Neįgaliesiems

"Ateitis CUP" U-12 taurė iškeliavo į Suomiją

Didžiausiame Baltijos šalyse tarptautiniame vaikų futbolo turnyre „Ateitis CUP“ šį savaitgalį varžėsi net 28 vienuolikmečių komandos iš dešimties šalių.

 Tarp garsiausių vardų buvo galima išvysti Turino „Juventus“ bei Kijevo „Dinamo“ klubų akademijas. Tiesa, nei viena, nei kita čempionėmis tapti nesugebėjo

„Dažnai kartoju, kad tokie turnyrai labai gerai parodo tikrąjį ekipų pajėgumą ir paties turnyro lygį. Šįsyk „Juventus“ liko tik penktoje vietoje. Tai labai aiškiai parodo, kokio stiprumo komandos buvo atvykusios į Lietuvą. Šis turnyras buvo vienas stipriausių per visą „Ateitis CUP“ istoriją“, – po uždarymo kalbėjo pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Nugalėtojais tapo Helsinkio HJK jaunieji futbolininkai. Jie pusfinalyje po baudinių serijos nugalėjo favoritais laikytus švedų „Hammarby“ bendraamžius, o finale 1:0 įveikė dar vieną favoritę – Kijevo „Dinamo“ ekipą. Mažajame finale „Hammarby“ 2:0 nugalėjo suomių „Kappą“ bei tapo bronzine laimėtoja.

Geriausiai iš lietuviškų komandų sekėsi vilniečiams. „Žalgirietis“ kovoje dėl penktos vietos 1:3 pralaimėjo Turino „Juventus“ komandai, o Lietuvos čempionai Vilniaus FM jaunieji futbolininkai liko dešimti, paskutinėje dvikovoje po baudinių serijos pralaimėję FK „Minsk“ vienuolikmečiams.

„Noriu pasidžiaugti, kad sudalyvavote gražioje futbolo šventėje, bet tuo pačiu priminti, kad gyvenimas futbolo aikštėje nesibaigia. Nepamirškite populiarinti futbolo ir mėgautis juo“, – sakė turnyro uždaryme dalyvavęs LFF prezidentas Edvinas Eimontas.

Po savaitės laukia dešimtmečių turnyras. Jame dėl titulo varžysis 28 komandos, tarp kurių vėl matysime ir Turino „Juventus“, ir Kijevo „Dinamo“.

2005 m. galutinė rikiuotė:

Helsinkio HJK (Suomija)
Kijevo „Dinamo“ (Ukraina)
„Hammarby“ (Švedija)
„Kappa“ (Suomija)
Turino „Juventus“ (Italija)
Vilniaus „Žalgirietis“ (Lietuva)
FK „Minsk-2“ (Baltarusija)
Rygos „Metta“ (Latvija)
FK „Minsk“ (Baltarusija)
Vilniaus FM (Lietuva)
FK „Babite“ (Latvija)
Kauno „Tauras“ (Lietuva)
Minsko „Dinamo“ (Baltarusija)
Gargždų „Banga“ (Lietuva)
Kaliningrado „Baltika“ (Rusija)
Vilniaus FM-2 (Lietuva)
FK „Tukums“ (Latvija)
Minsko „Šturm“ (Baltarusija)
Šiaulių FA (Lietuva)
Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija)
Minsko „Smena“ (Baltarusija)
BFC „Daugavpils“ (Latvija)
BWB „Bath“ (Anglija)
Vilniaus „Ateitis“ (Lietuva)
Jalgpalikolio „Harju“ (Estija)
Tartu „Merkuur“ (Estija)
Vilniaus „TFA-Milanas“ (Lietuva)
Linameskondo „Maardu“ (Estija)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS