Neįgaliesiems

Aptartos futbolo perspektyvos Joniškio rajone

Sausio 3 d. Joniškio rajono savivaldybėje apsilankė Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentas Gintaras Radavičius ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stecenko.

Svečiai susitiko su Joniškio rajono savivaldybės meru Gediminu Čepuliu, administracijos direktoriumi Aivaru Rudnicku, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Novogreckiu, skyriaus vyr. specialistu Leonu Karaliūnu, taip pat Joniškio sporto centro direktoriumi Tomu Aleknavičiumi.

Šiemet Joniškio futbolui sukanka 95 metai, tad su svečiais buvo kalbėta apie šios sporto šakos tradicijas ir perspektyvas Joniškio rajone, sukakties minėjimo renginius.

Susitikimo metu aptartos galimybės gauti finansavimą stadionams su dirbtine danga įrengti. Diskutuota apie šios sporto šakos situaciją pasaulio ir Lietuvos mastu. Anot Šiaulių apskrities futbolo federacijos (ŠAFF) prezidento Gintaro Radavičiaus, šiuo metu vienas iš pagrindinių federacijos uždavinių yra populiarinti futbolą Lietuvoje, siekti, kad ši sporto šaka taptų prieinama kuo daugiau asmenų, atsirastų kuo daugiau sporto bazių, licencijuotų trenerių, kurių šiuo metu trūksta. Siekiama futbolą padaryti pirmaujančia sporto šaka Lietuvoje.

Anot mero Gedimino Čepulio, su stadionais Joniškio rajone yra didelė problema, norintiems nelabai yra kur žaisti futbolo. Futbolas žaidžiamas Žagarėje, Skaistgiryje, o Joniškyje trūksta šios sporto šakos entuziastų. Administracijos direktorius Aivaras Rudnickas kalbėjo, kad rengiamasi teikti prašymą Švietimo ir mokslo ministerijai dėl lėšų Joniškio „Aušros“ gimnazijos stadionui sutvarkyti ir tikimasi, kad pavyks gauti finansavimą.

Federacijos atstovų teigimu, Šiaulių apskrityje kiti rajonai turi susikūrę ar kuria futbolo bazes, dirba treneriai, o Joniškyje trūksta ir bazių, ir žaidžiančiųjų. Pažadėta parama Joniškio rajonui reikiamu inventoriumi.

Joniškio sporto centro direktorius Tomas Aleknavičius kalbėjo, kad šiuo metu rajone yra propaguojama 10 sporto šakų. Viena populiariausių sporto šakų yra krepšinis, pastaruoju metu populiarumą įgauna ir tinklinis. Žinoma, futbolui Joniškio rajone tikrai „atsirastų vietos“, nesiruošiama užmiršti krepšinio, tačiau populiarinti futbolą taip pat būtina.

Susitikimo metu kalbėta apie Bariūnuose esančią sporto salę, kurią būtų įmanoma panaudoti rengiant futbolo treniruotes. Aptartos galimybės dėl futbolo trenerio, kuris galėtų atvykti iš Šiaulių ir treniruoti komandas, tačiau federacijos atstovai užsiminė, kad Šiauliuose taip pat trūksta laisvų trenerių.

Leonas Karaliūnas pakvietė federacijos atstovus į 95 metų minėjimo šventę, kuri bus organizuojama vasaros pabaigoje, taip pat prašė tarpininkauti, nes į šventę, norima pasikviesti žymių ir nusipelniusių futbolininkų bei žiūrovams sukurti įspūdingą reginį.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis prasitarė, kad bus siekiama, jog Joniškio sporto centre atsirastų futbolo trenerio etatas, bus ieškoma futbolo trenerio.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS