Neįgaliesiems

Atrankos finiše – karti Europos čempionų pamoka

Pasirodymo Europos čempionato atrankoje finiše Lietuvos futbolo rinktinė gavo Europos čempionų pamoką. Portugalijos rinktinė savo aikštėje nepaliko šansų lietuviams ir išsaugojo antrą poziciją atrankos grupėje.

Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje po paskutinių rungtynių įvyko septyni pasikeitimai. Antras rungtynes iš eilės nuo pradžių pradėjo tik gynėjai Edvinas Girdvainis ir Saulius Mikoliūnas bei saugai Domantas Šimkus ir Paulius Golubickas. Pirmą kartą nuo vasaros kartu rungtyniavo Fedoras Černychas ir Arvydas Novikovas. Dėl traumų rinktinei šį kartą negalėjo padėti Modestas Vorobjovas, Artūras Žulpa, Ovidijus Verbickas.

Nuo susitikimo pradžios portugalai kontroliavo žaidimą. 5 min. Bernardo Silva prasiveržimo kraštu Cristiano Ronaldo iš arti galva smūgiavo virš vartų. 7 min. Portugalija išsiveržė į priekį. Po užsitęsusios atakos baudos aikštelėje teisėjas užfiksavo Sauliaus Mikoliūno pražangą prieš Cristiano Ronaldo ir šis nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

14 min. Goncalo Paciencia smūgiavo galva ir Ernestas Šetkus įspūdingu šuoliu atrėmė kamuolį. Vėliau po dviejų varžovų pavojingų smūgių kamuolį blokavo gynėjai. 22 min. lietuviai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir C. Ronaldo puikiu smūgiu iš 25 metrų užsuko kamuolį į vartų kampą.

29 min. po C. Ronaldo perdavimo virš vartų smūgiavo G. Paciencia. 37 min. C. Ronaldo reidas kairiu kraštu baigėsi netiksliu smūgiu.

Antrojo kėlinio pradžioje Portugalija padidino savo pranašumą. Pizzi gavo perdavimą dešiniajame baudos aikštelės krašte, ir kamuolys rikošetu nuo skersinio įskriejo į vartus.

56 min. krito dar vienas įvartis. Po B. Silva smūgio iš krašto E. Šetkus neišlaikė kamuolio rankose ir G. Paciencia įmušė iš arti.

Lietuvių gynyba pradėjo braškėti vis labiau ir portugalų žvaigždės įmušė dar du kartus. 63 min. iš arti pasižymėjo B. Silva, o 65 min. į vartų kampą kamuolį pasiuntė C. Ronaldo.

Šių metų sezoną Lietuvos rinktinė baigs lapkričio 14-ąją namuose kontrolinėmis rungtynėmis su Naująja Zelandija. Bilietus į rungtynes platina „Tiketa“.

Rungtynių statistika

Portugalija – Lietuva 6:0 (2:0)
Teisėjas – Ruddy Buquet (Prancūzija)
Algarvės stadionas, 18534 žiūrovų
Įvarčiai: 7 (iš 11 m.) , 22 ir 65 min. Cristiano Ronaldo, 52 min. Pizzi, 56 min. Goncalo Paciencia, 63 min. B. Silva.
Įspėti: 27 min. Mindaugas Palionis, 80 min. Saulius Mikoliūnas.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Vytautas Andriuškevičius, Edvinas Girdvainis, Mindaugas Palionis, Mantas Kuklys (57 min. Deivydas Matulevičius), Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Paulius Golubickas (72 min. Justas Lasickas), Arvydas Novikovas, Fedor Černych (80 min. Donatas Kazlauskas). Atsarginiai: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Julius Kasparavičius, Egidijus Vaitkūnas, Giedrius Matulevičius, Rolandas Baravykas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS