Neįgaliesiems

Baltijos moterų futbolo lyga sugrįš pavasarį

Sausio 31 d. Rygoje vyko dar vienas Baltijos šalių moterų futbolo klubų vadovų ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos federacijų atsakingų asmenų organizacinis susirinkimas, kuriame buvo galutinai sudėti taškai dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo.

Susirinkime dalyvavę klubų vadovai patvirtino savo dalyvavimą. Paaiškėjo, jog čempionate iš viso dalyvaus 6 komandos – po dvi pajėgiausias ekipas iš kiekvienos šalies.

Estiją Baltijos lygoje atstovaus daugkartinė šalies čempionė Piarnu „Jalgpalliklubi“ ir Talino FC „Flora“, Latviją – šalies pirmenybėse triumfavusi Rygos futbolo mokykla bei Liepojos „FK Liepāja“, o Lietuvą – du stipriausi mūsų šalies klubai – vietos viršūnėje jau daugiau nei dešimtmetį niekam neužleidžiantis Šiaulių „Gintra-Universitetas“ bei Kauno „LSU-Žara“.

Taip pat nutarta, jog siekiant jaunų merginų tobulėjimo greta pagrindinio Baltijos lygos čempionato vyks ir dublerinių (jaunimo) komandų varžybos.

Tiek pagrindinės, tiek jaunimo varžybos vyks 2 ratų sistema, tačiau nuspręsta, jog čempionate tarpusavyje nesivaržys tų pačių šalių atstovai, kadangi šios komandos ir taip turi dažnas akistatas nacionalinėse šalių pirmenybėse. Taigi, iš viso kiekviena Baltijos lygoje dalyvaujanti komanda sužais po 8 rungtynes, po kurių ir paaiškės čempionas bei prizininkai.

Baltijos moterų futbolo lygoje ne sykį norą buvo išreiškę dalyvauti ir Baltarusijos moterų futbolo klubai, tačiau kol kas dėl įtemptų varžybų grafikų pavasario laikotarpiu – kuomet startuos visų šalių čempionatai, Baltijos lygos varžybos, bus organizuojami įvairūs tarptautiniai turnyrai Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse bei vyks nacionalinių moterų futbolo rinktinių atrankos varžybos – nuspręsta, jog Baltijos lyga savo atkūrimo etape startuos su 6 komandomis, tačiau ateityje neatmetama galimybė plėsti komandų skaičių į čempionatą priimant pajėgiausias Baltarusijos ekipas.

Čempionato startas numatytas balandžio viduryje.

fkgintra.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS