Neįgaliesiems

Apdovanoti 2021-ųjų Lietuvos futbolo geriausieji

Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje pirmadienio vakarą įvyko 2021-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų ceremonija.

Ceremonijos metu buvo išdalintos 14 nominacijų o bene pagrindinių jų – geriausio Lietuvos futbolininko ir futbolininkės – nugalėtojais tapo praėjusių metų triumfus pakartoję laureatai.

Tarp vyrų geriausias buvo antrą kartą paeiliui bei trečią karjeroje triumfavęs šiuo metu Turkijoje žaidžiantis Arvydas Novikovas, o geriausia futbolininke antrus metus iš eilės tapo Italijoje rungtyniaujanti Liucija Vaitukaitytė.

„Norėčiau padėkoti visiems, balsavusiems už mane, treneriams, žaidėjams, su kuriais teko dirbti, o ypač mano pirmam treneriui Ivanui Švabovičiui. Taip pat noriu padėkoti savo močiutei, kuri pirmą kartą atvedė mane į futbolo treniruotę, dėkoju ir savo žmonai bei vaikams, kad visada yra šalia ir kad palaiko mane“, – mintimis dalinosi trečią sykį triumfavęs saugas.

„Labiausiai padėkoti norėčiau savo šeimai, o ypatingai – tėčiui už dideles pastangas, atiduotą laiką, kad galėčiau žaisti futbolą. Taip pat norėčiau padėkoti treneriams, kurie mane treniravo per šiuos metus, nes kiekvieną kartą, eidama į aikštę, kartu nešuosi dalelę jūsų, o tos dalelės yra labai geros ir man labai padeda. Dėl to šiandien esu čia ir esu tokia, kokia esu“, – sakė futbolininkė.

Tuo tarpu geriausiais jaunaisiais Lietuvos futbolininkais ir vaikinų ir merginų tarpe tapo Karolis Uzėla ir Rimantė Jonušaitė.

K. Uzėlai tai buvo pirmasis toks įvertinimas, tuo tarpu R. Jonušaitė geriausia jaunąja metų žaidėja tapo jau trečią sykį paeiliui.

„Dėkoju visiems, už mane balsavusiems, futbolo bendruomenei, treneriams, komandos draugams ir vadovybei, kad tikėjo manimi. Atskirai dėkoju geriausiems draugais, nes jie po gerų rungtynių jie yra pirmi, kurie mane nuleidžia ant žemės, o po sunkių rungtynių – paguodžia ir padeda, bet labiausiai noriu padėkoti tėvams, sesei ir dukterėčiai, kurie visada palaiko ir tik jų dėka galiu žaisti futbolą“, – atsiimdamas prizą sakė vaikinų U21 rinktinės kapitonas.

R. Jonušaitei apdovanojimuose taip pat atiteko ir dar vienas prizas – ji buvo apdovanota kaip rezultatyviausia praėjusio sezono „Spark Energy“ moterų A lygos futbolininkė.

Tiesa, skaudžią traumą patyrusi žaidėja pati renginyje dalyvauti negalėjo, tačiau pasveikino renginio dalyvius vaizdo įrašu, o apdovanojimą jos vardu atsiėmė žaidėjos sesuo Gabrielė.

„Dėkojame Rimantės komandai, iš kurios ji išvyko į Italiją, dėkojame, kad tikėjote ir tikite Rimante ir šiandien ji tikrai yra didelio klubo dalis ir mes ja labai džiaugiamės“, – atsiimdama apdovanojimą ant scenos kalbėjo R. Jonušaitės sesuo.

R. Jonušaitė nebuvo vienintelė, kuri per vakarą iškovojo du apdovanojimus – taip pat įvertintas buvo ir praėjusiais metais Vilniaus „Žalgiryje“ žaidęs Hugo Videmontas.

Jis atsiėmė apdovanojimus kaip rezultatyviausias praėjusio sezono aukščiausios lygos futbolininkas, o vėliau ant sceną lipo ir antrą sykį – dabar jau atsiimti geriausio čempionato žaidėjo statulėlės. Abu kartus ant scenos užlipęs prancūzas dėkojo savo komandai ir teigė, kad be jų šių apdovanojimų iškovojęs nebūtų.

„Tai yra individualūs apdovanojimai, tačiau noriu jais pasidalinti su visais komandos draugais, treneriais, administracija. Be jų manęs čia nebūtų, tad labai jiems dėkoju“, – mintimis dalinosi sportininkas.

Gražiausiu metų įvarčiu pripažintas buvo Rolando Baravyko šūvis su Lietuvos rinktinės marškinėliais į Šiaurės Airijos vartus. Įdomu, kad tai buvo antrasis gynėjo įvartis rinktinėje, tačiau su abiem jais šiaulietis tapo šios nominacijos laimėtoju. Rumunijoje šiuo metu rungtyniaujantis futbolininkas dalyvauti renginyje negalėjo, tačiau pasveikino renginio dalyvius, o apdovanojimą jo vardu atsiėmė žaidėjo širdies draugė, taip pat futbolininkė Samanta Karasiovaitė.

Geriausiu Lietuvos futbolo ir čempionatų treneriu tapo šiuo metu Kroatijoje besidarbuojantis Valdas Dambrauskas, šio įvertinimo nusipelnęs tiek už etapą Kroatijoje, tiek ir už pirmą metų dalį, kurią jis praleido Bulgarijoje, Razgrado „Ludogorec“ klube, su kuriuo tapo šalies čempionu.

Dėl įtempto rungtynių grafiko treneris negalėjo būti ceremonijoje, tačiau į dalyvius kreipėsi video sveikinimu.

„Noriu pasveikinti visus su šiuo renginiu ir pasidžiaugti, kad galime vėl švęsti futbolą, o tai rodo, kad net ir po blogiausių laikų visada ateina geresni. Tai, kad esame čia, tai labai gerai atspindi. Taip pat noriu pasveikinti visus kategorijų laimėtojus, tuos, kurie buvo nominuoti, pasidžiaugti jūsų sėkme. Noriu padėkoti ir visiems tiems, kurie dirba Lietuvos futbolui. Ačiū visiems, kurie balsavo už mane, už palaikymą, už apdovanojimą, tačiau tai priimu ne kaip apdovanojimą, o kaip atsakomybę“, – iš ekrano į svečius kreipėsi V. Dambrauskas.

Tuo tarpu geriausiu moterų komandos treneriu pirmą kartą tapo Vilniaus MFA „Žalgirio“ specialistas Karolis Jasaitis.

„Noriu padėkoti visiems balsavusiems, visai MFA „Žalgirio“ organizacijai, trenerių štabui, taip pat labai noriu padėkoti šeimai, o ypač – dukrai, kuri žaidžia šį nuostabų žaidimą ir kurios dėka galbūt ir aš atsiradau moterų futbole“, – ant scenos kalbėjo K. Jasaitis.

Antrą kartą įsteigtoje nominacijoje – geriausio metų salės futbolininko – taip pat antrą sykį paeiliui laimėjo Lietuvos rinktinės ir „Kauno Žalgirio“ kapitonas Justinas Zagurskas.

„Noriu padėkoti visiems balsavusiems, tikrai netikėta, trūksta žodžių. Ačiū visiems, ačiū artimiesiems, komandos draugams ir treneriams, taip pat žmonai, sūnui ir tėvams. Šis apdovanojimas tikrai ne tik man, bet ir jiems“, – už įvertinimą dėkojo J. Zagurskas.

Pirmą kartą įsteigos nominacijos – geriausios metų futbolo organizacijos – apdovanojimas atiteko Kauno rajono „Hegelmann“ klubui, o futbolo turinio kūrėjų nominacijoje triumfavo „Futbolas.lt“ tinklalaidė.

„Praėję metai buvo tarsi proveržio metai turinio kūrime Lietuvos futbolui, tad labai norėčiau, kad jei po kalbos norėsite ploti, tai darytumėte ne tik mums, bet visiems tiems, kurie rašo, kalba, diskutuoja ir lietuvišką futbolą daro įdomesnį. Didžiulė garbė ir privilegija būti čia“, – ant scenos sakė vienas „futbolas.lt“ tinklalaidės kūrėjų Aurimas Budraitis.

„Tikrai labai smagu ir garbė gauti tokį apdovanojimą, dėkojame futbolo bendruomenei, kuri matė ir vertino šitą klubą. Manau, kad toks projektas yra labai išskirtinis, kai vienos didžiausių Europos transporto įmonės klubas investuoja į futbolą, mato save per futbolo prizmę, tai labai ačiū jiems, kiekvienam klubo žaidėjui, atstovui“, – atsiimdamas geriausios organizacijos apdovanojimą sakė „Hegelmann“ ekipos vadovas Dainius Šumauskas.

Taip pat buvo apdovanotas ir rezultatyviausias praėjusio sezono Pirmos lygos žaidėjas Ričardas Beniušis, kuris su Kazlų Rūdos „Šilu“ užėmė trečią vietą, o pats veteranas įmušė net 21 įvartį.

Žemiau jūsų dėmesiui – pilnas viso renginio įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS