Neįgaliesiems

Benas Šatkus – apie karjeros pradžią, etapą Vokietijoje ir pokalbius su rinktinės treneriu

Lietuvos rinktinė šį rugsėjį susirinko nemenkai atsinaujinusi, o vienas iš naujųjų jos veidų – 20-metis vidurio gynėjas Benas Šatkus.

Tiesa, jam tai nėra pirmas sykis rinktinėje – čia jis jau buvo iškviestas 2019-ųjų rudenį, rinktinei dar vadovaujant Valdui Urbonui. Strategas gynėjui suteikė ir debiutą nacionalinėje komandoje – futbolininkas aikštėje pasirodė kontrolinių rungtynių su Naująja Zelandija pabaigoje.

„Tuo metu visko buvo labai daug, žaidžiau ir už vaikinų rinktinę rungtynėse su kroatais, kitą dieną iškart buvau pakviestas į nacionalinę rinktinę ir jau už dienos buvo rungtynės. Iki šiol atsimenu, įspūdžiai yra didžiausi. Žaidžiau porą minučių, bet atsiminsiu tai visą gyvenimą“, – pasakojo futbolininkas.

Iš Gargždų kilęs futbolininkas sportuoti pradėjo „Bangos“ komandos sistemoje, kurį laiką praleido Nacionalinėje futbolo akademijoje, o vėliau išvyko į Vokietiją, kur iki pat dabar priklauso antrajame šalies divizione žaidžiančiam „Nurnberg“ klubui.

Tiesa, kol kas žaidėjas atstovauja antrai klubo komandai.

„Buvau dviejų Vokietijos klubų peržiūroje ir tada mes su šeima, agentais nusprendėme, kad teisingiausias variantas yra likti ten. Emocijos buvo superinės, 16-os metų vaikui išvažiuoti į tokį lygį, tokią akademiją buvo tikrai įspūdinga.

Žinoma, adaptacija nebuvo lengva, kalbos nemokėjau visiškai, bet iškart mane vedė į kalbos kursus. Komanda priėmė labai gerai, klubas taip pat, buvo atsakingų už tai žmonių. Sunkesnis etapas buvo pirma žiema, nes grįžau tik prieš pat šventes“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Jis taip pat teigė, jog jo atstovaujamas klubas – itin gerai žinomas ir atpažįstamas ne tik Vokietijoje.

„Klubas yra labai didelis, žinomas visame pasaulyje, su didele istorija. Žaidžiu antroje komandoje, yra talentingas jaunimas su didele konkurencija ir dideliais tikslais, kiekvienas jų nori žaisti aukščiausiame divizione“, – pasakojo žaidėjas.

Šiuo metu rinktinei vadovauja ilgą laiką Vokietijoje žaidęs Valdas Ivanauskas, o jam talkina ir du specialistai iš šios šalies. B. Šatkaus teigimu, vokiška tvarka persiduoda ir rinktinėje.

„Su treneriu ne vieną kartą kalbėjau dar būdamas Vokietijoje, kalbėjome apie tai, kaip sekasi, kiek žaidžiu, tada susisiekė su mano klubu, treneriu, sporto direktoriumi.

Kiek keista grįžti iš Vokietijos į rinktinę, kur daug kas yra vokiškai – treneriai tarpusavyje dažnai šneka vokiškai, tas labai keista. Kiek Vokietijoje, tiek ir čia yra akcentuojama didelė disciplina, man čia nėra naujiena, klube treneris taip pat labai akcentuoja discipliną, tad didelio iššūkio ar naujovių man pačiam tame nėra“, – sakė žaidėjas.

Vaizdo įraše – daugiau futbolininko minčių apie futbolo karjeros pradžią, etapą Kaune bei Niurnbergo miestą.

Lietuvos rinktinė jau rugsėjo 5 dieną (sekmadienį) stos į kovą su Bulgarijos futbolininkais. Rungtynes nuo 19 valandos tiesiogiai rodys LRT PLIUS.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS