Neįgaliesiems

Baigėsi dar vienas su Antidopingo agentūra vykdytas švietimo sezonas

Lietuvos antidopingo agentūra tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos futbolo federacija, kurio metu vykdomos antidopingo švietimo veiklos Lietuvos futbole.

Reguliariai buvo vykdomi naudingi antidopingo mokymai tiek sportininkams, tiek sportininkų pagalbiniam personalui. Švietimas skirtas sportininkams, kurie ne tik pradeda savo sportininko karjerą, bet ir atstovauja klubui ar rinktinei, apima kelias esmines sritis:

– supažindinimą su sportininko teisėmis ir pareigomis,

– ADAMS sistemą,

– antidopingo taisyklių pažeidimus,

– drausmines nuobaudas,

– dopingo kontrolę,

– prašymų vaistams vartoti išdavimo procedūrą.

Remiantis UEFA rekomendacijomis bei ugdomąja medžiaga taip pat yra sukurtas ir antidopingo mokymosi kursas LFF sporto bendruomenei elektroninėje platformoje, kuris yra čia: https://www.bedopingo.lt/enrol/index.php?id=14 .

Taip pat švietimo programą susitikimų metu išklausė ir mūsų šalies futbolo rinktinių nariai – vyrų nacionalinė ir futsal rinktinės, vaikinų U17, U19 ir U21 rinktinės, U19 vaikinų futsal rinktinė, taip pat merginų U17 bei U19 rinktinės bei nacionalinės moterų ir moterų futsal rinktinės.

„Esame labai patenkinti dėl dar vienerių sėkmingo darbo su Lietuvos antidopingo agentūra metų. Neabejojame, kad kasmet iš šio bendradarbiavimo abi pusės pasiima vis daugiau naudingos informacijos ir medžiagos, tad tikimės, kad šią programą vykdysime ir toliau“, – reziumavo LFF sporto medicinos centro direktorius Regimantas Vasiliauskas.

Dar 2021 m. Lietuvoje pradėtas vykdyti projektas „Antidopingo švietimo veiklos Lietuvos futbole“ yra finansuojamas iš UEFA „HatTrick“ programos lėšų.

Projekto metu informacinio pobūdžio susitikimuose su Lietuvos antidopingo agentūros atstovais dalyvauja Lietuvos vyrų ir moterų nacionalinių futbolo ir salės futbolo rinktinių, įvairaus amžiaus vaikinų ir merginų rinktinių žaidėjai bei personalo nariai, UEFA varžybose dalyvaujantys Lietuvos klubai bei LFF Medicinos centro specialistai.

UEFA Antidopingo švietimo programos tikslas – tyčinių ir netyčinių su dopingu susijusių pažeidimų prevencija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS