Antroje dvikovoje – suomių pranašumas

Antrose Europos merginų futbolo čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė Šiauliuose pagerino savo žaidimą ir atkakliau priešinosi varžovėms, tačiau turėjo pripažinti Suomijos žaidėjų pranašumą.

Iki pertraukos suomės dukart pralaužė mūsiškių vartus smūgiais iš toli, o antrajame kėlinyje įmušė 11 metrų baudinį ir surengė dar vieną tikslią ataką.

Po skaudžios pamokos čempionato starte antroji varžovė – Suomija – mūsų komandai lengvesnės užduoties nežadėjo. Suomės atrankoje eliminavo prancūzes bei švedes, o finalinio etapo starte pirmavo prieš Vokietiją ir nusileido varžovėms tik paskutinėmis minutėmis.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje po pirmųjų rungtynių įvyko du pasikeitimai. Į vidurio gynėjos poziciją grįžo pasveikusi Milita Ragauskaitė, o puolimo smaigalyje dvikovą pradėjo Karilė Liužinaitė.

Pirmoji dvikova su Olandija prasidėjo itin nesėkmingai, tačiau šį kartą lietuvaitės nuo pirmųjų minučių žaidė ramiau ir užtikrinčiau. Per pirmąsias dešimt minučių tik kartą rimtesnis pavojus kilo prie Lietuvos komandos vartų.

Pirmąjį šansą varžovės turėjo 17 min., kuomet suomių puolėja išvengė gynėjos globos ir smūgiavo į vartus, kuriuos sėkmingai apgynė Meda Šeškutė. 21 min. po atakos iš krašto ir smūgio iš 12 metrų vartininkė nukreipė kamuolį virš skersinio.

Visgi 25 min. suomės tiksliai sužaidė prie baudos aikštelės ir Annika Huhta stipriu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Kėlinio pabaigoje panašus epizodas privedė prie antrojo įvarčio. Šį kartą A. Huhta iš baudos aikštelės prieigų tiksliai smūgiavo į vartų kampą

42 min. Lietuvos komanda surengė pavojingiausią savo ataką, tačiau po Juditos Sabatauskaitės perdavimo iš krašto Gabijai Toropovaitei smūgiuoti baudos aikštelėje sutrukdė gynėjos. 47 min. po pavojingo suomių smūgio puikiai sužaidė kamuolį atrėmusi M. Šeškutė.

50 min. aikštės šeimininkės prarado kamuolį baudos aikštelėje ir Milita Ragauskaitė prasižengė prieš šalia vartų atsidūrusią puolėją. 11 m baudinį realizavo Vilma Koivisto.

57 ir 58 min. mūsiškės nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Varžovų vartams grasino ir Lietuvos komanda. Judita Sabatauskaitė suklaidino gynėją, bet jos smūgį iš aštraus kampo atmušė vartininkė.

63 min. po puikaus suomės reido kraštu atmestą kamuolį į vartus iš arti pasiuntė A. Huhta. Rungtynių pabaigoje lietuvaitės taip pat surengė pora pavojingų išpuolių, tačiau rezultatas nebepasikeitė.

Lietuvos komanda paskutines savo rungtynes čempionate žais gegužės 15 d. Alytuje su Europos čempione Vokietija. Pastaroji ekipa dramatiškoje dvikovoje paskutinėmis minutėmis išplėšė lygiąsias 2:2 su Olandija.

Turnyro B grupėje Ispanija 2:1 pranoko Angliją, o Lenkija 0:0 sužaidė su Italija.