Baltijos jaunimo lygos 1 ture – klaipėdiečių ir vilniečių pergalės

Vasario 12 ir 13 dienomis startavo naujoji Baltijos jaunimo futbolo lyga, kurioje varžosi 12 komandų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Pirmąją varžybų dieną į kovas stojo abi Kauno komandos. FK „Aidas“ metė iššūkį Latvijos čempionams FS „Metta“. Rygos ekipa pranoko kauniečius 4:0, o kapitonas Rūdolfas Kļavinskis išsiskyrė hetriku.

Rungtynių įrašas

Trenerio Tado Vilkevičiaus komentaras

Žaidėjo Ugniaus Zenkovo komentaras

„NFA BE1“ komanda Rygoje susitiko su Talino FC „Flora“. Rungtynės Rygoje pasibaigė estų naudai 1:0, o vienintelio įvarčio autoriumi tapo Arturas Dyakivas.

Sekmadienis buvo itin sėkmingas Lietuvos ekipoms. Klaipėdos FM įveikė Liepojos FS ekipą 3:1, nors nuo 22 minutės atsiliko 0:1. Šiose atkakliose rungtynėse klaipėdiečiams pergalę suteikė Povilo Šalčiaus, Manto Bogdanovo ir Edgaro Bieronto taiklūs smūgiai.

Trenerio Romualdo Norkaus komentaras

Žaidėjo Mato Skruibio komenataras

Permainingai klostėsi Baltijos FA ir Rakverės JK „Tarvas“ dvikova, pasibaigusi 5:3. Vilniečiai pirmavo po Roko Vilkuočio ir Kirilo Ambrusevičiaus įvarčių pirmajame kėlinyje. Visgi Estijos futbolininkams pavyko surengti spurtą ir 63 minutę jie jau pirmavo 3:2.

Baltijos FA žaidėjai pademonstravo valią ir atsakė trimis įvarčiais susitikimo pabaigoje. Pasižymėjo Nedas Garbaliauskas ir dubliu Mykolas Gorbačiovas.

„Tai istorinis momentas Lietuvos jaunimo futbolo istorijoje. Džiaugiuosi, jog LFF prisideda prie Baltijos jaunimo futbolo lygos projekto vykdymo. Jaunimo asociacija tiki šiuo projektu ir mato didelį potencialą jį vystyti toliau. Džiugu, jog mes galime išnaudoti žiemos pertraukos laiką pradėdami žaisti Baltijos lygos rungtynes. Tiek LFF vadovų, tiek jaunimo asociacijos noras yra ateityje įtraukti dar daugiau amžiaus grupių.

Didelė padėka dalyvaujančios Lietuvos jaunimo futbolo akademijoms už iniciatyvą startuojant šiame projekte, už palaikymą, komunikaciją dalinantis naujienomis apie lygą. Stebėsime ir analizuosime šį sezoną, sieksime kuo didesnio profesionalumo iš organizacinės pusės, o žaidėjams palinkėsime tobulėti treniruočių metu, – įspūdžiais pasidalino LVJUFA direktorius Algirdas Kvalkauskas.

Antrasis turas vyks vasario 19 ir 20 dienomis Rygoje, „Rimi“ olimpiniame centre ir „Skonto“ halėje. Varžybų tvarkaraštis ir rezultatai skelbiami svetainėje www.baltic-league.com.

Visos nuotraukų albumai paviešinti Jaunimo Futbolas LT paskyroje.