Neįgaliesiems

„Banga“ B ekipos merginos startuos I lygoje

2017 metais „Bangos“ klubas savo merginų komandą turės ne tik A lygoje, bet ir žemesnėje pakopoje – LMFA I lygoje.

„Banga“ B kartu su Klaipėdos FM-„Atlantu“, Mažeikių „Triumfu“, Tauragės MFK ir Kėdainių „Nevėžiu“ I lygos Vakarų regione rungsis dėl dviejų tiesioginių kelialapių į stipriausiųjų aštuonetą. Dar du kelialapiai atiteks dviem iš trijų trečiąsias vietas savo regionuose užėmusių komandų.

Prieš penktadienį laukiančią pirmąją dvikovą Tauragėje buvo pakalbintas „Bangos“ B ekipos treneris Arūnas Šimkevičius.

– Kurį laiką ruošėte lengvaatlečius. Kaip ryžotės pradėti treniruoti mergaites?

– Visam šiam procesui įtakos turėjo teigiamas bendruomenės ir „Bangos“ klubo dėmesys merginų futbolui. Susidarius grupei futbolu besidominčių bei treniruotis norinčių doviliškių, atsirado trenerio poreikis. Visapusiškas Dovilų pagrindinės mokyklos direktoriaus palaikymas paskatino imtis šios iniciatyvos.

– Su kokiais iššūkiais susidūrėte? Kas buvo sunkiausia, dirbant su merginomis?

– Komandiniame žaidime vienas svarbiausių sėkmingo darbo pagrindų – išlaikyti teigiamą psichologinę atmosferą. Sulūžus vienam varžteliui gali sugriūti visas mechanizmas. Galiu pasakyti, kad ne kiekvienas gali suvaldyti 15–16 paauglių. Tai ir sunkus, bet ir malonus darbas. Per kartu su merginomis praleistą laiką susitaikiau su mintimi, kad nuolat reikės ne tik mokinti, bet ir pačiam mokytis.

– Kaip vertinate merginų futbolo padėtį Lietuvoje ir Vakarų regione?

– Per pastaruosius 2-3 metus LFF vykdomų projektų („Golas“ ir „LadyGolas“) dėka merginų futbolo žemėlapis pradėjo sparčiai plėstis. Malonu, kad pagal turimą infrastruktūrą, sportuojančių merginų kiekį bei sportinius rezultatus pavyzdį rodome kitoms Vakarų regiono organizacijoms – tai įpareigoja savo darbą atlikti maksimaliai gerai bei išlaikyti aukštai iškeltą kartelę.

– Komandos branduolį sudaro 2003 metais merginos, kurios jau spėjo iškovoti Lietuvos čempionato bronzą. Kaip vertinate savo galimybes I lygoje?

– Išskirčiau I lygos senbuves iš Tauragės, kurios greičiausiai atliks lyderio vaidmenį. Likusių komandų galimybes vertinčiau vienodai, tad drąsiai galime kovoti dėl kelialapio į stipriausių komandų aštuntuką.

– Kaip ruošėtės I lygos startui?

– Sistemingai treniravomės 3 kartus į savaitę, žaidėme draugiškas rungtynes Lietuvoje ir Latvijoje, o didžiausią dėmesį skyrėme fiziniam ir techniniam žaidėjų rengimui.

– Penktadienį jūsų laukia pirmosios rungtynės Tauragėje. Ar esate optimalios sudėties ir formos?

– Manau, kad neišvengėme ir neišvengsime klaidų, bet jas pasiruošę taisyti pirmenybių eigoje.

fkbanga.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS