Anglams jų tvirtovėje pralaimėta po garbingos kovos

Lietuvos futbolo rinktinė Anglijos tvirtovėje kovėsi iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Londono “Wembley” stadiono šeimininkai įmušė po kartą per kelinį ir nugalėjo rezultatu 2:0.

Lyginant su rungtynėmis prieš Slovakiją lapkritį, Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Po dviejų metų pertraukos oficialiose rungtynėse pirmą kartą startavo Tadas Kijanskas, o jo partneris gynyboje buvo Linas Klimavičius. Vytautą Andriuškevičių gynybos krašte pakeitė Vaidas Slavickas.

Anglija nuo rungtynių pradžios perėmė kamuolio kontrolę. Garetho Southgate‘o auklėtiniams pavyko išsiveržti į priekį 22 minutę, kai Raheemas Sterlingas prasiveržė palei kairiąją baudos aikštelės pusę, atliko perdavimą priešais vartus buvusiam Jermainui Defoe, o veteranas užbaigė ataką tiksliai.

Lietuva, kuri stabiliai gynėsi didėmis pajėgomis, pirmą rimtą progą pasižymėti turėjo per pridėtą pirmojo kėlinio laiką. Joe Hartas nesugebėjo sugauti tolimo lietuvių perdavimo, Vykintui Slivkai pavyko smūgiuoti į tuščius vartus galva, bet prie vartų linijos suskubęs Johnas Stonesas išmušė kamuolį.

Po pertraukos bendras vaizdas aikštėje pasikeitė – kamuolį daugiau kontroliavo anglai ir jie nenustojo rengti atakų, bet lietuviai buvo agresyvesni ir drąsesni savo išpuoliuose. 52 minutę gerą progą pasižymėti turėjo V. Slivka, kuris perdavimą iš Fedoro Černycho prie baudos aikštelės prieigų ir bandė smūgiuoti į apatinį kairįjį vartų kampą, bet Joe Hartas puikiai į tai sureagavo. Po minutės kitame aikštės gale E. Šetkus atletiškai išgelbėjo savo vartus, kai šuoliu atmušė Alexo OxladeChamberlaino smūgį.

62 minutę po kamuolio išmetimo iš už šoninės linijos Artūras Žulpa surado erdvės tolimam smūgiui, bet galingai smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Anglija toliau kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį ir 66 minutę pozicinėje atakoje padvigubino savo pranašumą. Baudos aikštelės zonoje Adamas Lallana gražioje kombinacijoje savo perdavimu išvedė į baudos aikštelės vidurį Jamie Vardy ir po keitimo pasirodęs puolėjas šaltakraujiškai užbaigė ataką.

Lietuviai nenustojo ieškoti galimybių oponentų aikštės pusėje ir toliau bandė pralaužti jų gynybos liniją. Arvydą Novikovą atakos krašte pakeitęs Mindaugas Grigaravičius atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Michaelas Keane‘as užtikrintai neutralizavo pavojų.

85 minutę E. Šetkus sustabdė dar viena pavojingą varžovų smūgį – šį kartą savo laimę iš už baudos aikštelės išbandė A. OxladeChamberlainas, bet jis smūgiavo tiesiai į lietuvių vartų sargą. E. Šetkus iš viso šiose rungtynėse atrėmė šešis smūgius ir dažnai buvo įvykių centre.

Rungtynės baigėsi Anglijos pergale 2:0, tačiau lietuviai dėl savo pasiaukojančio žaidimo galėjo palikti stadioną aukštai pakeltomis galvomis.  Pasaulio čempionato atrankos F grupės varžybose Lietuva turi surinkusi penkis taškus per penkis mačus. Artimiausia lietuvių varžovė – Slovakijos rinktinė, su kuria Lietuva susikaus birželio mėnesį.

Anglija – Lietuva 2:0 (1:0)