Atrankos ciklą pradėjo triuškinama pergale

Lietuvos U-21 (1996 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė ketvirtadienį įspūdingai pradėjo atrankos į 2019 metų Europos čempionato 5 grupės varžybas. Pirmose tarptautinėse rungtynėse Telšiuose Carito Falcho auklėtiniai 3:0 (1:0) patiesė Farerų salų komandą.

Jau ketvirtą minutę Eligijus Jankauskas turėjo galimybę pelnyti įvartį, kai sulaukė gero perdavimo pažeme į priekį, bet oponentų gynėjai sugebėjo neutralizuoti pavojų prieš jam atliekant smūgį. Vėliau pirmą šūvį į vartų plotą atliko Danielis Romanovskis, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką, kuris neturėjo daug vargo sugaunant kamuolį.

27 minutę į Farerų salų vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Edvinas Baniulis pasiekė kamuolį baudos aikštelėje, o varžovų vartininkas jį nugriovė. Prie vienuolikos metrų žymos stojęs Danielis Romanovskis smūgiu į kairįjį kampą nuginklavo vartų sargą.

Po šešių minučių lietuviai susikūrė dar vieną puikią progą. Giedrius Matulevičius sulaukė nepriekaištingo perdavimo priešais vartininką, bet šis blokavo smūgį ir apsaugojo nuo beveik šimtaprocentinio įvarčio.

43 minutę pirmą rimtesnį išbandymą turėjo Lietuvos vartininkas Edvinas Gertmonas, kai atmušė rikošetu atsimušusį Teito Jacobseno smūgį. Lietuvis blokavo, o vėliau ir saugiai sugraibė kamuolį.

Po pertraukos Lietuva užspaudė varžovų vartus ir kėlė pavojų pavojingais perdavimais į baudos aikštelę, bet Farerų salų futbolininkams šypsojosi fortūna. Visgi vėliau lietuvių atakų banga nuslūgo, o patys svečiai aktyviau pradėjo ieškoti galimybių prie Lietuvos vartų.

63 minutę rinktinėje debiutavo naujokas Paulius Ditkevičius, kuris pakeitė Justą Lasicką.

Vėliau lietuvius nuo galimo praleisto įvarčio išgelbėjo Sigitas Olberkis, kuri ištaisė komandos draugo klaidą ir išmušė kamuolį paskutinę akimirką iš po varžovo kojų.

Visgi Lietuvai vėliau pavyko atgauti iniciatyvą. 80 minutę mūsų komanda padvigubino persvarą įspūdingu būdu. Prie kairiojo baudos aikštelės krašto į Farerų salų vartus buvo skirtas baudos smūgis, o prie kamuolio stojęs Klaidas Janonis sužaidė puikiai ir užsuko kamuolį į artimąjį viršutinį kampą.

Po penkių minučių lietuviai pradėjo triuškinti oponentus. Edvinas Baniulis baudos aikštelėje smūgiu per save pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Rungtynėse daugiau reikšmingų įvykių neįvyko, o Lietuva šventė komfortabilią pergalę 3:0.

Lietuva U21 – Farerų salos U21 3:0 (1:0)
Telšiai, centrinis miesto stadionas, 1890 žiūrovai
Teisėjas – Keith Kennedy (Šiaurės Airija)
Įvarčiai: 28 min. Daniel Romanovskij (1:0, 11 m), 80 min. Klaidas Janonis (2:0), 85 min. Edvinas Baniulis (3:0)

Lietuva: Edvinas Gertmonas, Audrius Laučys (46 min. Aldas Korsakas), Rimvydas Sadauskas, Sigitas Olberkis, Dominykas Barauskas, Justas Lasickas (63 min. Paulius Ditkevičius), Danielis Romanovskis (83 min. Linas Mėgelaitis), Klaidas Janonis, Eligijus Jankauskas, Giedrius Matulevičius, Edvinas Baniulis.

Atsargoje: Titas Krapikas, Domantas Antanavičius, Martynas Medelinskas.