Neįgaliesiems

Aptarti jaunių rinktinių rezultatai sausio turnyruose

Trečiadienį Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) Kaune susirinkę Lietuvos jaunių vaikinų rinktinių (U-17 ir U-18) treneriai apžvelgė savo komandų pasirodymus sausį vykusiuose turnyruose.

U-17 rinktinės pasirodymas turnyre Baltarusijoje

U-17 (gimusių 2000 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė dalyvavo UEFA „Development Cup“ tarptautiniame turnyre Minske. Grupės varžybose lietuviai nugalėjo Ukrainos ir Gruzijos rinktines, bet lygiosiomis sužaidė su Izraeliu ir dėl didesnio praleisto įvarčių skaičiaus užleido žydus į priekį bei užėmė antrą vietą.

Kovoje dėl 4-6 vietų koją pakišo nepalankus įvarčių santykis – lietuviai liko šešti. Iš viso turnyre buvo iškovotos trys pergalės, vienerios lygiosios ir patirtas vienas pralaimėjimas.

Pasak vyriausiojo U-17 rinktinės trenerio Svajūno Česnulio, tikslai stovykloje buvo peržiūrėti kandidatus, kiekvienose rungtynėse žaisti geriau ir suteikti laiko kiekvienam žaidėjus. Žaidėjai buvo atrinkti pagal fizinę būklę,propaguojamo žaidimo supratimą ir technines galimybes.

11 įprastinių komandos narių negalėjo padėti rinktinei dėl įsipareigojimų U-19 rinktinei, sveikatos problemų ir kitų priežasčių, tačiau S. Česnulis pasidžiaugė, kad žaidėjus tai motyvavo įrodyti savo galimybes.

Specialisto teigimu, komandai pavyko išpildyti aukštą  spaudimą –  panašūs įvarčiai krito rungtynėse prieš latvius draugiškose rungtynėse bei Ukrainą turnyre. Rungtynėse su Gruzija buvo puikiai išpildytas planas žaisti greitais perėjimais iš gynybos į ataką po to, kai priešrungtyninėje analizėje. buvo įžvelgtas oponentų pažeidžiamumas. 

Trenerių teigimu, komandai pavyko individualios dvikovos, žaisti greitą futbolą, įgyvendintas perėjimas į puolimą ir gero mikroklimto sukūrimas. Visgi buvo pripažinta, kad nepavyko neleisti varžovams lengvai įžaisti kamuolį nuo vartų, tranzicija į gynybą ir išlaikyti koncentraciją iki rungtynių pabaigos.

Diskutuota ir apie trenerių susirūpinimą, kad 18 žaidėjų turnyre nepakako, nes vėliau du futbolininkai iškrito iš rikiuotės  ir fizinis krūvis likusiems buvo labai didelis.

U-18 rinktinės pasirodymas Valentino Granatkino turnyre

Vytauto Vaškūno vadovaujama Lietuvos U-18 vaikinų rinktinė kasmetiniame V. Granatkino turnyre iškovojo tris pergales ir patyrė tik vieną pralaimėjimą, bet užėmė 13-ąją vietą.

U-19 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė turėjo dvi atrankos stovyklas, kuriose nedalyvavo eilė žaidėjų dėl įvairių priežasčių. Komanda į Kauną susirinko jau prieš naujuosius metus ir kandidatai turnyrui buvo atrinkti pagal techninius ir taktinius gebėjimus, fizinę kondiciją ir tinkamumo rinktinei koncepciją.

Prieš turnyrą buvo išsikelti tikslai priversti varžovus žaisti ilgais perdavimais nuo vartų, priversti varžovus žaisti ties kraštu ir neleisti jiems susidaryti laisvės aikštės viduryje.

Pagrindiniai turnyro tikslai buvo įvertinti rinktinės kandidatus prieš aukšto lygio varžovus didelio fizinio ir psichologinio krūvio fone. Taip pat norėta išpildyti savo taktinį pasirengimą, kuris būtų grįstas vadinamųjų „antrųjų“ kamuolių laimėjimą.

Naudotos taktinės schemos – 4-2-3-1 ir 4-1-4-1, jos rungtynėms buvo pasirenkamos atsižvelgiant į tai, su kokiu varžovu buvo susiduriama.

Rinktinės štabas teigia, kad ši komanda pasirodė kaip stipri žaidžianti standartinėse situacijose – jose įmušti keturi įvarčiai. Pabrėžta, jog rinktinė dažnai stengėsi provokuoti varžovų pražangas ir žaisti aštriai.

Aptarime dalyvavę treneriai ir kiti futbolo visuomenės nariai pasiūlė savo idėjų bei pasiūlymų. Aptarti ir rinktinių žaidėjų individualūs pasirodymai ir žaidybinis laikas. U-18 rinktinės pasirodymus stebėjęs Valdas Urbonas pateikė išsamią analizę, kur reikėtų tobulinti žaidimą tiek komandai, tiek individualiems žaidėjams.

Video reportažas:

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS