Neįgaliesiems

Baltijos taurės turnyro starte – lygiosios

Baltijos Futsal atidarymo taurės rungtynėse Šiauliuose Lietuvos rinktinė dvikovoje su Estija po dramatiškos kovos tenkinosi lygiosiomis.

Lietuvos rinktinė susitikimą pradėjo pradėjo aktyviai ir jau pirmosiomios minutėmis turėjo šansų pelnyti greitą įvartį. Erikas Vainoras rinktinėje debiutavo energingai ir pats pirmas grasino varžovų vartams, tačiau smūgį atrėmė varžovų vartininkas.

6 minutę įvartį į tuščius vartus pelnė Justas Zagurskas, kuomet presinguodami varžovus lietuviai perėmė kamuolį, sužaidė šaltakraujiškai ir sėkmingai užbaigė ataką.

Įpusėjus antrajam kėliniui svečiai bandė atstatyti pusiausvyrą, tačiau sėkmingas ir patikimas Manto Šalkausko žaidimas padėjo vartus išsaugoti sausus.

9 minutę Lietuviai turėjo idealią galimybę padvigubinti rezultatą. Lukas Sendžikas sulaukė perdavimo kairiajame krašte ir turėjo pakankamai erdvės prisitaikyti, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Tuo bandė pasinaudoti Estijos futbolininkai, bet Marius Šalkauskas ir vėl sužaidė be klaidų.

Vėliau komandos keitėsi smūgiais, bet lietuviai kūrė grėsmingesnes progas. Estijos komandą nuo įvarčių apsaugojo vartų konstrukcija. Iš pradžių Erikas Vainoras pataikė į virpstą, po minutės Tomas Bučma bandė kamuolį galva nukreipti į vartus, bet svečius gelbėjo skersinis.

Artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą Estai kontroliavo kamuolį didesnį laiko tarpą ir stengėsi išlyginti rezultatą, bet šeimininkus gelbėjo vartininkas ir sėkmė.

Po pertraukos žaidimas vėl tapo panašus į tą, kuris buvo pirmosios rungtynių pusės pabaigoje. Lietuviai sulaukė „šalto dušo“, kai antro kėlinio pradžioje Maksimas Aleksejevas  smūgiavo labai stipriai ir taikliai. Po kelių minučių  šeimininkai po grubios klaidos gynyboje praleido dar vieną įvartį. Dar kartą pasižymėjo Maksimas Aleksejevas.

28 minutę Tomas Bučma galėjo išlyginti rezultatą, bet į smūgi sureagavo Estijos rinktinės vartininkas. Lietuviai įpusėjus antrajam kėliniui pradėjo žaisti aktyviau, nei varžovai, bet pavojingų situacijų nesukūrė.

Albertas Voskunovičius bandė individualiais veiksmais pralaužti Estų gynybą, tačiau Estijos  vartininkas atrėmė šūvį.

36 minutę Estijos rinktinės žaidėjas sužaidė ranka, o tai buvo jau šeštasis taisyklių pažeidimas.Į Estijos vartus buvo skirtas 10 metrų baudinys. Jį šaltakraujiškai realizavo Arsenijus Buinickis. Artėjant rungtynėms į pabaigą abi komandos apsikeitė smūgiais, kurie didelio pavojaus vartininkams nesukėlė.

Iki rungtynių pabaigos likus kelioms sekundėms J.Zagurskas atidavė perdavimą kairiajame krašte prie vartų buvusiam L. Sendžikui, o šis bandė kamuolį į vartus nukreipti galva, tačiau Estijos komanda ne pirmą kartą šios dienos rungtynėse išgelbėjo virpstas.

Ketvirtadienį Lietuvos rinktinė susikaus su turnyro favoritais laikomais Latvijos futbolininkais. Tuo tarpu Latvijos ir Estijos susitikimas įvyks rytoj. Bilietus platina ticketmarket.lt

Runtynių epizodai.

Rungtynių komentarai.

Preliminari rungtynių statistika

Lietuva – Estija 2:2 (1:0)
Šiauliu miesto arena
Teisėjai: Š. Tamulynas (Lietuva),  G. Osomkov (Estija), I. Purinš (Latvija)
Įvarčiai: 6 min. J. Zagurskas (Lietuva), 25 min. M. Aleksejev (Estija), 27min. M. Aleksejev (Estija), 37 min. A. Buinickij (Lietuva)
Įspėti: 31min.  M. Šalkauskas (Lietuva), 27 min. E. Grigorjev (Estija)

Lietuvos startinė sudėtis: Marius Šalkauskas, Erikas Vainoras, Aurimas Skurdelis, Jurij Jeremejev, Albert Voskunovič. Po keitimo pasirodė: Tadas Norbutas, Arsenij Buinickij, Pavelas Smolkovas, Mantas Makutinovičius, Justinas Zagurskas, Eisvinas Utyra, Tomas Bučma, Lukas Sendžikas, Aleksandras Krasauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS