Neįgaliesiems

"Baltijos" klubas pasiruošęs UEFA Futsal taurės debiutui

Panevėžio „Baltija“ baigė pasiruošimą UEFA salės futbolo taurės turnyrui ir trečiadienį vakare „Cido“ arenoje susikaus su pirmuoju varžovu – Stambulo „Istanbul University SK“ klubu.

sekunde.lt

Džiaugėsi pasiruošimu

Nors Lietuvos salės futbolo čempionė „Baltija“ šiame turnyre yra debiutantė, tačiau jos sudėtyje yra futbolininkų, galinčių pasigirti solidžia tarptautinio salės futbolo patirtimi.

Komandos kapitonas, vienas ekipos lyderių Arūnas Šteinas tarptautiniame UEFA salės futbolo turnyre, atstovaudamas skirtingoms ekipoms, žaidė net 7 kartus.

„Nuotaikos puikios, nekantriai laukiame turnyro. Kalbant apie pasiruošimą, iš pradžių reikėjo laiko įprasti prie „Cido“ arenos erdvės. Po kelių treniruočių pripratome, dabar vienas malonumas žaisti tokioje arenoje.

Džiugu tai, kad sėkmingai į komandą įsiliejo komandos naujokai Jurijus Jeremejevas bei vartininkas Erlandas Duršlikas. Jurijus – geras žaidėjas, turintis daug aukšto lygio salės futbolo kovų patirties. Vartininkas Erlandas – geriausias praėjusio sezono Lietuvos salės futbolo A lygos vartų sargas, pasižymi gera reakcija, sėkmingai saugo vartus, viskas tvarkoje“, – apie „Baltijos“ naujokus kalbėjo A. Šteinas.

„Šiemet man tai bus jau 8-tasis tarptautinis UEFA salės futbolo turnyras. Nors „Baltija“ debiutantė, tačiau turime patyrusių futbolininkų. Be to, noriu pažymėti gerą pasiruošimą. Kiek teko anksčiau ruoštis su Kauno „Nautara“ ar su Radviliškio „Lokomotyvu“ tarptautinėms kovoms, šiemet „Baltija“ turėjo kone idealias sąlygas, vertinčiau kaip vieną geresnių pasirengimų. Kasdien prakaitą liejome „Cido“ arenoje, ir už tai esame dėkingi arenos vadovams“, – kalbėjo A. Šteinas.

Pasak Arūno, svarbiausia – drąsiai žengti į aikštę ir kovoti. „Šansų tikrai turime, į Panevėžį ne brazilai ar ispanai atvyksta. Žinoma, čia svarbi ir sportinė sėkmė, daug lemia charakteris, noras laimėti, kovoti, užsispyrimas. Asmeniškai manau, pajėgiausia bus Bosnijos ir Hercegovinos komanda.

Tačiau negalime nei vienos komandos nurašyti. Nežinia, kokia sudėtimi atvyks Gibraltaro ekipa, kuri dažnai mėgsta remtis ispanų, portugalų žaidėjais.

Atvykstantis Stambulo klubas pernai buvusius Lietuvos čempionus Kauno „Inkarą“ įveikė 6:1. Apskritai kalbant, mums lietuviams visi varžovai yra stiprūs. Mes ne brazilai, tad norą laimėti ir ambicijas turime įrodyti aikštėje“, – apie būsimas kovas „Cido“ arenoje kalbėjo A. Šteinas.

Tarptautinių kovų patirties turi ir Marius Butėnas, 2008-aisiais atstovavęs Kauno „Nautaros“ komandą, taip pat ir Donatas Paulauskas, vartininkas Erlandas Duršlikas, gynę Radviliškio „Lokomotyvo” garbę.

Laukia rungtynių

Panevėžyje patogiai jaučiasi naujokas Jurijus Jeremejevas. „Džiaugiuosi, kad klubas čia suteikė puikias sąlygas, apsistojau gerame viešbutyje, treniruojamės puikioje arenoje, skųstis niekuo negaliu. Tiesa, iš pradžių reikėjo laiko įprasti prie arenos dangos, ji specifinė, pirmąkart teko ant jos žaisti.

Kalbant apie komandą, ji puikiai mane priėmė, su Arūnu Šteinu esu daug metų pažįstamas, su Mariumi Butėnu teko rungtyniauti Radviliškio „Lokomotyve“. Pažįstamų veidų daug, adaptacija neužtruko“, – apie atvykimą į Panevėžį kalbėjo Lietuvos salės futbolo rinktinės narys 25-erių J. Jeremejevas.

„Bet kokie užsienio klubai Lietuvos ekipoms bus stiprūs varžovai, tačiau domėjausi atvykstančiomis ekipomis, tikrai galime žaisti, nepastebėjau kažko ypatingo, jos nebus dvejomis galvomis geresnės. Tad kovoti tikrai galime ir turime visus šansus patekti į kitą etapą. Kalbant apie pasiruošimą, jis tikrai geras, kasdien treniravomės „Cido“ arenoje, puikiai įpratome prie dangos, kamuolių, vienas kito“, – kalbėjo paskutinį sezoną Vokietijoje, Hamburgo „Altona 93“ klube žaidęs J. Jeremejevas.

Įdomu tai, kad J. Jeremejevas yra žaidęs pagrindiniame UEFA salės futbolo taurės turnyre atstovaudamas „Hamburg“ klubą, tačiau dar niekada negynė Lietuvos klubo garbės šiame tarptautiniame turnyre.

„Laukiu savo debiuto vilkint „Baltijos“ klubo marškinėlius. Kartu tai bus pirmasis kartas, kai Lietuvos klubui padėsiu šiame UEFA salės futbolo turnyre“, – šypsojosi „Baltijos“ naujokas.

„Cido“ arenoje UEFA taurės atrankos turnyro D grupės kovos prasidės rugpjūčio 17 dieną. Teisę kovoti jame „Baltija“ iškovojo šių metų balandį, tapusi Lietuvos salės futbolo čempione. „Baltija“ susitiks su Stambulo „Istanbul University SK“ (Turkija, rugpjūčio 17 d., 19:30 val.), „Lynx“ (Gibraltaras, rugpjūčio 18 d., 19:30 val.) ir Sarajevo „Centar Sarajevo“ (Bosnija ir Hercegovina, rugpjūčio 20 d., 14.30 val.).

Iš viso pirmame UEFA taurės atrankos etape varžysis komandos iš 48 Europos šalių. Į pagrindinį turnyro etapą pateks tik turnyro Panevėžyje nugalėtojai, kurie spalį Italijoje susitiks su Portugalijos, Belgijos ir Italijos klubais. Bilietus į tarptautinį futbolo turnyrą platina „Tiketa“ (3 Eur).

UEFA salės futbolo taurės atrankos turnyro tvarkaraštis

Rugpjūčio 17 d. (trečiadienis)
17:15 MNK „Centar Sarajevo FUT“ – „Lynx FC“
19:30 FC „Baltija“ – „Istanbul Üniversitesi SK“, tiesiogiai per Delfi TV ir Futbolo.TV

Rugpjūčio 18 d. (ketvirtadienis)
17:15 „Istanbul Üniversitesi SK“ – „MNK Centar Sarajevo FUT“
19:30 FC „Baltija“ – „Lynx FC“, tiesiogiai per Delfi TV ir Futbolo.TV

Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis)
12:15 „Lynx FC“ – „Istanbul Üniversitesi SK“
14:30 „MNK Centar Sarajevo FUT“ – FC „Baltija“, tiesiogiai per Delfi TV ir Futbolo.TV

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS