Neįgaliesiems

Atgal į praeitį: dabartinių rinktinės narių akistata su ispanais 2013-ųjų Europos jaunimo čempionate Lietuvoje

Jau antradienį Lietuvos futbolo rinktinė sužais kontrolines rungtynes su Ispanijos futbolininkais, o kai kuriems rinktinės nariams tai nebus pirmoji akistata prieš šios šalies rinktinę.

Tiesioginę rungtynių transliaciją antradienį nuo 21.45 val. rodys LRT PLIUS ir LRT.lt.

Šis susitikimas bus jau septintasis tarpusavio komandų mūšis, o per pirmuosius šešis lietuviai kol kas pergalės dar neiškovojo – vieną sykį buvo sužaista lygiosiomis, penkis kartus pajėgesni buvo ispanai.

Tačiau įdomu tai, kad ne vienas dabartinės vyrų rinktinės narys prieš ispanus žaidė dar 2013-aisiais, kai Lietuvoje vyko Europos vaikinų (iki 19 metų) čempionatas.

Tą sykį Kaune komandas suvedė A grupės rungtynės, kuriose Lietuviai, gausiai palaikomi savo sirgalių (mačą Dariaus ir Girėno stadione stebėjo apie 9 tūkstančius žmonių), turėjo pripažinti Ispanijos rinktinės pranašumą rezultatu 0:2.

Tada abu įvarčius nugalėtojams pelnė po sykį abiejuose kėliniuose pasižymėjęs svečių puolėjas Ikeras Hernandezas.

Tose rungtynėse Lietuvos vartus gynė pagrindinis dabartinės vyrų rinktinės vartininkas Tomas Švedkauskas, taip pat visas rungtynes sužaidė šiuo metu su rinktine esantys bei buvę Donatas Kazlauskas ir Rolandas Baravykas, savo šansų sulaukė ir šiame lange rinktinėje nesantys, bet ne vienerias rungtynes su rinktinės apranga sužaidę Vykintas Slivka ir Gratas Sirgėdas.

Šiuo metu į rinktinę kviečiami Edvinas Gertmonas bei Deimantas Petravičius toje akistatoje liko ant atsarginių žaidėjų suolo.

Įdomu tai, kad dabartinėje Ispanijos vyrų rinktinėje yra dar du tame čempionate rungtyniavę futbolininkai – tada Ispanijai atstovavęs Adama Traore, bei Prancūzijos vaikinų rinktinės kapitonu buvęs ir šios šalies jaunimo komandoms atstovavęs „Manchester City“ žaidėjas Aymericas Laporte, kuris prieš ateinantį Europos čempionatą gavo Ispanijos pilietybę ir jau debiutavo su šios šalies rinktinės marškinėliais.

Verta paminėti, jog tame čempionate Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės susidūrė pusfinalyje ir tą sykį savo persvarą įrodė prancūzai, kurie laimėjo rungtynes 2:1 bei pateko į turnyro finalą.

Tiesa, jame Aymericas Laporte su kompanija turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą.

Primename, jog dėl COVID-19 atvejo komandoje Ispanijai šiandien atstovaus vaikinų iki 21 metų rinktinė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS