Baltijos taurės turnyro pusfinalyje lietuvės pralaimėjo estėms

Lietuvos moterų nacionalinei rinktinei nepavyko apginti Baltijos taurės turnyro čempionių titulo – kelią į finalą užkirto Estijos futbolininkės, laimėjusios rungtynes rezultatu 4:1.

Estijoje vykstantis turnyras startavo nuo pirmojo pusfinalio akistatos Veru mieste tarp Latvijos ir Farerų Salų komandų. Susitikimą laimėjo farerietės rezultatu 3:2.

Vakare Tartu miesto stadione rungėsi estės ir lietuvės. Pačioje susitikimo pradžioje Simona Petravičienė atliko smūgį į Karinos Kork ginamus vartus, o paskiau esčių vartams grasė Ugnė Lazdauskaitė ir Judita Sabatauskaitė.

Estės įsiveržė į priekį 12 min., kuomet jų ataka dešiniuoju kraštu buvo vainikuota Lisettės Tammik taikliu smūgiu.

Meda Šeškutė turėjo atremti Vlados Kubassovos tolimą smūgį 26 min., o po dviejų minučių Kristinai Bannikovai pavyko padvigubinti esčių persvarą. Kėlinio pabaigoje S. Petravienė, prasiveržusi tarp esčių gynėjų, pabandė atlikti smūgį, tačiau kamuolys nuskriejo dešiniau vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje M. Šeškutė gelbėjo mūsiškių vartus nuo V. Kubassovos ir K. Bannikovos smūgių. Lietuvės mėgino perimti žaidybinę iniciatyvą, o geriausią progą susikūrė S. Petravičienė, bet jos smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkė.

Apmaudžiai Lietuvos rinktinei susiklostė atkarpa tarp 72 ir 75 minutės, kuomet esčių saugė V. Kubassova du kartus pasinaudojo lietuvių klaidomis gynyboje, o rezultatas tapo 4:0.

Lietuvos nacionalinėje moterų rinktinėje debiutavo 85 min. po keitimo pasirodžiusi Eitvydė Partikaitė, ir būtent jai pavyko pelnyti mūsiškių įvartį. J. Sabatauskaitės smūgį neužtikrintai atrėmė K. Kork, o esčių gynėjas aplenkusi E. Partikaitė kamuolį pasiuntė į vartus.

Sekmadienį  nuo 13 valandos Lietuvos rinktinė Veru mieste rungsis dėl turnyro 3-iosios vietos su latvėmis.

Rungtynių statistika: Estija – Lietuva 4:1 (2:0)

Tartu „Tamme“ stadionas, teisėja – Viola Raudziņa (Latvija)

Įvarčiai: 12 min. Lisette Tammik, 28 min. Kristina Bannikova, 72 ir 75 min. Vlada Kubassova (Estija); 86 min. Eitvydė Partikaitė (Lietuva)

Įspėtos: 36 min. Monika Piesliakaitė, 60 min. Algimantė Mikutaitė (Lietuva)

Lietuvos moterų nacionalinės rinktinės sudėtis: Meda Šeškutė, Agnė Žėglevičiūtė (46 min. Greta Valikonienė), Austė Bernotaitė, Monika Piesliakaitė, Algimantė Mikutaitė (69 min Lolita Žižytė), Milda Liužinaitė, Judita Sabatauskaitė, Erika Šupelytė (46 min. Monika Grikšaitė), Marija Galkina (69 min. Ugnė Slankauskaitė), Simona Petravičienė, Ugnė Lazdauskaitė (85 min. Eitvydė Partikaitė). Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Tereza Romanovskaja, Dovilė Gailevičiūtė, Alina Špakovskaja.