Neįgaliesiems

Aštuoniolikmetė šimtukininkė – R. Jonušaitė A lygoje įkopė į triženklę pelnytų įvarčių zoną

Šiaulių „Gintros“ įvarčių mašina aštuoniolikmetė Rimantė Jonušaitė savaitgalį į FK „Utenos Utenio“ komandos vartus kamuolį pasiuntė aštuonis kartus.

Šis fenomenalus pasiekimas jai leido pakilti į šio sezono rezultatyviausių futbolininkių sąrašo viršūnę bei pelnyti šimtąjį įvartį A lygoje.

Prieš dvejus metus prie daugkartinių šalies čempionių prisijungusi R. Jonušaitė per pirmąjį savo sezoną pasižymėjo 41 įvarčiu. Praėjusiais metais – dar septyniais įvarčiais daugiau. Tokie skaičiai labai aiškiai leido suprasti, kad šimtasis įvartis – neilgo laiko klausimas.

„Kartais pagalvodavau, bet nemaniau, kad tai įvyks taip greitai. Be abejo, džiaugiuosi, kad tokiai jaunai man pavyko įmušti šimtą įvarčių. Turbūt, kiekvienai žaidėjai būtų smagu pasiekti tokį rezultatą, bet tuo pačiu kiekviena turėtų suprasti, kad tie įvarčiai – komandos nuopelnas. Ačiū merginoms“, – sakė dvejus metus iš eilės geriausia jaunąja futbolininke rinkta R. Jonušaitė.

Šis sezonas puolėjai prasidėjo gerokai ramiau nei 2019-aisiais ar 2020-aisiais. Per ketverias rungtynes ji savo sąskaitoje turėjo vos keturis įvarčius, tačiau penktose rungtynėse sprogo – „Gintra“ į „Utenio“ vartus sumušė aštuoniolika įvarčių, Rimantės sąskaitoje – aštuoni.

„Net ir tokios rungtynės padeda tobulėti, nes prieš rungtynes keliame tikslus, o per pačias rungtynes stengiamės tuos tikslus įvykdyti. Akivaizdu, kad su „Uteniu“ daugiau mažiau viskas pavyko, nes net treneris neturėjo priekaištų (šypsosi), o taip būna tikrai ne kiekvieną kartą“, – pasakojo R. Jonušaitė.

Tam, kad pasiektų šimtą įvarčių, jaunoji puolėja turėjo sužaisti du sezonus, ketverias rungtynes ir 60 minučių. Būtent tuomet, kai ji „Uteniui“ įmušė septintąjį įvartį, karjeroje ji įžengė į triženklę tikslių smūgių zoną. Naujas puolėjos tikslas – du šimtai įvarčių.

Antrasis moterų futbolo 6-asis turas startuos gegužės 16 dieną. „Gintros“ laukia išvyka į sostinę ir susitikimas su „Vilniaus“ merginomis. Pirmajame rate daugkartinės čempionės laimėjo 4:0, tačiau R. Jonušaitė tąsyk nepasižymėjo nė sykio. Tai reiškia tik viena – jaunoji žvaigždė artimiausiose rungtynėse bus dar labiau motyvuota.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS