Neįgaliesiems

A lygos valdybos posėdyje brėžiamos kito sezono gairės

Lapkričio 25 dieną įvyko Lietuvos futbolo A lygos valdybos nuotolinis susirinkimas, kurio metu buvo apžvelgiamas pasibaigęs sezonas ir brėžiamos gairės 2021-ųjų pirmenybėms.

Aptarus 2020-ųjų sezono komercinę statistiką ir finansinę apžvalgą, buvo diskutuojama apie kitų metų čempionato biudžeto gaires.

Taip pat planuojama, kad kitų metų pirmenybėse dalyvaus 10 komandų. Prie 6 dabartinių A lygos klubų turėtų prisijungti visos keturios sportiniu principu šią galimybę iškovojusios ekipos – Kėdainių „Nevėžis“, Kauno „Hegelmann Litauen“, „Jonava“ ir Telšių „Džiugas“.

Jei to nepavyks padaryti vienai iš komandų, prisijungti į A lygos klubų gretas yra pasiruošusi 5-oje vietoje Pirmos lygos sezoną baigusi FA „Šiauliai“ ekipa.

Supertaurės rungtynės yra numatomos vasario pabaigoje, o 2021 metų A lyga startuotų kovo pirmąjį savaitgalį.

Tikslas čempionatą vykdyti keturių ratų sistema, kad klubai sužaistų po 36-erias rungtynes, tačiau šis modelis dar turės būti patvirtintas išgryninus visų kitų metų futbolo renginių kalendorių. Iki sausio mėnesio vidurio planuojama parengti pirminį aukščiausios lygos tvarkaraščio variantą.

Valdybos posėdyje taip pat pasidalinta žinia apie buvusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Liutauro Varanavičiaus idėją steigti Baltijos lygą, kurioje galimai žaistų po šešis Lietuvos, Latvijos ir Estijos klubus. Ten tarpusavio kovos lemtų ir vietinių čempionatų rezultatus, o UEFA turėtų nustatyti galimas komandų kvotas Europos lygoje.

Klubų atstovams pasiūlius suteikti projekto iniciatoriui galimybę atvykti į kitą valdybos posėdį ir parengti pristatymą, pasikonsultavus su UEFA bei išgirdus LFF nuomonę apie realų tokio turnyro rengimo scenarijų, buvo vieningai nuspręsta to atsisakyti. A lygos prioritetu lieka stipraus vietinio produkto kūrimas bei vystymas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS