Neįgaliesiems

Atsinaujinusi U-21 rinktinė mes iššūkį Danijai

Lietuvos U-21 rinktinė rengiasi antroms iš eilės Europos čempionato atrankos rungtynėms Gargžduose. Rugsėjo 11 dieną (antradienį) Carito Falcho vadovaujama komanda susitiks su grupės lyderiais Danijos futbolininkais.

Penktadienį lietuviai rungtynėse su Gruzija pademonstravo simpatišką žaidimą, bet turėjo tenkintis lygiosiomis 0:0. Sekmadienio popietę prie komandos prisijungė Danielis Romanovskis, kuris praėjusią savaitę plušo su vyrų rinktine. Saugas pakeis traumą patyrusį Martyną Medelinską.

„Esu labai patenkintas Danielio sugrįžimu. Treniruotėje matėme, kad jis yra kūrybingas ir savo perdavimais atakose gali surasti erdvių puolėjams ir krašto saugams. Tai yra labai svarbu, kai norime susikurti progas įmušti ir nubausti danus už mums paliekamas erdves. Danielis taip pat gali prisidėti prie komandos spaudžiant oponentus ir yra bendro plano dalis“, – teigė C. Falchas.

Specialisto iš Danijos teigimu, jo tėvynainius nustebinti nebus lengva, tačiau Lietuvos komanda yra pasirengusi išnaudoti turimas galimybes: „Turime toliau tęsti žaidimą, kurį demonstravome prieš Gruziją. Mūsų žaidimo koncepcija keisis labai mažai, nes Danija ir Gruzija yra panašios komandos. Danija žaidžia greičiau ir mums reikės susitvarkyti su iššūkiais atitinkamose žaidimo zonose. Šlifavome išsivadavimą nuo varžovų spaudimo ir perėjimą iš gynybos į puolimą“.

„Mums reikia būti labai greitiems situacijose, kai danai yra pažeidžiami. Taip pat turime kartais rizikuoti, kad įmuštume įvartį. Mums bus labai svarbu išeiti į aikštę pasitikintiems savimi“, – dėstė C. Falchas.

Reportažas iš treniruotės:

Į Belgrado „Zemun“ klubą neseniai persikėlęs D. Romanovskis tvirtino, jog treniruotėse su vyrų rinktine įgijo daugiau patirties, bet džiaugėsi sugrįžęs į gerai pažįstamą U-21 rinktinę ir su ja trokšta pasiekti revanšą prieš Daniją.

„Labai džiaugiuosi, kad esu reikalingas čia ir sulaukiau trenerio pasitikėjimo. Stengsiuosi iš visų jėgų, bandysime įrodyti, kad pralaimėjimas prieš Daniją buvo tik bloga diena ir sieksime pergalės. Žaisime namuose, mus palaikančių sirgalių akivaizdoje ir ant dirbtinės dangos, todėl rungtynės bus kitokios, lyginant su pirmąja dvikova. Danams turėtų būti nelengva, nes jie nėra pratę žaisti tokiomis sąlygomis.

Žaisime antruoju numeriu ir labiau atsitraukę, bet akcentuojame kontratakas ir lauksime savo progos. Baltijos taurėje bandėme varžovus labiau spausti, bet su tokiu oponentu, kaip Danija tai gali nepavykti, nes jų žaidėjų yra labai aukštas“, – pasakojo D. Romanovskis.

22 metų saugas Europos U-21 čempionato atrankoje yra sužaidęs jau 13 rungtynių, įskaitant ir praėjusį atrankos ciklą. Jaunasis talentas džiaugiasi kiekviena galimybe dalyvauti tokio rango varžybose: „Tai – puiki patirtis. Tokiose rungtynėse gali parodyti savo žaidimą fanams ir skautams. Kiekvienas mačas rinktinėje suteikia galimybę tau eiti toliau ir galbūt išvykti į užsienio klubus“.

Lietuvos U-21 rinktinės rungtynės su Danija – jau rytoj, 19 valandą Gargždų miesto stadione. Įėjimas žiūrovams – nemokamas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS