Neįgaliesiems

A lygos turo apžvalga: trijų žirgų lenktynės

Po Lietuvos futbolo A lygos 11-ojo turo kovų – dar daugiau intrigos kovoje dėl aukso.

Stabilumas. „Kauno Žalgiris“ ketvirtadienį nesužaidė pačių geriausių rungtynių, tačiau sėkmingiau realizavo susikurtas progas bei 3:2 patiesė „Panevėžį“. Ketvirtasis iš eilės laimėjimas dar labiau sustiprino kauniečių pozicijas pirmame trejete.

Stabiliai sėkmingai Roko Garasto kariauna rungtyniauja su apatinio trejeto atstovais – iš 21 taško per septynerias rungtynes buvo iškovota net 19.

Debiutas. Pirmąjį savo pasirodymą A lygoje tikrai gerai prisimins 21-erių Domantas Vitkus. Dažniausiai „Kauno Žalgirio B“ ekipoje rungtyniaujantis futbolininkas buvo mestas į kovą susitikimo pabaigoje ir užtikrintai pelnė trečią komandos įvartį.

Vyr. treneris R. Garastas po mačo pagyrė ne tik D. Vitkų, bet ir jam asistavusį kitą jauną žaidėją Beną Anisą. Taip pat „Kauno Žalgirio“ vairininkas pridūrė, kad aikštę dvikovos pradžioje palikusio Jurijaus Bušmano trauma nėra rimta.

Brazilai. „Panevėžio“ gretose vis svaresnę reikšmę žaidime turi legionierių iš Brazilijos desantas. Antrame mače iš eilės įvartį pelnė iki tol blankiai atrodęs puolėjas Jorge Eliasas, be to, pirmuoju taikliu smūgiu šiame sezone išsiskyrė Edenilsonas Bergonsi.

Įdomu tai, kad Joao Martinsas suteikė progą debiutuoti pirmą sykį A lygos mače registruotam žaidėjui – tai buvo vos 16 metų Faustas Steponavičius.

Kortelės. 11-ajame ture teisėjai turėjo labai daug darbo. „Kauno Žalgirio“ ir „Panevėžio“ akistatoje po vieną abiejų komandų žaidėją buvo išsiųsta į rūbinę, o dvikovoje tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Gargždų „Bangos“ arbitras Manfredas Lukjančukas parodė net keturias raudonas korteles, visas – čempionų komandos žaidėjams.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo A lygoje nė sykio vieno klubo žaidėjams per vienerias rungtynes nebuvo parodyta tiek raudonų kortelių.

Tikslas. Vieną iš klubui šiame sezone išsikeltų užduočių, anot Tomo Tamošausko, „Banga“ jau pasiekė – atėmė taškus iš visų čempionato komandų. Gargždiškiai po lygiųjų Marijampolėje pranašumą nuo 5-oje vietoje žengiančio „Panevėžio“ padidino iki 3 taškų.

Švilpimas. Ketvirtadienį „Hikvision“ arenoje kunkuliavo tikras emocijų katilas, kurio epicentre ne sykį atsidūrė „Bangos“ atstovas Robertas Vėževičius. Tris kartus su „Sūduva“ šalies čempionate triumfavęs ir vienu iš sirgalių numylėtinių tapęs ukmergiškis kovingos akistatos metu sulaukė ir savo buvusio klubo aistruolių švilpimo.

Pasinaudojo. „Sūduva“ suklupo, o Vilniaus „Žalgiris“ atliko savo darbą ir, sostinės derbyje 1:0 įveikęs „Riterius“, sumažino deficitą nuo marijampoliečių iki 3 taškų. Žalgiriečiai per pastarąsias penkerias rungtynes surinko net 13 taškų.

Be to, „Žalgirio“ gretose vėl pasirodė 2016-aisiais komandoje žibėjęs serbas Andrija Kaludžerovičius. Puolėjas derbyje spėjo sužaisti 18 minučių.

Egzotika. „Riterių“ ekipoje taip pat šiemet debiutavo naujas žaidėjas – venesuelietis Angelis Lezama, tapęs pirmuoju šios Pietų Amerikos valstybės atstovu, kuris rungtyniavo A lygoje.

Vis dėlto neblogai save Lietuvos futbolo sirgaliams pristatęs A. Lezama ir „Riteriai“ liko be taškų – buvo patirtas jau penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Trijulė. 11-ajame ture penktą kartą pasižymėjus Linui Pilibaičiui bei Hugo Videmontui, rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršūnėje – trivaldystė. Taip pat 5 įvarčius savo sąskaitoje turi austras Mihretas Topčagičius.

 
Alyga.lt informacija; Fk Žalgiris.lt nuotrauka;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS