Neįgaliesiems

„Akmenės“ treneris Mandinho: apie pirmą sezono pusę, E. Jasaičio talentą ir perspektyvas

Į Betsafe Futsal A lygos traukinį kone paskutinę akimirką įšokęs Futbolo klubas „Akmenė“ sužaidęs aštuonis susitikimus lygoje žengia ketvirtoje pozicijoje ir kol kas yra viena labiausiai stebinančių lygos komandų.

Vienas iš to kaltininkų – 34-erių metų brazilas Armando Tarlazis, geriau žinomas kaip Mandinho, Lietuvoje puikiai atsimenamas iš lauko futbolo, kuriame jam teko pažaisti ir tokiuose klubuose kaip Gargždų „Banga“ ar dabar jau neegzistuojančiame Panevėžio „Ekrane“.

Žaidžiantysis „Akmenės“ treneris prieš artėjančias rungtynes su buvusia savo komanda Kauno „Vyčiu“ papasakojo apie pirmą sezono dalį bei salės futbolą Akmenėje.

Kaip vertintumėte pirmą sezono dalį?

Prieš startą tikėjotės tokių rezultatų? Pirmoji sezono dalis buvo pozityvi, bet žinoma, buvo rungtynių, kuriose turėjome pasirodyti ir geriau. Dėl to prisiimu visą atsakomybę – vaikinai nuolat rodo didžiulį norą ir deda visas pastangas, o aš privalau suteikti jiems sąlygas ir žinias, kad jie galėtų žaisti geriausią futsalą, kokį jie gali. Asmeniškai, niekada nežiūri toli į priekį ir koncentruojuosi į artimiausias rungtynes. Aš visada tikiuosi, kad komanda kovos iki galo ir sieks pergalių, tačiau sporte negali pasitikėti vien tik rezultatais. Viskas priklauso nuo daugybės įvairių faktorių, kurių kartais net negali kontroliuoti. Manau, kad su turimomis sąlygomis, pirmoje sezono dalyje pasirodėme gerai ir veikiausiai viršijome lūkesčius. Šiuo metu didžiuojuosi tuo, ką ir kokiu būdu pasiekėme. Dabar stengsimės tai išlaikyti ir dar labiau tobulėti.

Ką reikėtų tobulinti antroje sezono pusėje?

Neabejotinai turime gerinti savo žaidimo sistemą. Daugybė žaidėjų dar tik pratinasi prie salės futbolo ir aš mėginu komandos žaidimą padaryti tokiu, koks tiktų visiems komandos žaidėjams. Šio sezono metu tikiuosi, kad subursime kolektyvą ir pradėsime žaisti labiau salės futbolą, nei lauko. Dėl treniruočių stygiaus tai trunka ilgiau nei turėtų, bet visi žinome sąlygas ir tai yra suprantama. Turime puikų kolektyvą, kuris kiekvienų rungtynių metu tobulėja ir dėl to aš jais didžiuojuosi.

Kokios yra Akmenės futbolo perspektyvos?

Tikiu šio miesto potencialu. Čia yra ateities planai futbolui, o futsalas yra viena iš dalių. Lygiai taip pat, kaip ir jaunimo bei suaugusių futbolas. Labai malonu matyti, kad miestas skiria tiek daug dėmesio sportui ir manau, kad tai gali tapti labai svarbiu socialiniu reiškiniu visam miestui bei regionui. Tikiu, kad jei žmonės mieste ir regione dirbs kartu, čia yra didelis potencialas. Matau, kad noro plėtoti sportą čia yra, bet klausimas, kaip tai bus daroma.

Kokie yra darbo Akmenėje pliusai ir minusai?

Didžiausias pliusas yra dėl mano asmeninio gyvenimo – aš galiu būti arti savo dukters ir stebėti jos augimą. Žmonės mieste mane puikiai priėmė ir aš čia puikiai jaučiuosi, o svarbiausia, kad galiu tikėti tuo, kas man yra sakoma. Kalbant apie sportinę pusę, visų pirma, sugrįžo džiaugsmas ir noras varžytis bei žaisti. Mėgaujuosi ir mokausi dirbdamas bei žaisdamas čia. Akmenėje mane supa puikūs žmonės, kurie tikrai myli tiek lauko, tiek salės futbolą ir stengiasi, kad lygis čia kiltų. Kalbant apie minusus, vienintelis būtų tas, kad pasiilgau profesionalaus lygio. Kaip bebūtų, čia yra tik pradžia ir mes dirbame, kad tą lygį pasiektume.

Edvinas Jasaitis tapo tikru komandos lyderiu. Kaip jam pavyko adaptuotis Futsal A lygoje?

Edviną pažįstu jau daugiau nei 10 metų, kartu žaidėme dar tada, kai jis buvo jaunas berniukas ir turėjo didžiulį talentą. Jis vis dar jį turi, bet manau, kad Lietuvoje jo talentas buvo iššvaistytas. Skirtingai nei daugelis mano, Lietuvoje gali augti puikūs futbolininkai, bet kartais viskas susiklosto taip, kad jie turi pasirinkti tarp futbolo ir to, kas yra geriau jiems bei jų šeimoms. Jis puikiai dirba treniruočių metu ir manau, kad gali tapti rimtu pastiprinimu Lietuvos salės futbolo rinktinei. „Akmenės“ komandoje jis puikiai pritampa. Apskritai, turime daug puikių žaidėjų, kuriuos aš gerbiu. Pasikartosiu, kad tai puikus kolektyvas.

Kokia jūsų nuomonė apie šių metų lygą? Koks jos lygis?

Esu labai laimingas, nes lygis čia auga. Lygą seku pastaruosius dvejus metus, pernai pats joje žaidžiau ir turiu pasakyti, kad dabar tas lygis dar aukštesnis. Taip pat, esu labai laimingas, kad „Vytis“ puikiai pasirodė UEFA Futsalo Čempionų lygoje, o Lietuvoje jiems iššūkį meta „Jonava“ bei Gargždų komanda. „Bekentas“ yra puiki komanda, VIP turi rinktinės žaidėją, bet nei viena iš šių komandų nėra turnyrinės lentelės viršuje. Tai tik įrodo, kad lygis čia yra aukštas ir negalima nieko nuspėti. Taip pat, vietoje to, kad ribotume legionierių skaičių, turėtume galvoti apie tai, kaip pritraukti daugiau pajėgių lietuvių į salės futbolą ir Edvinas Jasaitis yra puikus to pavyzdys. Pastaraisiais metais auga ir lietuvių lygis, o tai yra didelė nauda. Keletas jaunų mano komandos žaidėjų nori ateityje tapti salės futbolo rinktinės žaidėjais, kiti, žinoma, salėje įgytų įgūdžių naudą mėgins perkelti į lauko futbolą. Visi dirbame tam, kad šis sportas Lietuvoje taptų populiaresniu ir patrauklesniu. Tikiuosi, kad toliau visi dirbsime ir tai teigiamai atsilieps Lietuvos futbolo ir salės futbolo ateičiai.

Koks yra pagrindinis tikslas likusio sezono metu?

Laimėti kitas rungtynes, atiduodi visas jėgas ir žmonės parodyti pozityvų šio sporto bei miesto, kurį reprezentuojame, veidą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS