Neįgaliesiems

Be staigmenų: TOPsport futsal A lygos finale – „Kauno Žalgirio“ ir „Vikingų“ akistata

Savaitgalį paaiškėjo 2023–2024-ųjų TOPsport futsal A lygos finalininkai. Staigmenų čia neužfiksuota – dėl titulo dar kartą susikaus „Kauno Žalgiris“ bei Jonavos „Vikingai“.

Daugkartiniai šalies vicečempionai Jonavos „Vikingai“ antrame pusfinalio mače šeštadienį 8:1 nepasigailėjo „Akmenės krašto“ bei, laimėję seriją 2-0, tapo pirmaisiais finalininkais.

Išvykoje žaidę jonaviškiai sąlygas pradėjo diktuoti nuo pat susitikimo pradžios. Pirmojo įvarčio tereikėjo laukti šimtą sekundžių, kai po kampinio paridentą kamuolį galingu smūgiu į tinklą pasiuntė Gytis Vasylius.

„Akmenės kraštas“ bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau didesnis dėmesys puolimui netrukus atsisuko prieš šią komandą. Trise į kontrataką pabėgę „Vikingai“ po Pauliaus Osausko smūgio iš artimos distancijos skirtumą padvigubino.

Šis praleistas įvartis šeimininkų trenerį privertė keisti rungtynių strategiją – vietoje vartininko buvo mestas penktas aikštės žaidėjas. Netrukus „Akmenės kraštas“ visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir per trumpą laiką sukūrė dvi pakankamai pavojingas progas.

Bijodami pernelyg rizikuoti, akmeniškiai sugrąžino vartininką, tačiau tai neišgelbėjo nuo trečio praleisto įvarčio. Tryse prieš du varžovus pabėgę svečiai itin sėkmingai įžaidė kamuolį prie virpsto esančiam Marcosui da Silvai, kuriam teliko kyštelti koją bei dar labiau padidinti „Vikingų“ persvarą“.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu galingu šeimininkų šturmu. Vos per dvi minutes akmeniškiai nepasinaudojo galimybe realizuoti šešių metrų baudinio, bet Jose Wellingtonas iš kairiojo krašto netrukus pelnė pirmąjį savo komandos įvartį.

Norėdamas nuraminti komandą, į vartininko vietą penktą žaidėją metė „Vikingų“ strategas Aleksandras Danilenko. Jo komanda ne tik nusiramino, bet ir po gražiai įžaisto kamuolio bei Gyčio Vasyliaus smūgio atstatė trijų įvarčių persvarą.

Nors iki dvikovos pabaigos dar buvo likę pakankamai laiko, jis buvo tik formalumas. Toje rungtynių fazėje užteko vos trijų minučių, kad „Vikingų“ persvara nuo 4:1 išaugtų iki 7:1.

Paskutinis taškas buvo padėtas iki dvikovos pabaigos likus žaisti tris sekundes. Tuomet dviese prieš vartininką pabėgę „Vikingai“ sukūrė vadovėlinę ataką, kuri baigėsi M. da Silvos įvarčiu.

„Vikingai“ keliauja į finalą, „Akmenės kraštas“ kausis dėl trečios pozicijos.

„Akmenės kraštas“ – Jonavos „Vikingai“ 1:8 (serija 0–2)

Įvarčiai: J. Wellington; G. Vasylius 2, M. da Silva 2, V. Kravtsov 2, P. Osauskas, H. Smith.

**********

Tuo tarpu savo aikštėje trečiadienį sutriuškinę „Brukliną“, „Kauno Žalgiris“ tą patį padarė ir po keturių dienų Vilkaviškyje bei iškovojo kelialapį į dar vieną finalą.

Namų sienos vilkaviškiečiams nepadėjo. Galinga energija startavę čempionai pirmąjį įvartį pelnė vos po 63 sekundžių, o šeštąją minutę pirmavo rezultatu 4:1.

Rungtynių sąskaitą atidarė kapitonas Justinas Zagurskas, kuris po į varžovų aikštės pusę kamuolį persivariusio vartininko Jordano perdavimo stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pernelyg daug dėmesio skirdami puolimui, svečiai pamiršo Pijų Valucką, kuris po nepilnos minutės rezultatą išlygino. „Bruklino“ nelaimei, tai turbūt buvo vienintelis šviesos spindesys per visas rungtynes.

Po pusės minutės varžovų aikštės pusėje kamuolį perėmęs J. Zagurskas atliko perdavimą vienas prieš vieną atsidurūsiam Viniciui, kuris be didesnių problemų atstatė žalgiriečių persvarą. Netrukus kamuolį perėmė Vitinho, kurio perdavimas Viniciui virto dar vienu įvarčiu.

Sužaidus beveik šešias minutes, pavyzdinę jų ataką pradėjo Vitinho, gavęs kamuolį Albertas Voskunovičius sužaidė sienele su Luku Sendžiku, tuomet geriausias praėjusių metų Lietuvos futsal žaidėjas suklaidino varžovą bei pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po šio įvarčio žaidimo sparta kiek sulėtėjo, bet ir toliau dominavo „Kauno Žalgiris“. „Bruklinas“ savo antrąjį įvartį pelnė tuomet, kai jų varžovai pirmavo 7:1. Likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas, besimėgaudami žaidimu, svečiai pasižymėjo dar keturis kartus bei uždarė pusfinalio seriją.

Kaip jau minėjome, „Kauno Žalgiris“ finalo serijoje iki dviejų pergalių kausis su „Vikingais“, savo ruožtu, „Bruklino“ mažajame finale laukia akistata su „Akmenės kraštu“.

Vilkaviškio „Bruklinas“ – „Kauno Žalgiris“ 2:11 (serija 0–2)

Įvarčiai: P. Valuckas, G. Čibirka; Vinicius 2, T. Bučma 2, L. Sendžikas 2, U. Zenkovas 2, J. Zagurskas, A. Voskunovič, D. Reimaris.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS