Antrajame kėlinyje varžovių gynybą pralaužusi „Gintra“ pasiekė antrą pergalę Baltijos lygoje

Šiaulių „Gintros“ komanda įsirašė antrąją pergalę 2022 metų moterų Baltijos moterų futbolo lygoje. Kalojano Petkovo auklėtinės trečiadienio vakarą pliaupiant lietui namuose 2:0 įveikė Latvijos čempiones SFK „Rīga“ futbolininkes.

Šiaulietės savo sąskaitoje jau turi du laimėjimus – pirmajame ture čempionų titulą ginančios gintrietės 11:0 sutriuškino Uolainės SK „Super Nova” žaidėjas iš Latvijos.

Pirmoji kalendorinės vasaros diena savo statuso oro sąlygų atžvilgiu nepatvirtino, tačiau favoričių statusą šiose rungtynėse pavyko patvirtinti „Gintros” futbolininkėms. Permirkusioje Gytarių dirbtinės dangos stadione aikštės šeimininkės ilgai ieškojo savojo įvarčio, tačiau užduotį sugebėjo įgyvendinti. Pirmajame kėlinyje mūsiškės dominavo varžovių aikštės pusėje, tačiau susikurti šansai liko neišnaudoti. Pasižymėti ir išvesti komandą į priekį galimybes turėjo Vivian Ikechukwu, Neda Klezaitė, Eitvydė Partikaitė, bet Rygos klubo vartininkė žaidė patikimai.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek aprimus lietui, tad ir aikštės kokybė jau buvo geresnė. Lietuvos čempionės ėmė dar aktyviau spausti oponentes prie jų vartų ir kūrė vieną pavojingą ataką po kitos. Į baudos aikštelę įsiveržusi V. Ikechukwu smūgiavo visiškai greta virpsto, o Trudi Carter reidas buvo nutrauktas paskutinės fazės metu. Standartinę padėtį paversti įvarčiu galėjo E. Partikaitė, bet saugės smūgis galva buvo kiek netikslus.

Ledus pavyko pralaužti sužaidus trečdalį antrojo kėlinio. Sėkmingai varžoves baudos aikštėje išguldžiusi V. Ikechukwu išprovokavo rygiečių gynėjos pražangą, o mačo arbitrė parodė į 11 metrų žymą. Puikiu šansu išvesti komandą į priekį pasinaudojo Samantha Rosette sėkmingai realizavusi baudinį – 1:0.

Pelnytas įvartis gintriečių nesustabdė. Saulės miesto atstovės toliau aktyviai atakuodamos varžovių gynybos liniją rezultatą padvigubino 72-ąją minutę, kai gynėją suklaidinusi Athena Kuehn puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą rezultatą pavertė 2:0.

Iki susitikimo pabaigos viešnios jokių šansų bent jau sušvelninti skirtumą neturėjo, o „Gintra” šventė pelnytą pergalę.