„Betsafe Futsal A lygoje“ – įvarčių lietus ir fantastiškas „Bekento“ sugrįžimas

Sekmadienį Lietuvos Betsafe futsalo A lygoje buvo sužaistos trys 5-ojo turo rungtynės. Šiame ture Vilniaus „Bekentas“ sugebėjo panaikinti net penkių įvarčių deficitą ir iškovojo savo pirmąjį tašką, Gargždų „Taško“ ekipa laimėjo trečiąsias rungtynes iš eilės, o FK „Akmenė“ apgynė savo namų tvirtovę ir paliko Mažeikių VIP klubą be taškų.

Reikia pabrėžti ir tai, kad per tris mačus komandos pelnė net 38 įvarčius, o vienose iš rungtynių buvo įmušta 16 įvarčių.

Sugrįžimas. Vilniaus „Bekentas“ sekmadienį įspūdingu stiliumi sugebėjo iškovoti savo pirmąjį tašką šiame sezone. Savų žiūrovų palaikomam „Bekentui“ pavyko pašalinti net penkių įvarčių deficitą, sugrįžti į rungtynes ir su Panevėžio „Sportidus“ sužaisti lygiosiomis 8:8. Tai buvo pačios rezultatyviausios šio sezono rungtynės.

Rungtynių pradžia „Bekentui“ nieko blogo nežadėjo. Būtent vilniečiai pirmi įmušė įvartį mačo pradžioje, tačiau po to pasipylė jų klaidos gynyboje ir „Sportidus“ išnaudojo praktiškai visus savo šansus bei po pirmojo kėlinio pirmavo 6:2.

„Bekento“ kapitonas Arsenij Buinickij pripažino, kad po pirmojo kėlinio apie galimybę iškovoti tašką komanda net negalvojo, o tiesiog stengėsi reabilituotis prie savų sirgalių, kuriems puolėjas buvo labai dėkingas. A. Buinickij taip pat mano, kad pirmasis kėlinys parodė, kad komandai nereikia žaisti.

„Tiesą sakant, po pirmojo kėlinio nebuvo minčių, kad galime iškovoti bent tašką. Tiesiog rūbinėje visi sutarėme, kad reikia išeiti, parodyti žiūrovams savo žaidimą, jog nebūtų gėdą išeiti iš salės. Nuo trenerio, vadovo gavome velnių, vienas kitam davėme velnių, iš kažkur iš giliau atsirado jėgų ir antrajame kėlinyje pavyko sužaisti geriau“, – sakė A. Buinickij.

„Manau, kad pirmasis kėlinys parodė visiems, kaip nereikia žaisti. Mums tai bus labai geras pavyzdys, su kokiu užsivedimu negalime žengti į aikštę ir kaip neturėtume žaisti“, – tęsė „Bekento“ kapitonas.

Antrajame kėlinyje „Bekentui“ ilgą laiką nepavyko įmušti įvarčio, o sužaidus beveik 10 minučių dar vieną įvartį pelnė svečiai iš Panevėžio, todėl rezultatas tapo 2:7. Būtent nuo tos akimirkos „Bekentas“ puldamas naudojo penkis aikštės žaidėjus ir šįkart komandai tai davė vaisių. Žaisdami su penkiais aikštės žaidėjais, „Bekentas“ įmušė 4 įvarčius, o dar du kartus pasižymėjo nuo 10 metrų ribos, išnaudoję varžovų pražangų skaičių. Tuos tu baudinius ir pelnė A. Buinickij, kuris džiaugėsi dėl gero komandos žaidimo be vartininko.

„Labai džiugu, kad pavyko puikiai sužaisti penkiese. Šią taktiką pradėjome naudoti dar likus daug laiko iki rungtynių pabaigos, todėl sutarėme, kad per pirmas kelias minutes bandysime laikyti kamuolį ir užvaikyti Panevėžio komandą. Mums tai pavyko, radome kelių prie jų vartų. Taip pat pavyko išnaudoti varžovų pražangas. Pirmasis kėlinys buvo jų, antrasis – mūsų ir galutinis rezultatas yra lygiosios“, – savo įžvalgomis pasidalino A. Buinickij, kuris nepamiršo ir savo komandos sirgalių.

„Niekada nenustosime dėkoti mūsų fanams. Visas rungtynes jie ištisai palaiko mus, esame labai jiems dėkingi ir be jų pagalbos net nebūtų komandos. Didelis ačiū jiems“, – visos komandos vardu dėkojo A. Buinickij.

„Bekento“ puolėjas taip pat mano, kad tokios kovingos lygiosios yra net geriau už užtikrintą pergalę ir būtent taip iškovotas taškas gali padėti komandai judėti į priekį.

„Manau, kad geriau sužaisti tokias rungtynes nei laimėti 10:0. Tokios rungtynės gali labai stipriai mus pastumti į priekį ir tokios rungtynės parodo, kad visgi galime kovoti dėl taškų. Tokios rungtynės duoda vilčių, jos parodė, kad turime charakterį, kad galime kovoti, bet reikia įdėti labai daug darbo“, – užbaigė A. Buinickij.

Rezultatas:

„Bekentas“ 8:8 „Sportidus“

2’ [1:0] Artūr Juchno

3’ [1:1] Edgaras Stankevičius

4’ [1:2] Gytis Žilinskas

12’ [1:3] Danas Kulišauskas

13’ [1:4] Simonas Gailiūnas

17’ [1:5] Danas Kulišauskas

19’ [2:5] Paulius Sakalis

20’ [2:6] Edgaras Stankevičius

30’ [2:7] Edgaras Stankevičius

31’ [3:7] Jurij Mežonis

33’ [4:7] Gajus Turkovas (į savus vartus)

35’ [4:8] Danas Kulišauskas

36’ [5:8] Viktor Bartosevič

36’ [6:8] Arsenij Buinickij (10 m baud.)

37’ [7:8] Arsenij Buinickij (10 m baud.)

39’ [8:8] Vadim Pinko

Be taškų. Vienintele komanda, kuri Futsalo A lygoje vis dar yra be taškų, lieka Mažeikių VIP klubas, kuri vakar svečiuose 5:8 nusileido FK „Akmenės“ ekipai, šventusiai antrąją savo sezono pergalę.

Vienas įspūdingas faktas šiame mače yra tai, kad net trys žaidėjai pelnė po tris įvarčius. Mažeikių gretose tai padarė prie komandos prisijungęs Arūnas Šteinas. Veteranas jau pirmose savo rungtynėse už VIP įrodė, kad bus vienas iš šios ekipos lyderių.

Visgi jo pasirodymas nublanko prieš Tomo Rakašiaus ir Edvino Jasaičio benefisą, kurie abu pelnė po tris įvarčius ir taip padėjo „Akmenės“ klubui iškovoti pergalę.

Ypač įspūdinga buvo šių rungtynių pabaiga, kai vos per dvi paskutines minutes buvo įmušti net keturi įvarčiai – kiekviena ekipa pelnė po du.

„Visos rungtynės mums yra sunkios, tad ir šios nebuvo išimtis. Dėl savo įvarčių per daug negalvoju. Mano įvarčiai ir lieka įvarčiais, tik gerai, kad juos mušdamas padedu komandai laimėti rungtynes. Pati atmosfera komandoje po pergalės yra tikrai gera, žaidimas gerėja su kiekvienomis rungtynėmis“, – po rungtynių sakė vieno iš „hat-trickų“ autorius E. Jasaitis.

Rezultatas:

FK „Akmenė“ 8:5 Mažeikių VIP

12’ [1:0] Donatas Strockis

15’ [1:1] Arūnas Šteinas

26’ [2:1] Tomas Rakašius

27’ [3:1] Edvinas Jasaitis

28’ [3:2] Arūnas Šteinas

29’ [4:2] Edvinas Jasaitis

35’ [4:3] Marius Šluta

37’ [5:3] Tomas Rakašius

37’ [6:3] Edvinas Jasaitis

39’ [7:3] Tomas Rakašius

40’ [7:4] Arūnas Šteinas

40’ [7:5] Martynas Viluckas

40’ [8:5] Aivaras Rakašius

Nenugalėti. Tokiais, kaip ir Kauno „Vytis“, vis dar yra SK „Gargždų Taško“ kolektyvas. Praėjusių metų Lietuvos čempionai iškovojo trečią pergalę iš eilės, šįkart namuose 6:3 palaužę Vilniaus „TurboTransfers“ komandą.

Po pirmojo kėlinio gargždiškiai atsiliko 0:1, tačiau tą vienintelį įvartį įmušęs Donatas Šėgžda jau antrojo kėlinio pradžioje gavo raudoną kortelę ir tuo „Taško“ klubas iškart pasinaudojo. Jie vos per keturias minutes įmušė tris įvarčius, išsiveržė į priekį ir persvarą išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Būtent galingai pabaigą sužaidęs Gargždų klubas išnaudojo tai, kad varžovams nesisekė žaisti penkiese, todėl rungtynes jiems pavyko laimėti trijų įvarčių skirtumu.

Labiausiai prie šios pergalės prisidėjo Valdas Pocevičius, įmušęs pusę savo komandos įvarčių. Vieną įvartį pelnė ir Aurimas Skurdelis, kuris prieš rungtynes galvojo, kad „TurboTransfers“ bus kol kas rimčiausias šio sezono varžovas, tačiau po rungtynių savo nuomonę pakeitė.

„Pačios rungtynės ir priešininkų komanda labai panašaus pajėgumo su kuriomis žaidėme iki šiol. Tai buvo rungtynės su su daug neišnaudotų progų abiejuose kėliniuose. Pirmi praleidome įvartį po mūsų pačių grubios klaidos, bet tikrai panikos nebuvo. Pirmasis kėlinys buvo sunkesnis ir po jo varžovai pirmavo minimalia persvara“, – po rungtynių teigė A. Skurdelis.

„Pertraukos metu pakalbėjome ir į rungtynes sugrįžome užtikrintai. Per antrąjį kėlinį įmušėme šešis įvarčius ir galėjome jų įmušti dar daugiau. Varžovai taip pat ilgą laiką žaidė penkiese, bet didelių dividendų jiems tai nesuteikė. Manau, kad laimėjome pelnytai, namų sienos per pirmus tris turus – apgintos! Dabar laukia keli turai išvykose, todėl stengsimės išlaikyti tokį patį tempą“, – apibendrino A. Skurdelis.

Rezultatas:

„Gargždų Taškas“ 6:3 „TurboTransfers“

10’ [0:1] Donatas Šėgžda

24’ Donatas Šėgžda („TurboTransfers“) – raudona kortelė

24’ [1:1] Erikas Vainoras

26’ [2:1] Valdas Pocevičius

28’ [3:1] Aurimas Skurdelis

29’ [3:2] Ramūnas Radavičius (6 m baud.)

31’ [4:2] Valdas Pocevičius

38’ [5:2] Karolis Urbaitis

39’ [5:3] Justas Gulbinas

40’ [6:3] Valdas Pocevičius