Neįgaliesiems

A. Velička po pergalės U16 Development turnyre: „Tai yra tik pirmas mūsų žingsnis“

Lietuvos U16 vaikinų rinktinei pastarasis laikotarpis buvo itin pozityvus – Kaune vykusiame UEFA Development turnyre Andriaus Veličkos auklėtinai užtikrintai laimėjo visas žaistas rungtynes ir tapo turnyro nugalėtojais.

Lietuvaičiai nugalėjo Lichtenšteino, Andoros bei Bosnijos ir Hercegovinos ekipas, per tris mačus įmušė devynis įvarčius ir užtikrintai tapo turnyro nugalėtojais.

Po paskutinių rungtynių su Bosnijos ir Hercegovinos komanda kalbėjęs rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Velička reziumavo visą turnyrą ir labiausiai išskyrė itin gerą, bet dar ne tobulą žaidimą puolime.

„Laimėti visada reikia, bet kas mane labiausiai džiugina – kad Lietuvos rinktinė, nesvarbu kokio amžiaus, per trejas rungtynės įmušė devynis įvarčius. Šiai dienai mane labiausiai tenkina žaidimas, aišku, jis visada gali būti geresnis ir pagal progas visi matėme, kiek dar galėjome įmušti, reiškia, dar turime daug kur tobulėti ties įvarčių pelnymu“, – sakė treneris.

Ši rinktinė nuo ankstesnių tokio amžiaus rinktinių skiriasi tuo, jog joje – nemažai jaunų žaidėjų, atvykusių iš Anglijos, Italijos ar net JAV klubų akademijų.

Nepaisant to, treneris liko patenkintas tuo, kaip komanda susiklijavo ir kokius rezultatus pademonstravo tiek aikštėje, tiek tuo, kaip elgėsi už jos ribų.

„Kolektyvas labai geras, viskas buvo labai gerai, manau, kad taip bus ir toliau, kaip ir nacionalinėje rinktinėje žaidėjai suvažiuoja iš užsienio klubų, tai nėra nieko nuostabaus.

Suklijuoti tokio amžiaus vaikus nėra sunku, jie yra, kaip sakoma, pasaulio vaikai, Grantas Emerhi pas mus atvažiavo iš JAV, buvo šioks toks jauduliukas, kaip jis bus priimtas, nes mes lietuviai esame kitokie žmonės, bet esu labai patenkintas kolektyvu, žaidėjais, su jais nėra jokių problemų, su jų disciplina irgi. O aikštėje jie parodė, ką jie gali. Nesinori per daug jų girti, bet esu labai jais patenkintas“, – dėstė strategas.

Visgi jis padebesiais dar neskraudė ir tikino, kad tai yra tik pirmieji šios rinktinės žingsniai. Dar laukia nemažai darbo, o bene svarbiausias testas lauks rudenį, UEFA Europos čempionato atrankos turnyre.

„Nenorime girtis, tai yra tik mūsų pirmas žingsnis, spalio mėnesį laukia atrankos varžybos, kur teks žaisti su Danijos, Austrijos ir Sakartvelo komandomis, turėsime Baltijos taurę, turėsime dar draugiškų rungtynių, tad visada reikia atsiduoti 100 procentų“, – teigė A. Velička.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS