Antruoju taurės finalininku po baudinių serijos tapo „Hegelmann“ klubas

Prieš rungtynes tiek mėlynai baltų treneris Andrius Skerla, tiek ir neseniai prie „Panevėžio“ ekipos prisijungęs specialistas Gino Lettieri teigė, kad laukia sunkių rungtynių. Susitikimui pasibaigus strategams galima tik pritarti.

Aikštėje netrūko kovos, tačiau šiandien pranašumą 11 metrų baudinių serijoje 0:0 (pen. 4:3) įrodė Kauno rajono „Hegelmann“ ekipos futbolininkai.

Mėlynai balti į „Hegelmann“ LFF taurės finalą pateko pirmąjį kartą klubo istorijoje.

Jau nuo pirmųjų rungtynių akimirkų buvo galima spręsti, kad klaidos kaina didelė ir aikštėje įsivyravo žvalgyba. Pirmuosius smūgius galva varžovų vartų link atliko Vilius Armanavičius, tačiau panevėžiečių vartininkui Rafaeiliui Broetto įsikišti į epizodus neprireikė.

Per pirmąsias 15 minučių kauniečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau realių progų įvarčiui nesukūrė.

21-ąją minutę Jeffrey Sarpongas pirmą kartą pagrasino Rodrigo Josviaki ginamiems vartams, bet į vartų vidurį skriejusį kamuolį sugavo vartininkas.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį pirmąją geltoną kortelę išsitraukė Donatas Šimėnas ir ją parodė mėlynai baltų gynėjui Viliui Armalui. Tiesa, iš standartinės situacijos „Panevėžio“ komandos futbolininkams nieko rimtesnio išpešti nepavyko.

Sekmadienį dvejais įvarčiais Marijampolės „Sūduvą“ nuginklavęs J. Sarpongas kėlinio pabaigoje vėl smūgiavo iš toli, tačiau ir vėl savo vietoje buvo R. Josviaki.

45-ąją minutę „Hegelmann“ ekipos treneris buvo priverstas atlikti keitimą, nes rungtynių tęsti negalėjo Thompsonas Gavi. Aikštėje pasirodė prieš mažiau nei savaitę komandą papildęs Leifas Estevezas.

Aištės šeimininkai aktyviau pradedėjo antrąjį kėlinį, o pavojingą Leifo Estevezo smūgį blokavo Linas Klimavičius.

Antrojo kėlinio viduryje stipriu smūgiu žaidimo įrankį iš už baudos aikštelės virš vartų pasiuntė Ariagneris Smithas.

Šūviu iš toli atsakė ir mėlynai baltų krašto gynėjas Klaudijus Upstas, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

73-ąją minutę „Panevėžio“ ekipoje buvo atliktas dvigubas keitimas: Nasko Milevą ir komandos kapitoną Tautvydą Eliošių pakeitė vienas komandos lyderių Elivelto bei Ernestas Veliulis.

A.Smithas antroje antrojo kėlinio pusėje sukūrė vieną pavojingiausių momentų šiose rungtynėse: puolėjas suklaidino Vilių Armalą ir Samuelį Odeoyibo, tačiau vartininko nuginkluoti taip ir nesugebėjo.

Vieną realiausių progų po keleto minučių turėjo ir „Hegelmann“ ekipos saugas Yukiyoshi Karashima, bet „Panevėžio“ ekipą išgelbėjo kamuolį už galinės linijos pasiuntęs R. Broetto.

83-iąją minutę pirmą geltoną kortelę rungtynių arbitras parodė „Panevėžio“ ekipai: nubaustas Pijus Širvys, o po keleto minučių – ir aikštėje po keitimo pasirodęs Elivelto.

Per pagrindinį rungtynių laiką nugalėtojas nepaaiškėjo, o komandos keliavo į pratęsimą.

Jo pradžioje Kauno ekipa turėjo auksinę progą: Lazaro Sajičičiaus smūgį galva standartinės situacijos metu nuo vartų linijos atrėmė Seydina Keita.

Pirmajame pratęsimo kėlinyje netrūko daug kietos kovos ir pražangų, bet komandos į antrąjį pratesimo kėlinį iškeliavo švieslentėje esant dviem nuliams.

Per pertrauką tarp pratesimų buvo atliktas dvigubas keitimas mėlynai baltų gretose, aikštėje pasirodė: Ignas Kružikas ir Matheusas Marcondele.

Dvigubu keitimu atsakė ir panevėžiečiai, o į aikštę žengė du legionieriai: Ulysse Diallo ir albanas Ergys Kace.

Pratęsimo metu nei vienai ekipai nepavyko pasižymėti, o ekipos iškeliavo santykius aiškintis į 11 metrų baudinių seriją.

Joje savo pranašumą šį vakarą įrodė ir pirmą kartą klubo istorijoje į finalą žengė kauniečiai. R. Josviaki du kartus atrėmė varžovų smūgius ir padėjo komandai žengti istorinį žingsnį, o Kaune susirinkusius sirgalius pasiuntė į euforiją.

„Hegelmann“ LFF taurės finalas tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir „Hegelmann“ klubų vyks spalio 16 dieną, 17:30 val., naujame Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione.