Aštuonių įvarčių dramoje VU nugalėjo KTU rinktinę

Dar prieš šias rungtynes čempiono titulo užsitikrinę Vilniaus universiteto studentai 5:3 įveikė Kauno technologijos universiteto rinktinę, kuri prarado galimybę pakilti iki prizinės vietos. Po įvartį nugalėtojams pelnė Jonas Lebedevas, Jurgis Stankevičius, Giedrius Anuškevičius, Povilas Kalimavičius ir Matas Valatka, pralaimėjusiems – Povilas Malakas ir dusyk Rytis Žebelys.

Nuo pat dvikovos pradžios tvirtai iniciatyvą į savo rankas perėmę vilniečiai tarsi pamiršo apie gynybą ir už tai teko skaudžiai mokėti. Jau šeštą minutę po šiurkščios vartininko klaidos P. Malakas pelnė pirmąjį įvartį, o dar po septynių minučių po ne mažiau šiurkščios gynėjų klaidos R. Žebelys skirtumą padvigubino.

„Kalbant apie gynybą, tai sužaidėme prasčiausias rungtynes per visą sezoną. Tokios klaidos yra akivaizdi koncentracijos stoka. Ar tai galėjo lemti jau prieš tai iškovotas čempiono titulas? Galbūt“, – po rungtynių spėliojo VU treneris Rimantas Turskis.

Nepaisant tokio nokdauno, vilniečiai nesustojo ir toliau nuolat grasino varžovų vartams. Deividas Maciulis ir J. Lebedevas ne kartą prieš varžovų vartininką buvo atsidūrę vienas prieš vieną, tačiau pastarojo įveikti jiems nepavyko.

Ledai buvo pralaužti kėlinio pabaigoje, kai po idealaus perdavimo iš kairiojo krašto iš kelių metrų pasižymėjo J. Lebedevas bei po standartinės situacijos savo šanso nepaleido J. Stankevičius. komandos ilsėtis išėjo esant rezultatui 2:2.

Iškart po pertraukos į aikštę buvo mestas G. Onuškevičius, kuriam prireikė maždaug dvidešimties sekundžių, kad VU išsiveržtų į priekį. Dar po trijų minučių savo žodį tarė ir rezultatyviausias lygos žaidėjas P. Kalimavičius, kuris pasinaudojo puikiu komandos draugo perdavimu iš dešiniojo krašto.

Įgiję dviejų įvarčių persvarą, VU futbolininkai pristabdė, gynėjai darsyk suklydo ir R. Žebelys darsyk tą klaidą pavertė įvarčiu.

„Šios rungtynės buvo tokios, kur jautėsi, kad esame geresni, tačiau neturime to žudikiško instinkto ramiau užbaigti rungtynes. Pasikartosiu, bet šiame sezone esame sužaidę ir geresnių rungtynių“, – sakė R. Turskis.

Paskutinis įvartis buvo įmuštas 64 minutę, kai po eilinės atakos savo žodį tarė M. Valatka. Likusi rungtynių dalis pakeisti esamos situacijos tiesiog negalėjo. VU iškovojo aštuntą sezono pergalę ir šiame sezone lieka nenugalėtas.