Ankstyvą įvartį praleidę lietuviai pasaulio čempionato atrankos ciklą pradėjo nesėkme

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė 2022-ųjų pasaulio čempionato atrankos ciklą pradėjo patirdami pralaimėjimą – Valdo Urbono auklėtiniai Sankt Galeno mieste 0:1 (0:1) nusileido Šveicarijos vienuolikei.

Šioms rungtynėms registruotas nebuvo gynėjas Edvinas Girdvainis.

Verta paminėti, kad mačo startas vėlavo daugiau nei 15 minučių – tai nulėmė nesklandumai su vienais iš stadiono vartų, kurie buvo per aukšti.

Išsprendus nesklandumus už aikštės ribų rungtynės startavo ir startavo labai nesėkmingai – jau antrą rungtynių minutę sėkmingai sužaidęs atakoje kamuolį į Tomo Švedkausko ginamų vartų tinklą pasiuntė šveicarų ekipos lyderis Xherdanas Shaqiri.

Po pelnyto įvarčio šeimininkai apsukų nemažino ir bandė pasižymėti dar sykį, o palaipsniui žaidimo tempas rimo ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 1:0 Šveicarijos komandos naudai.

Lietuviai turėjo gerą progą rezultatą išlyginti jau pirmomis antro kėlinio minutėmis – po pakelto kampinio kamuolys praskriejo visą šeimininkų baudos aikštelę, tačiau jo iš arti į vartus nenukreipė niekas.

Palaipsniui Šveicarijos komanda įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo vis labiau spausti lietuvius, tačiau sėkmingai su varžovais tvarkėsi Lietuvos gynėjai, kelis kartus savo meistriškumą demonstruoti teko ir T. Švedkauskui.

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir minimalia pergale džiaugėsi šeimininkai.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė grįš į Lietuvą ir tęs pasiruošimą paskutinei šio atrankos lango akistatai – trečiadienį lietuviai Vilniaus LFF stadione susitiks su grupės favoritais italais.

Šias rungtynes nuo 21.30 val. tiesiogiai rodys LRT PLIUS ir LRT.lt.

Pasaulio čempionato atrankos rungtynių statistika: Šveicarija – Lietuva 1:0 (1:0)

„Kybunpark“ stadionas, teisėjas Mattias Gestranius (Suomija)

Įvartis: 2 min. Xherdan Shaqiri (Šveicarija)

Įspėtas: 42 min. Fedor Černych (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Markas Benetas, Vytas Gašpuitis, Saulius Mikoliūnas, Domantas Šimkus, Martynas Dapkus, Vykintas Slivka (75 min. Tautvydas Eliošius), Arvydas Novikovas, Justas Lasickas (58 min.Karolis Laukžemis), Fedoras Černychas (81 min. Deimantas Petravičius).