Neįgaliesiems

A. Rastenis tikisi uteniškių kokybinio šuolio

„Utenos Utenio“ moterų komanda intensyviai ruošiasi sezono startui. Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo tiek Lietuvos moterų A lygos tvarkaraštį, tiek pasiruošimą šioms varžyboms, bet jauna Utenos ekipa laiko veltui nešvaistė ir su geru nusiteikimu laukia naujų kovų.

Birželio 7 dieną  A lygos kovas pradės išvykoje su „Kauno Žalgiriu“, o po savaitės laukia pirmoji dvikova namuose su Gargždų „Banga“.

Praėjusiais metais aukščiausioje Lietuvos moterų futbolo A lygoje debiutavusi Utenos komanda šiais metais sieks pasirodyti geriau, todėl visam pasiruošimui buvo skirtas didelis dėmesys. Vasario mėnesį „Utenos Utenio“ merginos viešėjo Ukrainoje, kur surengė stovyklą ir žaidė trejas draugiškas rungtynes. Vis dėlto koronavirusas sustabdė visą sportinį gyvenimą, o Lietuvos čempionato startą nukėlė į vasarą. Norėdamos neprarasti įgūdžių, Utenos futbolininkės viso karantino metu treniravosi nuotoliniu būdu ir į stadionus grįžo puikios nuotaikos.

„Kadangi karantino metu nesustojome sportuoti ir turėjome puikų Aurimo Tilindžio paruoštą pasiruošimo planą, tai fiziškai mes per karantiną tikrai nenukentėjome. Šią savaitę žaidėjoms atlikome testus ir visų jų rezultatai buvo geresni nei vasario mėnesį. Tai reiškia, kad pavyko išsaugoti tai, ką įgijome stovyklaudami Ukrainoje. Jau tris savaites dirbame stadione, todėl tikrai matosi stovyklos nauda. Mūsų fizinis pasirengimas yra gana geras“, – teigė „Utenos Utenio“ moterų komandos treneris Arūnas Rastenis.

Tarpsezoniu „Utenos Utenyje“ įvyko nemažai permainų. Ekipą paliko devynios žaidėjos, tarp kurių ir trys iš pagrindinės sudėties – Adrija Skudutytė, Sandra Mažeikaitė bei Vesta Šarkytė. Dar vienos pagrindinės sudėties žaidėjos Gretos Žigaitės tikimasi sulaukti po vasaros pertraukos.

Tarp komandos naujokių – iš Vilniaus regiono jungtinės komandos atvykusios Greta Guižauskaitė, Ieva Markūnaitė ir Julija Butkevičienė, taip pat „Utenio“ futbolo akademijos auklėtinė Ugnė Kvartūnaitė. Bendradarbiaujant su FK „Vilnius“ ekipa, Utenos komandai A lygoje padės Ugnė Korytė, Goda Papartytė ir Neonila Ivanovskaja.

„Šiemet tikrai nesusilpnėjome. Komandą paliko tos, kurios nepritapo, o vietoje jų atvyko motyvuotos žaidėjos. Tikrai sustiprės mūsų gynybos grandis ir vidurio saugių pozicija. Čia įsigijome tikrai pajėgias žaidėjas. Šias pozicijas pastiprinome, nes jos labiausiai „šlubavo“ praėjusiame sezone. Tuo tarpu puolimo grandyje atsirado konkurencija ir matau ne vieną kandidatę, kuri gali ten žaisti. Be to, patobulėjo jaunosios Utenos futbolininkės“, – pasakojo A. Rastenis.

Praėjusiais metais debiutavusios A lygoje, Utenos ekipos žaidėjos pajuto, ką reiškia varžytis su pajėgiausiomis Lietuvos futbolininkėmis. Nors nebuvo išvengta skaudžių pralaimėjimų, kiekvienas susitikimas suteikė nemažai pamokų, o visi futbolo ekspertai išskyrė ekipos charakterį ir drąsą.

„Reikės daugiau drausmės gynyboje, bet mūsų tikslas nėra užsidaryti. Kaip ir praėjusiais metais, žaidimą pradėsime nuo gynybos, bet stengsimės žaisti ir atakuojantį futbolą. Nesiruošiame užsidaryti savo baudos aikštelėje ir vien tik atsispardyti. Tai mums dar tik antras sezonas A lygoje, todėl dar galime šiek tiek paeksperimentuoti. Norime žaisti patrauklų akiai futbolą“, – šypsojosi moterų komandos treneris.

A lygoje šiemet žais daugkartinė šalies čempionė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda, „Kauno Žalgiris“, Gargždų „Banga“, Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ ir į A lygą sugrįžusi Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU ekipa. 

„Utenos Utenio“ valdyba iškėlė tikslą A lygoje užimti ketvirtą vietą, o minimalus uždavinys – surinkti daugiau taškų nei pernai.

„Tikrai tikiuosi taškus atimti iš visų komandų, išskyrus „Gintrą-Universitetą“. Reikia realiai žiūrėti į daugkartines šalies čempiones, čia mes neturime šansų, bet tikrai stengsimės kautis iki galo, nepaisant rezultato. Tai vienintelė komanda, su kuria tikrai reikės žaisti nuo gynybos“, – pabrėžė A. Rastenis.

Siekiant maksimalaus saugumo, prieš čempionatą visoms „Utenos Utenio“ futbolininkėms gali būti atliktas COVID-19 testas. Treneris džiaugėsi, kad žaidėjos neprieštarauja šiai idėjai.

„Neseniai atlikau apklausą ir praktiškai visos žaidėjos pasisakė „už“ pasitikrinimą. Mes su merginomis į viską žiūrime pakankamai atsakingai, todėl man labai patiko toks jų požiūris“, – pridūrė A. Rastenis.

UtenosUtenis.lt informacija

 

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS