Neįgaliesiems

Akis į akį: kovoje dėl Optibet LFF supertaurės – tituluotų Vilniaus ir Panevėžio klubų kapitonų susitikimas

Jau vasario 27-ąją dvikova dėl Optibet LFF supertaurės startuos lietuviškasis futbolo sezonas. Dėl pirmojo sezono trofėjaus susitiks Vilniaus „Žalgirio“ ir FK „Panevėžio“ futbolininkai.

Rungtynės Vilniaus „Sportimos“ manieže bus žaidžiamos be žiūrovų, tiesioginę akistatos transliaciją nuo 14.35 val. bus galima stebėti TV3 kanalu bei portale TV3.lt.

Aišku tai, kad po rungtynių taurę aukštyn kels vienas iš dviejų tituluotų kapitonų – tai bus vilniečių vedlys Saulius Mikoliūnas arba Panevėžio klubo veidas Paulius Janušauskas.

Abu šie futbolininkai labai gerai žino, ką reiškia virš galvų kelti nugalėtojų taures – S. Mikoliūnas su „Žalgiriu“ yra du sykius tapęs Lietuvos čempionu (dar vieną sykį čempionate jis triumfavo su FBK „Kaunu“), taip pat tris kartus laimėjo LFF taurę (kartą būdamas Kauno komandos nariu, dar du – jau atstovaudamas „Žalgiriui“), taip pat ne naujiena jam yra iškovoti ir LFF supertaurę – su FBK „Kauno“ komanda jis tai padarė vieną kartą, dar tris tokius titulus pridėjo būdamas žalgiriečiu.

Negana to, S. Mikoliūno sąskaitoje – ir Škotijos taurės nugalėtojo medalis, iškovotas dar 2006–aisiais atstovaujant Edinburgo „Hearts“ komandai.

Ne ką mažiau įspūdinga trofėjų lentyna pasigirti gali ir P. Janušauskas. Panevėžio ekipos kapitono kolekcijoje – net šeši A lygos čempiono apdovanojimai.

Du kartus (2008 ir 2009 m.) jis šalies čempionu tapo dar atstovaudamas gimtojo miesto komandai „Ekranui“.

Vėliau sekė laikotarpis „Šiauliuose“, o titulų skonį saugas dar sykį prisiminė persikėlęs į Vilniaus „Žalgirį“.

Čia jis buvo ilgą laiką Lietuvoje dominavusios sostinės komandos dalimi ir tris kartus (2013–2015 metais) tapo Lietuvos čempionu, tais pačiais sezonais laimėjo ir LFF taurę bei Supertaurę.

Po sėkmingo etapo sostinėje jis persikėlė į Marijampolę, kur 2017–aisiais šeštą ir, kol kas, paskutinį kartą karjeroje tapo Lietuvos čempionu.

Aukšta nata baigęs dviejų metų karjeros etapą „Sūduvoje“, panevėžietis grįžo į gimtąjį miestą ir prisijungė prie tuo metu LFF Pirmoje lygoje žaidusio, bet aukštas ambicijas puoselėjusio „Panevėžio“ klubo.

Jau pirmame jo sezone pavyko išvesti klubą į A lygą, o praėjusiame sezone buvo iškovotas kol kas svarbiausias komandos trofėjus istorijoje – Hegelmann LFF taurė, kai panevėžiečiai turnyro finale savo stadione po baudinių serijos nugalėjo „Sūduvą“.

Įdomu tai, kad vienu ar kitu metu abu šie žaidėjai „Žalgiryje“ turėjo svarbias roles, tačiau vienoje komandoje taip ir nesužaidė – P. Janušauskas Vilnių paliko po 2015–ųjų sezono, o S. Mikoliūnas po etapo užsienyje į sostinę sugrįžo prieš 2016–ųjų startą.

Praėjusiame sezone abu futbolininkai taip pat turėjo svarbius vaidmenis savo klubuose.

S. Mikoliūnas buvo iš esmės nekeičiamas Vilniaus klubo žaidėjas ir, tarsi atsukęs laikrodį atgal, demonstravo vieną geriausių ir stabiliausių atkarpų savo karjeroje.

Tuo tarpu P. Janušauskas sezoną taip pat pradėjo būdamas vienu svarbiausių komandos futbolininkų, tačiau paskutinėje sezono stadijoje gauta traumta neleido užbaigti sezono pakiliai – paskutinį sykį A lygoje jis sužaidė rugpjūčio 8 dieną.

Abu savo komandų kapitonai per savo ilgas ir spalvingas karjeras turi iškovoję ne vieną titulą, o kuriam iš jų pavyks papildyti savo trofėjų kolekciją, sužinosite jau vasario 27–ąją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS