Neįgaliesiems

Arvydas Novikovas – apie turkišką futbolą, senbuvio statusą ir tikslus rinktinėje

Arvydas Novikovas kartu su visa Lietuvos rinktine ruošiasi dar dviems mačams pasaulio čempionato atrankoje – lietuvių namuose laukia kovos su Bulgarija ir Šveicarija.

Arvydas Novikovas šiuo metu rungtyniauja Turkijoje, „Erzurumspor“ ekipoje. Ši pernai varžėsi aukščiausioje šalies lygoje, tačiau iškrito ir dabar rungtyniauja antrame pagal pajėgumą divizione.

Kaip tikino futbolininkas, Turkijos futbolas unikalus tuo, kad ten – itin daug į ataką orientuoto žaidimo.

„Atakuojantis futbolas, turkų klubai daug dėmesio skiria atakuojantiems žaidėjams. Techniškas futbolas, daug gerų žaidėjų. Antroje lygoje lygis ne tiek daug skiriasi ir nuo aukščiausios lygos.

Žvelgiant į stadionų lankomumą, situacija nesiskiria niekuo, nes Turkijoje visiems patinka futbolas, jie dėl jo kraustosi iš proto“, – kalbėjo rinktinės futbolininkas.

Tuo tarpu rinktinėje A. Novikovas yra vienas iš ilgiausiai rungtyniaujaunčių žaidėjų ir pagal sužaistas rungtynes (jų dabar yra 80) patenka į visų laikų penketuką.

„Kai pats dar buvau jaunas, į rinktinę važiuodavau, į visus patyrusius žaidėjus žiūrėdavau ir galvodavau „vau“, būdavo baisu kažką jiems pasakyti. O dabar jaunimas atvažiuoja labiau atsipalaidavę, aišku, tai yra pliusas, didesnis pasitikėjimas savimi.

Pats nesijaučiu veteranu, vis dar jaučiuosi jaunu. Jaučiuosi gerai, prieš rungtynes, aišku, jauniems žaidėjams patariame, bet jie ir patys jau žaidę aukštame lygyje ir žino, kaip ir ką daryti“, – sakė futbolininkas.

Kalbėdamas apie tikslus rinktinėje, A. Novikovas šypteli ir išskiria vieną ir labai konkretų.

„Noriu aplenkti mūsų prezidentą įvarčiais (dabartinis LFF prezidentas Tomas Danilevičius su 19 įvarčių vis dar yra rezultatyviausias rinktinės visų laikų žaidėjas, A. Novikovas savo sąskaitoje turi 12 tikslių smūgių – red.). Kiekvienas gali sakyti, kad tai nieko nereiškia, bet giliai širdyje tie skaičiai kiekvienam kažką reiškia“, – teigė A. Novikovas.

Vaizdo įraše – daugiau futbolininko minčių apie Turkijoje gautą pravardę, gyvenimą Erzurume bei ilgametę savo draugystę su Fedoru Černychu.

Nemokamus kvietimus į šeštadienio rungtynes su Bulgarija galite atsiimti paspaudę čia.

Bilietai į antradienio akistatą su Šveicarija – paspaudus čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS