Neįgaliesiems

Alytuje bus dedamas tvirtas pamatas Lietuvos futbolo ateičiai

Alytaus miesto savivaldybė viena iš pirmųjų Lietuvoje, kuri iš esmės išsprendė vai­kų spor­ti­nio ug­dy­mo krep­še­lio klausimą.

Nuo šiol kiekvienas vaikas gaus finansavimą, kurį galės skirti norimo popamokinio būrelio lankymui. Prognozuojama, kad dėl pristatytų naujovių ir naujų galimybių Alytuje didės  futbolo užsiėmimų kokybė bei juos lankančių vaikų skaičius.

Alytuje nuo 2020 m. rudens, dėka miesto savivaldybės tarybos sprendimo, įsigaliojo nauja vaikų sporto būrelių finansavimo tvarka, pagal kurią suvienodintas mokymo įstaigas lankančių vaikų finansavimas, nesvarbu ar vaikai renkasi savivaldybės sporto centrą ar klubą. Svarbu, kad jų vykdoma programa atitiktų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikalavimus. Gautų lėšų dydis priklauso nuo būrelyje dalyvaujančių vaikų skaičiaus bei pasiekto sportinio rezultato pirmenybėse. 

Dzūkijos sostinės fut­bo­lo aka­de­mi­ja „Dai­na­va“ lankantys vaikai  gaus tokio pat dydžio krepšelius kaip ir savivaldybės sporto centras. Pasak akademijos vadovo Rimo Kantaravičiaus, pokyčiai mieste paskatino geriau dirbti ir savivaldybės įstaigą – keisti treniruočių metodiką, daugiau dėmesio skirti trenerių kvalifikacijai ir motyvacijai. Dėl to laimi visi – vaikai gauna aukštesnės  kokybės paslaugas (treniruotes), treneriams atsiranda didesnės darbo pasirinkimo galimybės.

„Svarbiausia, nyksta socialinė atskirtis tarp skirtingas įstaigas lankančių vaikų ir jose dirbančių pedagogų. Nuo rudens pastebime  didesnį susidomėjimą mumis. Net neabejojame, kad viena iš pagrindinių to priežasčių – galimybė vaikams iš mažiau pasiturinčių šeimų lankyti  mūsų aka­de­mi­ją. Tikimės, kad didesnis susidomėjimas futbolu leis atrasti naujų talentų, kurie ilgainiui gins ir Lietuvos garbę“, – teigė FA „Dainava” vadovas R. Kantaravičius.

Viena geriausių futbolo akademijų Lietuvoje  gautas spor­ti­nio ug­dy­mo krep­še­lio lėšas planuoja skirti trenerių kompetencijų didinimui, kineziterapeutų, fizinio rengimo ir kitų specialistų, reikalingų vaikų ugdymo procesui, pritraukimui. Alytus nuo seno turi gilias futbolininkų ugdymo tradicijas. Iš šio miesto yra kilę tokie garsūs Lietuvos futbolininkai kaip Žydrūnas Karčemarskas, Gintaras Staučė, Darvydas Šernas, Vytautas Lukša ir kiti Lietuvos  rinktinės žaidėjai.

Naujieji pokyčiai Alytuje neliko nepastebėti ir kituose miestuose. Sostinėje įsikūrusios futbolo akademijos taip pat planuoja kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl galimybės gauti vienodus spor­ti­nio ug­dy­mo krep­še­lius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS