Neįgaliesiems

Akis į akį: kuriam Lietuvoje gerai žinomam specialistui pavyks sezoną pradėti pergale?

Jau vasario 27–ąją paaiškės pirmojo šio sezono Lietuvos futbolo sezono titulo savininkai – dėl Optibet LFF supertaurės susitiks Vilniaus „Žalgiris“ ir FK „Panevėžys“.

Rungtynės Vilniaus „Sportimos“ manieže bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 14.35 val. galėsite stebėti TV3 kanalu ir portale TV3.lt.

Šį kartą kviečiame plačiau susipažinti su dviem specialistais, kurių vadovaujamos komandos vasario pabaigoje sieks pergale pradėti oficialų Lietuvos futbolo sezoną.

Vladimiras Čeburinas (Vilniaus „Žalgiris“)

Strategas jau žino, ką reiškia laimėti Supertaurės rungtynes – tą jis padarė du kartus (2018 ir 2019 metais), tiesa, su Marijampolės „Sūduvos“ komanda.

2018–aisiais jo vadovaujami marijampoliečiai akistatoje dėl LFF supertaurės net 5:0 sutriuškino Kauno „Stumbrą“, o po metų 2:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“.

Būtent „Sūduvoje“ specialistas iš Kazachstano išgyveno vieną geriausių etapų savo karjeroje. Dar 2014–aisiais tuometinę Pakruojo „Kruoją“ ant antrojo A lygos prizininkų laiptelio pakėlęs specialistas 2016–aisiais grįžo į Lietuvą ir pradėjo kurti pergalingą „Sūduvą“.

Trys Lietuvos A lygos čempionų titulai, viena LFF taurė ir dvi LFF supertaurės – trofėjai, kuriais strategas padėjo papildyti „Sūduvos“ titulų kabinetą.

Visgi po 2019–ųjų sezono treneris su komanda atsisveikino ir iki pat šios žiemos netreniravo jokios komandos, kol sulaukė žalgiriečių pasiūlymo ir prisijungė prie sostinės komandos.

„Pailsėjau nuo futbolo, įvyko perkrova, pabuvau su savimi. Žinoma, tas poilsis iš esmės susijęs ir su globalia situacija, pandemija, kuri palietė visus.

Tik žaidimas parodys, ką galėsime padaryti, tačiau didelių permainų nebus. Bus korekcijos ir sieksime turėti savo unikalų braižą, kad būtume lankstūs bei galėtume žaisti skirtingomis schemomis, o visi kiti pokyčiai pasimatys sezono eigoje“, – apie būsimą sezoną kiek anksčiau kalbėjo specialistas.

Pirmą progą iškovoti debiutinį trofėjų jau trečiajame savo klube Lietuvoje treneris galės vasario 27–ąją kovoje dėl Optibet LFF supertaurės. Tačiau panevėžiečiai lengvai pasiduoti nusiteikę nebus.

Joao Martinsas (FK „Panevėžys“)

Portugalas taip pat vadovauja jau trečiajai savo komandai Lietuvos aukščiausiame divizione – prieš tai sekė trumpos atkarpos Kauno „Stumbre“ ir Vilniaus „Žalgiryje“.

Treneris į Lietuvą atvyko dar 2016–aisiais – tada jis asistavo treneriui Mariano Barreto Kauno „Stumbro“ pagrindinėje komandoje bei buvo pagrindinis dublerių treneris.

2017–aisiais jis su komanda tapo LFF taurės laimėtojais ir jau ateinančią žiemą pirmą sykį patyrė, ką reiškia mūšis dėl Supertaurės. Visgi pirmoji patirtis apkarto – 2018–ųjų pradžioje „Stumbras“ su J. Martinsu trenerių štabe net 0:5 nusileido „Sūduvai“.

2019–aisiais, iš Kauno išvykus M. Barreto, J. Martinsas perėmė pagrindinės komandos vairą ir A lygoje padėjo „Stumbrui“ startuoti pakiliai bei kurį laiką net pirmauti čempionate.

Tačiau tų pačių metų vasarą „Stumbras“ dėl finansinių sunkumų iširo ir portugalo etapas Kaune baigėsi. Visgi pats specialistas be darbo ilgai neliko – vasarą jį į savo gretas pakvietė Vilniaus „Žalgiris“, kuriame strategas sezoną ir užbaigė.

Tačiau netrukus specialistas į Lietuvą sugrįžo ir dar sykį – šį kartą, jau įsibėgėjus sezonui, jis perėmė sunkiai metus pradėjusio „Panevėžio“ klubo vairą.

Pradėjęs vadovauti komandai J. Martinsas gana greitai įpūtė jai pasitikėjimo, o tai pasimatė ir aikštėje – ekipa pradėjo kiek stabiliau rinkti taškus A lygoje, tačiau didžiausia pergalė buvo pasiekta Hegelmann LFF taurės turnyre.

Čia panevėžiečiai nužygiavo iki finalo ir jame 1:0 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“, taip iškovodami pirmąjį tokios prabos titulą savo istorijoje.

Iškovojęs pirmąjį savo, kaip vyriausiojo trenerio, titulą Lietuvoje J. Martinsas šią kolekciją papildyti bandys jau vasario 27–ąją.

Trenerių tarpusavio akistatoje – ryški kazacho persvara

Per tą laiką, kai V. Čeburinas ir J. Martinsas Lietuvoje dirbo vyriausiais treneriais, jų keliai susikirto šešis sykius.

Specialistas iš Kazachstano visą laiką vadovavo „Sūduvai“, tuo tarpu J. Martinsas prieš jį žaidė tiek vadovaudamas „Stumbrui“, tiek ir „Žalgiriui“.

Įdomu tai, kad vienintelę pergalę J. Martinsas prieš V. Čeburiną šventė būtent vadovaudamas Kauno komandai, kai 2019–ųjų A lygos sezono starte kauniečiai namuose „Sūduvą“ nugalėjo 2:0.

Visus kitus penkis tarpusavio susitikimus laimėjo „Sūduva“ – prieš „Stumbrą“ tame pačiame sezone buvo pasiektas revanšas 2:0, o likę keturi susitikimai laimėti buvo jau prieš „Žalgirį“ (4:2, 3:1, 2:1 ir 1:0).

Ar V. Čeburinas pasieks dar vieną pergalę prieš savo oponentą iš Portugalijos? O gal laimėti ir iškovoti trofėjų pavyks J. Martinsui? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime jau vasario 27–ąją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS