A lygos turo apžvalga: staigmena Gargžduose ir prie lyderio priartėjęs „Žalgiris“

Per pastarąsias kelias dienas titulą ginantis „Optibet A lygos“ čempionas Vilniaus „Žalgiris“ du sykius užtikrintai nugalėjo.

Scenarijai. Marijampolės „Sūduva“ antrą kartą šiame sezone sužaidė lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais“ – atkakli dvikova baigėsi rezultatu 1:1, o po įvartį komandos pelnė smūgiuodamos nuo 11 metrų atžymos.

Nicolas Gorobsovas išvedė ekipą į priekį 55-ąją minutę, tačiau po 23 minučių pusiausvyrą atstatė Mindaugas Grigaravičius. Įdomu tai, kad birželio mėnesį klubų tarpusavio akistata baigėsi tokiu pačiu rezultatu, o įvarčius irgi baudiniais pelnė tie patys žaidėjai – N. Gorobsovas 57-ąją, M. Grigaravičius – 72-ąją minutę.

Keitimas. „Riterių“ garbę ginantis 21-erių Artūras Dolžnikovas komandai naudos davė vos per mažiau nei minutę. Vienais iš savo pirmų prisilietimų prie kamuolio A. Dolžnikovas išprovokavo Semiro Kerlos pražangą bei uždirbo baudinį.

Šiemet sėkmingai rungtynėse su „Sūduva“ pasirodęs futbolininkas per 16 mačų sužaidė 502 minutes, įmušė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Įsitvirtino. „Kauno Žalgiris“ šių metų derbiuose trečią kartą įveikė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ futbolininkus – šį sykį po atkaklios kovos nugalėta 2:1. Žalgiriečiai čempionato debiutantus lenkia 7 taškais bei yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau.

„Hegelmann Litauen“ komandai beliko sužaisti vos keturis mačus ir jie visi bus išties sudėtingi.

Lyderiai. Po derbio abu žaidėjai sugrįžo į viršūnę įvarčių bei rezultatyvių perdavimų kategorijose. „Kauno Žalgirio“ puolėjo Michaelo Thuique’o sąskaitoje – jau 12 rezultatyvių perdavimų, savo ruožtu, „Hegelmann Litauen“ klubo puolėjas Nauris Petkevičius yra pasižymėjęs 14 kartų.

Naujokas. Telšių „Džiugas“ kovoje dėl išlikimo savo sąskaitą papildė dar vienu svarbiu tašku, kadangi namuose sužaidė taikiai su Alytaus DFK „Dainava“ – 1:1. Džiugiečiams įvartį pelnė praėjusį mėnesį prie komandos prisijungęs Dovydas Virkšas, kuriam tai buvo pirmasis taiklus smūgis „Optibet A lygoje“ nuo 2019 metų.

Debiutavo. „Dainavos“ naujokas Tomas Švedkauskas pirmą kartą apsivilko naujojo klubo marškinėlius – tai antra marijampoliečio komanda Lietuvoje.

Įdomu tai, kad ant atsarginių žaidėjų suolo likęs Martynas Matijoška savaitgalį jau debiutavo „Dainavos“ ekipoje, kuri pradėjo šio sezono salės futbolo čempionato kovas.

Nustebino. Gargždų „Banga“ pačiu laiku nutraukė keturių pralaimėjimų seriją ir namuose 2:1 įveikė „Panevėžį“, nors visą antrą kėlinį žaidė mažumoje. Su 28 taškais gargždiškiai pavijo „Dainavą“, tačiau pastaroji yra sužaidusi maču mažiau – šią savaitę įvyks atidėta akistata su „Džiugu“.

Duobė. „Panevėžys“ per pastarąsias penkerias rungtynes nė karto nelaimėjo bei iškovojo vos 3 taškus – nuo tiek pat akistatų sužaidusio „Kauno Žalgirio“ atsiliekama jau 4 taškais. Tiesa, panevėžiečiai jau šį savaitgalį kovos dėl trofėjaus „Hegelmann LFF taurės“ finale.

Pergalės. „Žalgiris“ atliko formalumą ir per kelias dienas į savo kraitį įsirašė du laimėjimus prieš Kėdainių „Nevėžį“ – 6:0 bei 3:1. Po ilgesnės pertraukos įvartį pelnė Francis Kyeremeh, o Hugo Videmontas iš viso pasižymėjo dar tris sykius bei su 12 taiklių smūgių įsiterpė tarp trijų rezultatyviausių čempionato žaidėjų.

Paguoda. „Nevėžis“ pelnė ne tokį dažną šio sezono įvartį, o tą vienais pirmųjų prisilietimų prie kamuolio atliko Aretas Gėgžna. Ilgametis Kėdainių komandos žaidėjas pasižymėjo ketvirtą kartą šiemet ir pirmą sykį nuo balandžio 29 dienos.

A. Gėgžna vėl tapo rezultatyviausiu ekipos žaidėju, aplenkdamas Julių Kasparavičių.