Atrankos pradžioje – galingų varžovių pamoka

Europos merginų WU-19 (iki 19 metų, gimusios 1998 m. ir jaunesnės) čempionato atrankos turnyro starte Mogiliave Lietuvos rinktinė neprilygo galingai Belgijos ekipai.

Europos WU-19 čempionato atrankos etapo 3 grupės turnyre Baltarusijoje varžosi šeimininkių komanda, Belgijos, Austrijos ir Lietuvos atstovės.

Pirmasis testas lietuvaitėms buvo pats sunkiausias – dvikova su tarp aštuonių stipriausių Europoje (pagal šios amžiaus grupės reitingą) patenkančia Belgijos ekipa.

Varžovės pademonstravo savo pranašumą nuo rungtynių pradžios ir pirmajame kėlinyje pasižymėjo tris kartus. Po pertraukos lietuvaičių gynyba atsilaikydavo vis rečiau – praleisti šeši įvarčiai.

Kitose grupės rungtynėse staigmeną pateikė Baltarusija (33 vieta reitinge), kuri sugebėjo 0:0 sužaisti su Austrija (18 vieta). Šeštadienį mūsiškės žais su austrėmis.

Rungtynių statistika

WU-19 Belgija – Lietuva 9:0 (3:0)
Mogiliavo „Spartak“ stadionas
Teisėja – Ivana Vlaič (Bosnija ir Hercegovina)
Įvarčiai: 9 min. Shari Van Belle 29 ir 78 min. Kassandra Missipo, 30 ir 53 min. Marie Minnaert, 51 min. Abdulai Toloba, 58 min. Elena Dhont, 72 ir 88 min. Celien Guns.

WU-19 Lietuva: Aušra Klevečkaitė, Paulina Narbutaitė, Sonata Stankevičiūtė (77 min. Ema Buivydaitė), Evelina Buividavičiūtė, Lolita Žižytė (43 min. Simona Rumčikaitė), Deimantė Griesiūtė (34 min. Eva Šelepen), Paulina Sarkanaitė, Paulina Potapova, Anika Kyžaitė, Karolina Zabolotnaja, Lijana Gedminaitė. Atsargoje: Domantė Grėbliunaitė, Roneta Mardosaitė, Alina Neznanova, MIglė Stankevičiūtė.