Neįgaliesiems

Akis į akį: jaunųjų „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ talentų susidūrimas akistatoje dėl Optibet LFF supertaurės

Jau vasario 27-ąją Vilniaus „Sportimos“ manieže bus pakelta lietuviško futbolo sezono uždanga – dėl Optibet LFF supertaurės susitiks sostinės „Žalgiris“ bei FK „Panevėžys“.

Rungtynės bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau jas tiesiogiai nuo 14.35 val. galėsite stebėti TV3 kanalu bei per TV3.lt.

Jau anksčiau pristatėme trenerių bei komandų kapitonų akistatas, o šį kartą laikas atėjo ir jauniesiems abiejų ekipų talentams, kurie taip pat tapti faktoriais, kurie nulemtų rungtynių baigtį.

Pirmasis – Panevėžio miesto komandą prieš šį sezoną papildęs Eligijus Jankauskas.

Iki tol du sezonus Marijampolės „Sūduvoje“ žaidęs puolėjas prieš ateinantį sezoną paliko Marijampolę sykį tapęs Lietuvos čempionu, o dabar karjerą ir titulų medžioklę tęs jau vilkėdamas „Panevėžio“ aprangą.

„Pasibaigus sezonui ir atsiradus žinioms, kad „Sūduvos“ prezidentas gali parduoti klubą, buvo daug galvojimų ir galvos sukimo sprendžiant ką daryti. Ar vykti kažkur į užsienį, kur nežinai, kas vyks, ar likti „Sūduvoje“, kur praleidau nemažai laiko. 

Neslėpsiu, galvota buvo tikrai ilgai, gal dvi savaites, „Sūduvoje“ buvau tikrai ilgai, iš ten išvažiavau, grįžau, laimėjome A lygą, LFF taurę, Supertaurę.

Vien geri prisiminimai, pergalės Europoje, žmonės, mylintys futbolą, tad buvo tikrai sunku priimti sprendimą. Bet yra ir kita medalio pusė – reikėjo kažką keisti, nes per keletą metų žaidžiau ne natūralioje pozicijoje, futbolas buvo paremtas aukštais kamuoliais“, – apie savo sprendimą keisti komandą kiek anksčiau kalbėjo pats žaidėjas.

Nors Panevėžio ekipoje yra ir ne vienas vietinės akademijos žaidėjas, E. Jankauskas, nepaisant savo solidžios patirties A lygoje, taip pat vis dar yra jaunas futbolininkas.

Kitoje barikadų pusėje – Vilniaus „Žalgirio“ jaunasis saugas Karolis Uzėla.

20-metis futbolininkas pagrindinėje sostinės klubo komandoje debiutavo dar 2017-ųjų sezone ir nuo tada vis sulaukdavo šansų vyrų ekipoje.

2018-2019-ųjų sezone vilnietis bandė ir legionieriaus duoną, sezoną praleidęs SPAL klube Italijoje, tačiau 2019-ųjų vasarą grįžo į Lietuvą ir čia rungtyniauja iki šiol.

Nors praėjęs sezonas jam nebuvo lengvas ir K. Uzėla ne visada gaudavo šansų pasirodyti aikštėje, šio sezono pasirengimo ciklas signalizuoja tai, kad futbolininko gali laukti didesnis vaidmuo nei iki tol.

Nemažą dalį rungtynių pasirengimo cikle K. Uzėla pradėjo startinėje komandos sudėtyje, o tai gali signalizuoti, kad būtent į jį naujasis komandos treneris Vladimiras Čeburinas žvelgs su mintimi futbolininką išnaudoti vidurinėje aikštės zonoje, kur po praėjusių metų neliko Modesto Vorobjovo ir Domanto Šimkaus.

Vienoje iš akistatų, 1:3 pralaimėtame mače Vilniaus „Riteriams“, jis pasižymėjo ir pelnytu įvarčiu.

„Tai dar pasiruošimas, bandome atrasti save, naujus komandos draugus, suprasti tai, ko nori treneris. Buvo daug sunkių treniruočių, nuovargis, todėl lygioje vietoje prarasdavome kamuolį, kur paprastai neprarandame“, – po to mačo fkzalgiris.lt kalbėjo futbolininkas.

Abu futbolininkai jau turi sukaupę nemažą patirtį aukščiausioje Lietuvos lygoje ir, sprendžiant iš trenerių jiems suteikiamo žaidybinio laiko šiame pasirengimo cikle, jų vaidmenys gali būti svarbūs ir 2021-aisiais.

Visgi Supertaurės trofėjų po rungtynių aukštyn kels tik vienas iš jų, o kuris – sužinosime jau šeštadienį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS