Atrankos starte – rezultatyvi kova su Švedija

Audriaus Statkevičiaus treniruojama Lietuvos vaikinų U-17 rinktinė Helsingborge pradėjo atrankos turnyrą į Europos čempionatą. Lietuviai du kartus pirmavo prieš Švedijos rinktinę, tačiau varžovai geriau išnaudojo savo progas ir laimėjo 4:2.

Pirmajame kėlinyje lietuviai pagirtinai kovojo, nenusileisdami švedams individualiose dvikovose. Abi komandos atliko po du smūgius į vartų plotą. Pirmoji pasižymėjo Lietuvos rinktinė – 39 minutę po kampinio Gustas Jarusevičius nukreipė kamuolį į švedų vartus. Kėlinio pabaigoje po Tautvydo Špiegio pražangos švedai pelnė teisę mušti 11 metrų baudinį ir jį realizavo Edwinas Anderssonas.

Lietuviai antrąjį kėlinį pradėjo aktyviai ir jų pastangos nenuėjo veltui – Arnas Spyčius 52 minutę pritrenkė varžovus nuostabiu tolimu smūgiu. 59 minutę Emilio Robacko pavojingą smūgį blokavo Dominykas Valeckas, tačiau jau po minutės Lietuvos vartininkas turėjo traukti kamuolį iš vartų, kai Oscaras Wilhelmssonas atitrūko nuo mūsiškių gynėjų ir taikliai smūgiavo.

Švedai persvėrė rezultatą savo naudai 64 minutę, kuomet pasižymėjo Linusas Mattssonas. Mūsiškiai turėjo gerą porą 73 minutę, kai po keitimo pasirodęs Saulius Vikertas atliko smūgį dešiniau švedų vartų. Visgi 78 minutę E. Anderssonas įtvirtino švedų persvarą 4:2.

A. Statkevičiaus auklėtiniai susikūrė progas pasižymėti besibaigiant kėliniui, tačiau Gusto Jarusevičiaus, Vaido Magdušausko, Motiejaus Burbos ir Armando Kučio smūgiai buvo netaiklūs.

Kitas atrankos turnyro rungtynes Helsingborge lietuviai žais rugsėjo 30 dieną prieš Danijos bendraamžius. Pastarieji rezultatu 6:1 įveikė Farerų Salų U-17 rinktinę.

Rungtynių statistika

Švedija U-17 – Lietuva U-17 4:2 (1:1)

Helsingborgo „Harlyckans“ futbolo aikštynas

Teisėjas – Yigal Frid (Israelis)

Įvartis: 45 ir 78 min. Edwin Andersson, 60 min. Oscar Wilhelmsson, 64 min. Linus Mattson (Švedija); 39 min. Gustas Jarusevičius, 52 min. Arnas Spyčius (Lietuva)

Įspėtas: 29 min. Artemijus Tutyškinas, 44 min. Tautvydas Špiegis, 76 min. Saulius Vikertas, 77 min. Arnas Spyčius (Lietuva)

Lietuvos U-17 rinktinės sudėtis: Dominykas Valeckas, Matijus Remeikis, Artemijus Tutyškinas, Motiejus Slivka, Tautvydas Špiegis (71 min. Saulius Vikertas), Motiejus Burba, Eimantas Dzinga, Gustas Jarusevičius (81 min. Grantas Jaseliūnas), Titas Buzas (46 min. Armandas Kučys), Deividas Dovydaitis (46 min. Arnas Spyčius), Kristupas Keršys (74 min. Vaidas Magdušauskas)