Baltijos taurėje U-17 rinktinė startavo nesėkme

Lietuvos septyniolikmečių (U-17) futbolo rinktinei nepavyko pergalingai pradėti Baltijos taurės turnyro. Nepaisant pasiaukojančios kovos iki paskutinių minučių, rezultatyviose rungtynėse lietuviai 2:3 pralaimėjo Suomijos rinktinei.

Savaitę Palangoje treniruotėse prakaitą liejusioje komandoje paskutinėmis dienomis įvyko pasikeitimų – dėl traumų stovyklą paliko Jonas Kovalskis ir Karolis Žebrauskas, dėl ligos – Juozas Lubas. Prie rinktinės prisijungė Deividas Dovydaitis, Ervinas Vilkaitis ir Gustas Jarusevičius.

Pirmajame mače su Suomija lietuviams teko praleisti daugiau laiko be kamuolio, o jau 14 minutę svečiams pavyko išsiveržti į priekį. Po pakelto kampinio Eetu Rissanenas sėkmingai atsikratė gynėjo priežiūros prie dešiniojo virpsto ir galva smūgiavo kamuolį į tolimąjį kampą.

29 minutę svečiams pavyko padvigubinti persvarą. Šį kartą Suomija įžaidė kampinį ir po perdavimo į baudos aikštelę, iš dešiniojo krašto tiksliai smūgiavo Juoko Karhunenas.

Kėliniui pabaigoje puikią progą mūsų komandoje įmušti turėjo Kristupas Mantinis. Jis smūgiavo pažeme, bet vartininkui pavyko atremti smūgį.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo energingai ir įmušė greitą įvartį. Po keitimo į aikštę išėjęs Gustas Jarusevičius sprintavo dešiniuoju kraštu, nuo galinės vartų linijos perdavė kamuolį baudos aikštelės centre buvusiam Motiejui Burbai, kuris užbaigė ataką užtikrintu smūgiu į vartus. Tai buvo debiutinis „Crystal Palace“ klube rungtyniaujančio 14-mečio įvartis Lietuvos rinktinėje.

Vis dėlto 49 minutę suomiai atstatė turėtą pranašumą. Po išprovokuotos pražangos, varžovai greitai įžaidė kamuolį, o antrąjį savo įvartį įmušė E. Rissanenas.

Po praleisto įvarčio lietuviams netrūko motyvacijos puolime ir jų pastangos atnešė vaisių. 61 minutę L. Zingertas tiksliai smūgiavo iš kairiojo baudos aikštelės krašto ir sušvelnino atsilikimą.

Lietuvos komanda iki susitikimo galo bandė spausti oponentus ir išplėšti lygiąsias, bet Suomijos futbolininkai sugebėjo atsilaikyti ir iškovojo pergalę 3:2.

„Šiandien rungtynių pradžioje padarėme šiurkščių klaidų, bet vėliau pagerinome žaidimą. Žaidėjai atidavė širdis aikštėje ir džiugina, jog įmušėme du įvarčius. Natūralu, kad tokio amžiaus vaikinai daro klaidas, bet stengsimės jas analizuoti ir taisyti bei būti agresyvesniems priekyje. Mes visada keliame tikslą nugalėti. Po draugiško turnyro balandį mūsų sudėtyje pasikeitė 10 futbolininkų. Trūksta kelių žaidėjų, tad natūralu, jog reikia laiko geresniam tarpusavio supratimui. Kita vertus, tai gera galimybė atsiskleisti kitiems futbolininkams”, – po rungtynių sakė vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Svajūnas Česnulis.

Kitas rungtynes lietuviai žais rytoj su Latvijos bendraamžiais. Susitikimas vyks Palangos stadione. Mačo pradžia – 11 val.

Lietuva U-17 – Suomija U-17 2:3 (0:2)
Palangos miesto stadionas
Teisėjas – Vijūnas Vasiliauskas
Įvarčiai: 14 min. E. Rissanen (0:1), 29 min. J. Karhunen (0:2), 45 min. M. Burba (1:2), 49 min. E. Rissanen (1:3), 61 min. L. Zingertas (2:3)

Lietuvos sudėtis: Dovydas Vilkas, Nojus Stankevičius, Modestas Vainikaitis, Ugnius Selvenis (41min. Nojus Burdaitis), Žygimantas Baltrūnas, Kristupas Mantinis, Deimantas Rimpa (77 min. Deividas Dovydaitis), Rokas Nakrošius (62 min. Karolis Mantinis), Nedas Labukas (41 min. Gustas Jarusevičius), Linas Zingertas (62 min. Žygimantas Baguška), Motiejus Burba (57 min. Eimantas Abramavičius).

Atsargoje: Dominykas Valeckas, Danielius Zybartas, Ervinas Vilkaitis.