Neįgaliesiems

Alternatyva futbolui žiemą – pripučiami maniežai

Išeičių kaip užtikrinti galimybę futbolą žaisti visus metus ieškantiems miestams pasiūlyta alternatyva – laikinų konstrukcijų maniežai.

 

Šiuo metu Lietuvoje yra tik keli specialūs futbolui pritaikyti maniežai pilnų matmenų Vilniuje, Marijampolėje, mažesni Kaune, Panevėžyje. Todėl šaltuoju metų laikotarpiu daugeliui profesionalių bei mėgėjų įvairiuose regionuose neretai prireikia žaisti nusikasus sniegą ar minusinėje temperatūroje lauke.

Tuo metu Islandijoje, kuri gyventojų skaičiumi beveik dešimt kartų mažesnė, tačiau šiemet nustebino Europą savo pasiekimais futbole, yra keliolika tokių maniežų.

Ieškant galimybių sprendimų Lietuvos futbolo federacijos kvietimu Vilniuje viešėjo tarptautinės DUOL kompanijos atstovas. Jis susitikimo dalyviams apskričių futbolo federacijų ir savivaldybių atstovams papasakojo apie pripučiamus arba „oro“ maniežus. Su moderniomis technologijomis maniežus įrengti bei išlaikyti pigiau ir greičiau lyginant su tradicinėmis metalo ar medžio konstrukcijomis.

Tokių maniežų šiuo metu pasaulyje įrengta per 1300 – ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje. „Oro“ maniežai pritaikyti ekstramalioms oro sąlygoms ir naudojami tiek speigo sąlygomis Sibire, tiek kaitros metu Dubajuje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS