Alkis pergalėms grūdina charakterį: lietuvės iš Armėnijos grįžta be pralaimėjimų

Sporte psichologija yra vienas svarbiausių momentų, tačiau ir šioje sferoje reikia pasistengti, kad tas momentas nevirstų pertekliniu. Po Lietuvos moterų pergalės trečiadienį, jos pačios pajautė, kad yra geresnės už Armėnijos rinktinės futbolininkes, todėl labai svarbu buvo savo galimybių nepervertinti.

Antroji tarpusavio dvikova startavo aikštės šeimininkų aktyvesniu žaidimu, tad lietuvaitėms teko pratintis prie kiek kitokio scenarijaus nei jis buvo surašytas trečiadienį. Maža to, šiose rungtynėse teko vytis varžoves. Bent minimali užduotis įvykdyta – Rimantė Jonušaitė sugebėjo išlyginti rezultatą ir dvikova baigėsi 1:1.

„Šįsyk priešininkės pirmajame kėlinyje buvo stipriai užsivedusios, žaidė labai kibiai, aštriai. Akivaizdu, kad padarė išvadas po pirmųjų rungtynių, kurias laimėjome mes“, – teigė Lietuvos rinktinės gynėja Samanta Karasiovaitė.

Abi komandos  aktyviai kovojo bandydamos užimti aikštės vidurį. Kelios tiek vienos, tiek kitos komandos pavienės atakos šiek tiek pagyvindavo žaidimą. Įpusėjus pirmajai rungtynių pusei, lietuvės sukurė pirmą pavojingą ataką, tačiau armėnės šiurkščiai  prasižengė ir už tai jų žaidėjai parodoma geltona kortelė.

Lietuvaitėms šio, iš pažiūros, pavojingo baudos smūgio nepavyko išnaudoti ir už tai pačios buvo nubaustos. Armėnijos rinktinės merginos surengė gražią ataką ir, po mūsiškių klaidos, pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Lietuvės sutriko. Buvo bandoma žaisti trumpais žemais perdavimais, bet dažnai pritrūkdavo tikslumo. Savo ruožtu, armėnės įsidrąsino ir, skirtingai nei pirmosiose rungtynėse, savo žaidimą grindė nebe ilgais perdavimais ir kontratakomis, o taip pat bandydamos įžaisti kamuolį trumpais pažeme skriejančiais kamuoliais.

„Jos rungtyniavo  labai aršiai, labai kibiai, provokuodavo pražangas, specialiai lipdavo ant kojų, veikdavo psichologiškai. Žaidė techniškai ir greitai, o mūsų žaidimą dar apsunkino tai, kad nebuvome visiškai adaptavusios prie laiko skirtumo“, – pasakojo S. Karasiovaitė.

Kėliniui artėjant į pabaigą žaidimas dažniausiai  vyko aikštės viduryje ar netgi labiau lietuvaičių aikštės pusėje. Į ataką Rimanto Viktoravičiaus auklėtinėms sunkiai pavykdavo išeiti. Kaip ir minėjo Samanta, armėnės labai dažnai provokuodavo pražangas, suteikdamos sau progas pavojingai atakuoti iš standartinių padėčių. Viena tokia vos nesibaigė antru įvarčiu. Laimei aikštės šeimininkių puolėja nesugebėjo tinkamai susitvarkyti kamuolio, o smūgis buvo netikslus.

Antrąjį kėlinį lietuvaitės pradėjo kiek aktyviau ir tai davė savo vaisių. 52 minutę po kontratakos R. Jonušaitė išlygino rezultatą.

„Antrajame kėlinyje parodėme charakterį, norą, užsivedimą ir tai baigėsi Rimantės įvarčiu. Stengėmės sukurti dar daugiau pavojingesnių  atakų, tačiau armėnių aktyvi gynyba to neleido padaryti. Svarbiausia, kad nepralaimėjome“, – rungtynių baigtį konstatavo S. Karasiovaitė.

Po praleisto įvarčio jautėsi armėnių sutrikimas, kamuolys buvo spiriamas kuo toliau nuo savo vartų, negalvojant apie tolimesnę atakos eigą. 60 minutę po pakelto kampinio lietuvaitės pavojingai smūgiavo šalia vartų. Iškart po to sekė pavojinga armėnių standartinė situacija, tačiau jų puolėja nepataikė į kamuolį.

72 minutę mūsų futbolininkės pabandė išeiti į greitą kontrataką, deja, armėnių gynėja sutrukdė R. Jonušaitei pasiekti kamuolį. 80 minutę jau pavojinga armėnių ataka, tačiau puikiai padėtį užsiėmusi Vestina Neverdauskaitė blokavo varžovių smūgį.

Nors aikštės šeimininkės lietuvaitėms leido laisvai žaisti kai kurias atkarpas, tačiau mūsų merginų veiksmuose buvo labai daug netikslių perdavimų bei žaidybinio broko. Pasak įvarčio autorės R. Jonušaitės tai nuovargio pasekmė.

„Be abejo, mūsų žaidimo kokybei bei gana dideliam netikslių perdavimų skaičiui įtakos tūrėjo ir nuovargis. Žaidėme rungtynes užvakar, vakar turėjome treniruotę, o iki antrųjų rungtynių nespėjome visiškai atsigauti“, – sakė R. Jonušaitė.

Armėnijos rinktinė pergalę galėjo išplėšti paskutinę minutę. Po baudos smūgio Klaudija Savickaitė išgelbėjo komandą, tačiau prie atšokusio kamuolio pirma suskubusi aikštės šeimininkių puolėja pasiuntė kamuolį į tinklą. Teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę, o pagrindinis teisėjas netrukus paskelbė dvikovos pabaigą.

„Komanda yra išalkusi pergalių, todėl į aikštę einame kovoti su dideliu užsivedimu. Stengiuosi rodyti kuo geresnį žaidimą ir labai malonu, kad tai pavyksta. Labai džiaugiuosi už komanda ir tai, kad pavyko iškovoti teigiamą rezultatą“, – išvyką į Armėniją reziumavo R. Jonušaitė.