Neįgaliesiems

A. Tutyškinas – apie etapą „Barcelona“ sistemoje, persikėlimą į Italiją ir pozicijos pakeitimą

Lietuvos futbolo rinktinėje – dar vienas naujas ir nedaug matytas veidas. Kvietimo į rinktinės stovyklą sulaukė ir joje jau debiutuoti spėjo jaunas gynėjas Artemijus Tutyškinas.

Pirmą sykį jis vyrų rinktinės trenerio Valdo Ivanausko kvietimo sulaukė rugsėjo mėnesio pasaulio čempionato atrankos lange ir net spėjo debiutuoti išvykos rungtynėse su Italijos rinktine.

Spalio mėnesį jis vėl prisijungė prie svarbias rungtynes žaidusios U19 rinktinės, o vėliau vėl sulaukė kvietimo į vyrų rinktinę ir žaidė kontrolinėje akistatoje su Kuveitu.

„Spardyti kamuolį pradėjau maždaug būdamas dviejų, mano tėtis ir brolis žaidė. Mano vienintelis žaislas buvo kamuolys, visur ėjau su kamuoliu. Nuo penkerių pradėjau žaisti futbolą, pradėjau kaip puolėjas.

Kai man buvo devyneri, išvažiavome į Lenkiją, „Barcelona“ klubo akademijos filialą. Tai yra kitoks lygis, po dviejų savaičių nuo peržiūros gavau atsakymą, kad buvau priimtas ir su mama išvažiavome gyventi į Lenkiją“, – savo karjeros pradžią atsiminė žaidėjas.

Įdomu tai, kad savo karjerą pradėjęs kaip puolėjas, A. Tutyškinas vienu metu pakeitė savo poziciją – tapo centro gynėju ir šioje vietoje rungtyniauja iki pat dabar.

„Lenkijoje susirinko nauja komanda ir beveik visi ten buvo puolėjai (juokiasi – red.), tad reikėjo kažkam eiti į gynybą. Mane pabandė pirma krašto gynėju, nelabai sekėsi, buvau kaip antras pasirinkimas. O kai pradėjome žaisti 11 prieš 11, mane išbandė vidurio gynėjo vietoje, ten su partneriu sudarėme gerą tandemą ir nuolat pradėjau žaisti po 90 minučių“, – apie pozicijos pakeitimą kalbėjo futbolininkas.

Kalbėdamas apie pirmą pažintį su rinktinės treneriu Valdu Ivanausku A. Tutyškinas teigė, jog ji dar nėra itin ilga.

„Paliko gerą įspūdį, mes nebuvome ilgai kartu, vieną rinktinės stovyklą (U19 rinktinėje – red.). Po to jis tapo rinktinės treneriu ir tiek. Kartu dirbome labai mažai, bet paliko labai gerą įspūdį.

Į kvietimą reagavau labai ramiai, esu ramus. Pirma buvau pakviestas į U21 rinktinę, tačiau tada paskambino treneris ir pasakė, kad nori mane matyti pagrdinėje rinktinėje. Buvau šiek tiek nustebintas, tačiau reagavau ramiai“, – sakė žaidėjas.

Pokyčiai aplankė žaidėją ir praėjusią vasarą, kai jis pakėlė sparnus į Italiją ir prisijungė prie „Serie B“ žaidžiančio „Crotone“ klubo.

„Buvo daug pasiūlymų iš Lenkijos, bet jie nebuvo labai konkretūs, o „Crotone“ pasiūlė treniruotis su pirma komanda ir jei viskas bus gerai – su ja ir liksiu. Viskas ten priklausė nuo manęs, tad ten ir išvažiavau.

Buvo sunku priprasti prie intensyvumo, buvo sunku ir su kalba, nes ten angliškai kalba ne daug kas. Su italų kalba nėra lengva, ji tikrai yra sunki, tačiau vis įsilieju į kolektyvą“, – kalbėjo futbolininkas.

Vaizdo įraše – daugiau jauno žaidėjo minčių apie jo praleistą laiką Lenkijoje, adaptaciją Italijoje ir rinktinę.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS