Baltijos taurės finiše – septyniolikmečių rinktinės pergalė prieš latvius

Jonavoje ir Kaune sekmadienio popietę finišavo vaikinų U17 Baltijos taurės turnyras, kuriame šiemet varžėsi keturios komandos.

Paskutiniame mače Lietuvos septyniolikmečių rinktinė Jonavoje 2:0 (2:0) nugalėjo Latvijos bendraamžius. Lietuviai turnyre surinko 3 taškus ir keturių komandų turnyre finišavo trečioje pozicijoje.

Sekmadienio dvikovą Jonavoje aktyviau pradėjo Latvijos ekipa, tačiau lietuviai kantriai gynėsi ir pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas. Netrukus už savo pastangas lietuviai buvo apdovanoti – stipriai su varžovais baudos aikštelėje sukovojęs Nedas Garbaliauskas laimėjo individualią dvikovą prieš varžovų gynėją ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Po keleto minučių lietuvių situacija tapo dar geresnė – Latvijos ekipos gynėjas už nesportišką elgesį išvydo prieš save raudoną kortelę ir paliko savo komandą rungtyniauti mažumoje.

Lietuviai turėtą kiekybinę persvarą išnaudojo dar pirmame kėlinyje, kai tas pats N. Garbaliauskas iššoko aukščiau už varžovus ir galva įmušė antrąjį savo įvartį rungtynėse.

Antrame kėlinyje savo progų turėjo abi komandos, tačiau daugiau įvarčių pelnyta po pertraukos nebuvo.

Turnyro nugalėtojais tapo suomiai, kurie sekmadienį 4:0 susitvarkė su Estijos rinktine ir iškovojo visas tris pergales (9 taškai). Estai užėmė antrą vietą (4 taškai), Latvijos rinktinė liko ketvirta (1 taškas).

U17 vaikinų rinktinių Baltijos taurė

Latvija – Lietuva 0:2 (0:2).

Jonavos miesto centrinis stadionas; teisėjas – Vytenis Kazlauskas.

Įvarčiai: 18 min. ir 40 min. Nedas Garbaliauskas (Lietuva).

Įspėti: 55 min. Rūdolfs Klavinskis, 69 min. Valters Liepajnieks (Latvija); 37 min. Dovydas Sasnauskas (Lietuva).

Išvarytas: 31 min. Helvijs Joksts (Latvija).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ugnius Semaška, Emilis Kirliauskas, Armandas Raudonis (77 min. Majus Žižys), Matias Pastori, Dovydas Sasnauskas, Nedas Garbaliauskas (88 min. Ernestas Zdanovič), Brooklyn Leipus (60 min. Kasparas Sacevičius), Matas Ambrazaitis (60 min. Dominykas Taučas), Jordanas Ališauskas, Grant Emerhi, Edgaras Bierontas.

Atsargoje: Ernestas Lysionok, Kristupas Lankauskas, Rokas Katkauskas, Vladas Šimkus, Matas Klimas, Matthew Mačiulis, Arminas Ališauskas, Aironas Kantauskas.