Neįgaliesiems

Atsinaujinusi Pradinukų lyga grįžta su mėnesio iššūkiais

Po pertraukos į mokyklas grįžtanti „Pradinukų lyga“ pasitiks su naujovėmis, siekiant, kad vaikai susipažintų su populiariausiu pasaulyje sporto žaidimu bei aktyviai ir sveikai praleistų laiką.

„Pradinukų lygoje“ gali dalyvauti kiekvienas pirmos, antros, trečios ir ketvirtos klasės moksleivis, nepriklausomai nuo jo lyties ar jo, kaip futbolininko, gebėjimų ir įgūdžių. 

Naujus mokslo metus „Pradinukų lygos“ projektas pasitinka su naujove – šiemet žaidynės pasiūlys išbandyti pradinių vaikams save tiek bendrose klasės veiklose, tiek ir individualiai įgyvendinant smagius mėnesio iššūkius. 

„Mes norime, kad kiekvienas vaikas klasėje būtų aktyvus. Tad ir sugalvojome iššūkių mėnesį, per kurį reikės vykdyti įvairias užduotis – ir paprastas ir sudėtingesnes. Pavyzdžiui, ar gali kasdien suvalgyti bent po vieną vaisių ar daržovę? Ar sportuoji laisvalaikiu, ir daugybę kitų. 

Mūsų noras, kad vaikai būtų judresni, didesnį dėmesį jau tokiame amžiuje kreiptų į savo mitybos įpročius, daugiau sportuotų ir aktyviai leistų laisvalaikį“, – pažymėjo masinio futbolo asociacijos direktorius, vienas iš projekto autorių Ignas Marcinkevičius. 

Mokyklos kviečiamos nemokamai užsiregistruoti į projektą puslapyje www.pradinukulyga.lt nuo š. m. rugsėjo 20 iki spalio 17 dienos imtinai. Kiekviena mokykla gali registruoti neribotą skaičių klasių/komandų, tad tikimąsi rekordinio dalyvių skaičiaus. 

Pradinukų lygos užsiėmimai klasėse numatyti lapkričio 7 – gruodžio 2 dienomis. 

Dalyvauti verta! Projekto turinį sudaro užduotys, kurios pateiktos žaismingose „Pradinukų lygos“ knygutėse, futbolą integravus į įvairių pamokų temas. 

„Manome, kad knygutės yra unikaliausia projekto dalis – ir smagios užduotys, ruoštos su pradinių klasių mokytojais, ir smagūs iššūkiai. Ir dar už tai gaunami taškai. Tad vaikams bus įdomu bendrai pasivaržyti tarpusavyje – nes tai daugiau apie teisingus pasirinkimus, gyvenseną“, – teigė I. Marcinkevičius. 

Pažymėtina, kad vaikų lauks individualūs iššūkiai su futbolo kamuoliu, paruošti futbolo meistrų – Lietuvos rinktinės žaidėjos Gretos Valikonienės bei kamuolio valdymo virtuozo Eduardo Butiuto. Taip pat numatytos 4 futbolo pamokos, kurios paįvairins kūno kultūros programą. 

„Neabejojame, kad vaikams patiks smagia forma pasivaržyti klasėse. Dalyviams paruošta naujovė – klasės pamokos su integruotais futbolo elementais. Norime, kad pamokos būtų įdomesnės, kad per jas būtų atliekama daugybė skirtingų veiklų, – patikino I. Marcinkevičius, – Džiaugiamės, kad mūsų projekto idėja patikėjo nemažai mokytojų, kurie sutiko kartu paruošti programą-pamokas ir perteikti tai savo kolegoms“. 

Visoms „Pradinukų lygoje“ dalyvausiančioms komandoms bus padovanotas inventorius. Aktyviausiems projekto dalyviams bei geriausiai pasirodžiusioms klasėms bus įteikti papildomi individualūs prizai. 

Projektą organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos futbolo federacija.  

Organizatoriai viliasi, kad „Pradinukų lyga“ po pandeminio laikotarpio sužadins bendradarbiavimą tarp vietos bendruomenių ir futbolo ugdymo įstaigų. Futbolo klubai bus skatinami atvykti pas projekte dalyvaujančias pradinukų komandas bei susipažinti ar surengti užsiėmimus. 

Projekto nuostatai

Papildomą informaciją apie projektą teikia Martynas Karpavičius (el. p.: m.karpavicius@lff.lt; tel. nr. +37065310616) ir Ignas Marcinkevičius (el. p.: i.marcinkevicius@lff.lt; tel. nr. +37062603234). 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS