Neįgaliesiems

Atranka į futsal A lygą – 4 pretendentai, 2 vietos

Spalio 2 – 3 dienomis Prienuose paaiškės likę du būsimo Lietuvos futsal A lygos sezono dalyviai. Dėl vietų stipriausiame 2020/ 2021 metų sezono čempionate varžysis Alytaus „Alyčio“, Alytaus „Dainavos“, „Radviliškio“ ir „Klaipėdos city“ klubai.

„Šie metai tokie, kad svarbiausias dalykas yra dalyvių saugumas. Apskritai, galvoju, kad toks atrankos turnyras yra vienetinis. Nuo kito sezono dalyviai bus atrinkti sportiniu principu“, – sakė Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos direktorius Vytenis Kazlauskas.

Keturios turnyro komandos varžysis rato sistema. Dvi stipriausios turnyro komandos užsitikrins vietą A lygoje. Tiesa, yra viena išimtis – jei pirmą ir antrą vietas užims vieno regiono komandos („Alytis“ ir „Dainava“), tai kelialapis atiteks tik aukštesnę poziciją užėmusiai ekipai. Kartu su ja į A lygą keliaus trečią vietą turnyre užėmusi komanda.

Dalyviai:

„Klaipėda City“. Uostamiestis A lygoje neturėjo komandos trejus metus, o tai, anot komandos vadovo Sergejaus Jakovlevo, yra nepateisinama. Ekipos pagrindą sudaro žaidėjai, kurie komandoje toli gražu ne vieni metai. Be to, netrūksta ir futsal A lygos patirties turinčių futbolininkų, kurie prieš trejus metus žaidė Klaipėdos „Koralo“ gretose. 

„Labai svarbus turnyras, į kurį dedame labai daug pastangų. Turime vienintelį tikslą – iškovoti kelialapį į A lygą ir ištaisyti klaidą, kuri tęsiasi nuo to laiko, kai Klaipėdoje neliko nei vienos futsal A lygos komandos. Be abejo, tikimės įdomios kovos ir pergalių“, – komentavo S.Jakovlevas.

Alytaus „Dainava“. Naujos komandos pagrindą sudarys puikiai žinomi veteranai Žydrūnas Karčemarskas, Vytautas Lukša, Giedrius Štreimikis bei žaidėjai iš dabartinės „Dainavos“, žaidžiančios pirmoje šalies lygoje.

„Mūsų tikslas – turėti visą klubo piramidę: pagrindinė komanda, mergaitės, veteranai, salės futbolo komanda, paplūdimio futbolo komanda ir panašiai. Jau pernai norėjome žaisti A lygoje, tačiau pritrūko šiek tiek laiko. Kalbant apie būsimą turnyrą, tai problema ta, kad penktadienį dar žaisime ir pirmoje lygoje. Galvoju, jei turnyro startas būtų ne penktadienį, labai realu, kad vieną iš kelialapių laimėtumėm mes. Kaip bus dabar? Pamatysime“, – pasakojo „Dainavos“ vadovas Žydrūnas Lukošiūnas.

„Radviliškis“. Daugkartiniai pirmos lygos nugalėtojai ir puikią infrastruktūrą turintys Radviliškio atstovai jau kurį laiką save matė A lygoje. Situacija nepasikeitė ir dabar, nepaisant to, kad prieš šį turnyrą dėl traumų iškrito būrys svarbių žaidėjų. Tiesa, patys svarbiausi neiškrito. Puikiai futbolo visuomenei pažįstami Justinas Gulbinas ir Donatas Paulauskas penktadienį ir šeštadienį bus Prienuose.

„Daug metų norint patekti į A lygą, užtekdavo tik užsinorėti. Šiemet norėti nebeužtenka, todėl į A lygą bandysime prasibrauti per turnyrą. Aišku, bus problemų dėl didžiajame futbole žaidžiančių futbolininkų, tačiau su tuo susidursime ne vieni“, – komentavo „Radviliškio“ vadovas Mindaugas Urbonavičius.

Alytaus „Alytis“. 2018 metais atsikūręs klubas iki šiol varžėsi apskrities pirmenybėse. Būtent iš apskrities (Alytaus, Daugų, Varėnos) žaidėjų sudaryta komanda į savo gretas sugebėjo pasikviesti Renaldą Stankevičių ir Audrių Plytniką, kurie ir turėtų būti komandos lyderiais

„Tikslas – sudalyvauti ir pasitikrinti savo jėgas. Norime pažiūrėti, ar galime, ar negalime. Jei galime, tada žiūrėsime toliau, tačiau kol kas taip stipriai į priekį nežiūrime. Kol kas svarbiausia sudalyvauti šiame turnyre“, – sakė „Alyčio“ vadovas Saulius Giedraitis.

Atrankos į Futsal A lygą turnyro tvarkaraštis:

Spalio 2 d. (penktadienis)

19:00 val. „Radviliškis“ – „Alytis“

20:30 val. „Dainava“ – „Klaipėda City“ 

Spalio 3 d. (šeštadienis)

11:00 val. „Alytis“ – „Dainava“

12:30 val. „Klaipėda City“ – „Radviliškis“

15:00 val. „Radviliškis“ – „Dainava“

16:30 val. „Alytis“ – „Klaipėda City“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS