Neįgaliesiems

Atgal į ateitį: pastarasis LFF taurės finalas, vykęs Šiauliuose – su šeštadienį laukiamais veidais

Jau šį šeštadienį Šiauliuose laukia tikra futbolo šventė – dėl Hegelmann LFF taurės centriniame miesto stadione susitiks Vilniaus „Žalgirio“ bei taurės nugalėtojų titulą ginančio FK „Panevėžio“ komandos.

Rungtynės Šiaulių stadione startuos 18 valandą, bilietus į mačą įsigyti galite paspaudę čia.

Iki finalo likus kelioms dienoms, kviečiame atsiminti pastarąjį taurės turnyro finalą, kuris buvo sužaistas Saulės mieste.

Tai vyko 2015-ųjų gegužės 23 dieną (tada LFF taurės turnyras dar vyko sistema „ruduo-pavasaris“), o dėl trofėjaus susikovė Vilniaus „Žalgirio“ bei Klaipėdos „Atlanto“ vienuolikės.

Tąkart žalgiriečiai jau nuo pat pirmų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau antrą minutę kamuolys buvo atsidūręs vartuose, tiesa, tada mačui teisėjavęs arbitras Gediminas Mažeika užfiksavo nuošalę ir tikslus smūgis įskaitytas nebuvo.

Tačiau net ir po to situacija ženkliai nesikeitė – vilniečiai ir toliau kėlė pavojų prie „Atlanto“ vartų, o ypatingai dažnai tai darė perdavimais į baudos aikštelę. Visgi pajūrio ekipa patikimai gynėsi ir pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Galų gale, po pertraukos žalgiriečiai pagaliau pasiekė savo – nuo gynėjų pabėgęs Linas Pilibaitis buvo pagriautas baudos aikštelėje, o realizuoti baudinio stojęs tuometinis „Žalgirio“ gynėjas Deividas Šemberas mušė tiksliai ir išvedė savo ekipą į priekį.

Po to klaipėdiečiai bandė suaktyvinti savo žaidimą, tačiau nieko apčiuopiamo iš to neišpešė, o mačo pabaigoje tas pats L. Pilibaitis tiksliu smūgiu galva iš arti įtvirtino savo komandos persvarą – rezultatu 2:0 laimėję žalgiriečiai tapo 2014-2015 metų LFF taurės laimėtojais.

Įdomu tai, kad šeštadienį į Šiaulius finalo rungtynėms sugrįš ir ne vienas futbolininkas, su savo komandomis dalyvavęs ir 2015-aisiais.

„Žalgirio“ ekipai šiuo metu atstovauja tada „Atlanto“ vartus gynęs Edvinas Gertmonas, taip pat dar sykį iškovoti trofėjų su sostinės ekipa bandys Mantas Kuklys.

Tuo tarpu „Panevėžio“ gretose šiuo metu yra futbolininkai, tame 2015-ųjų finale Šiauliuose vilkėję žaliai-baltus marškinėlius – tai yra dabartinis panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas ir visas rungtynes tą sykį žaidęs Elivelto.

2015-ųjų LFF taurės finalas

Vilniaus „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 2:0 (0:0);

Šiaulių miesto stadionas, 2100 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris“: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Semiras Kerla (89 min. Algis Jankauskas), Deividas Šemberas, Andro Švrljuga, Jakubas Wilkas (67 min. Serge`as Nyuadzi), Mantas Kuklys, Jurijus Kendyšas, Vytautas Lukša (86 min. Georgas Freidgeimas), Elivelto, Linas Pilibaitis.

Atsargoje: Armantas Vitkauskas, Kristis Andreou, Paulius Janušauskas, Artakas Yedigaryanas.

Klaipėdos „Atlantas“: Edvinas Gertmonas, Markas Beneta, Aleksejus Epifanovas, Edgaras Žarskis (83 min. Dovydas Virkšas), Rolandas Baravykas, Maksimas Maksimovas, Gerardas Žukauskas (80 min. Dovydas Norvilas), Andrius Bartkus, Donatas Navikas, Robertas Vėževičius, Lukas Baranauskas (52 min. Andrejus Paniukovas).

Atsargoje: Mindaugas Malinauskas, Lukas Artimavičius, Skirmantas Rakauskas, Andrius Jokšas.

Įvarčiai: 54 min. Deividas Šemberas (11 m.b.), 84 min. Linas Pilibaitis („Žalgiris“);

Įspėjimai: 46 min. Donatas Navikas, 53 min. Edvinas Gertmonas („Atlantas“);

Pašalinimas: 57 min. Donatas Navikas („Atlantas“);

S. Čirbos/„Žalgirio“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS