Neįgaliesiems

„Betsafe Futsal A lygos“ 10-ojo turo apžvalga

Praėjus žiemos šventėms, salės futbolas sugrįžo ir „Betsafe Futsal A lygoje“ buvo sužaisti dešimtojo turo susitikimai. Nauji metai ne visoms komandoms prasidėjo taip, kaip jos norėjo ir šiame ture buvo užfiksuota netikėtų rezultatų.

Sostinės derbis ir vartininkas. Dešimtajame ture itin įdomus buvo Vilniaus miesto derbis, kuriame susikovė FC „TurboTransfers“ ir FK „Bekentas“, o pergalę rezultatu 4:3 šventė „TurboTransfers“ kolektyvas. Šiose rungtynėse buvo du skirtingi kėliniai – pirmajame dominavo „TurboTransfers“, kurie susikrovė dviejų įvarčių persvarą, o antrajame – pabudo „Bekentas“, kuris greitai išlygino rezultatą.

Visgi mačo didvyriu tapo „TurboTransfers“ vartininkas Marius Šalkauskas, 37 minutę įmušęs pergalingą įvartį ir leido „TurboTransfers“ ekipai sugrįžti į pirmąjį ketvertą.

Visgi abiejų komandų atstovai turėjo skirtingas nuomones apie galutinį rezultatą. „TurboTransfers“ treneris Marijus Rimas iškart po rungtynių sakė: „Smagu ne tiek dėl pakilimo į ketvirtą vietą, bet kiek dėl pergalės. Gerai pradėjome rungtynes, bet po to vos neprisižaidėme. Visgi manau, kad laimėjome pelnytai“.

Tuo metu vieną įvartį įmušęs „Bekento“ žaidėjas Marius Linkevičius nemanė, kad varžovai buvo vertesni pergalės ar buvo stipresni.

„Nesakyčiau, kad varžovai buvo stipresni. Taip, pirmasis kėlinys priklausė jiems, bet antrasis – mums. Grįžome į žaidimą ir, manau, kad bent taško nusipelnėme. Deja, varžovams labiau pasisekė. Paleidome jų vartininką, pritrūko koncentracijos, bet ir sėkmės ties jų pergalingu įvarčiu buvo nemažai“, – konstatavo M. Linkevičius.

Lyderiai. Praėjusių metų čempionai FK „Vytis“ įtvirtino savo lyderio poziciją ir Naujuosius metus pradėjo pergalingai, 5:2 įveikdami FK „Akmenės“ kolektyvą. Po šios pergalės „Vytis“ turi 24 taškus ir 5 taškais lenkia antroje vietoje esančius Jonavos „Vikingus“.

Nepaisant gan užtikrintos pergalės, „Vyčio“ kapitonas ir naudingiausias pirmojo rato Futsal A lygos žaidėjas Justinas Zagurskas pripažino, kad rungtynės nebuvo lengvos.

„Akmenės ekipa mums nėra paranki komanda, sunkiai sekėsi pramušti jų vartus. Rungtynės buvo kovingos, „Akmenė“ žaidė agresyviai, bet šiai minutei mes esame stipresni“, – sakė J. Zagurskas.

FK „Akmenės“ ekipai vienu metu buvo pavykę sušvelninti rezultatą iki 1:2, tačiau „Vytis“ tada įjungė aukštesnę pavarą ir greitai pelnė du įvarčius bei taip nulėmė rungtynių baigtį. J. Zagurskas pabrėžė, kad po praleisto įvarčio „Vytis“ sąmoningai pradėjo žaisti aktyviau.

„Nenorėjome kartoti klaidų, kurias padarėme kai kuriose rungtynėse, tad žaidėme iki galo ir pelnytai laimėjome“, – teigė „Vyčio“ kapitonas.

Prie šios pergalės „Vyčio“ gretose įvarčiais prisidėjo ne tik lietuviai J. Zagurskas ir Lukas Sendžikas, bet ir neseniai prie komandos prisijungę naujokai iš Brazilijos. Apie juos J. Zagurskas sakė: „Brazilai yra brazilai, techniški, greiti. Nesimokome iš jų nieko, darome tai, ką sako treneris ir visi kartu komandiškai mokomės vieni iš kitų“.

Patenkinti. Nepaisant pralaimėjimo, FK „Akmenės“ žaidžiantysis treneris Mandinho liko patenkintas savo komandos žaidimu prieš vieną iš stipriausių Lietuvos futsalo ekipų. Brazilas taip pat pripažino, kad „Vytis“ laimėjo pelnytai.

„Taip, „Vytis“ buvo stipresnė komanda ir pelnytai laimėjo. Tačiau mes taip pat sužaidėme labai gerai ir aš didžiuojuosi mūsų pasirodymu. Nepaisant rezultato, mums tai buvo labai pozityvios rungtynės“, – sakė Mandinho.

Pats Mandinho anksčiau žaidė „Vyčio“ gretose, todėl jam buvo smagu susitikti su senais draugais, tačiau brazilas atskleidė, kad salėje jis pamiršta visas draugystes ir būna labai susikaupęs, siekdamas iškovoti pergalę.

„Vyčio“ gretose vis dar turiu daug draugų, bet galėčiau žaisti net prieš savo šeimą, vis tiek rungtyniaučiau taip pat intensyviai, kaip visada. Aš užaugau konkuruodamas, todėl vos prasidėjus rungtynėms, dėmesį sutelkiu tik į vieną dalyką – pergalę. Žinoma, vis tiek buvo smagu sutikti savo senus draugus ir pakalbėti su jais po rungtynių. Jiems jaučiu didžiulę pagarbą“, – toliau kalbėjo FK „Akmenės“ treneris.

Mandinho įvardino, jo nuomone, ir pagrindinę pralaimėjimo priežastį: „Pasiruošimas. „Vytis“ jau yra paruošta komanda, o mes vis dar esame pasiruošime stadijoje. Tačiau mes sugebame pademonstruoti, kad galime žaisti labai gerai ir esame nusiteikę optimistiškai ir išliksime pasitikintys savimi per antrąją sezono dalį“.

Staigmena. Apie staigmenas ir netikėtus rezultatus buvo užsiminta jau pirmoje pastraipoje, o ją šįkart pateikė VDA ekipa, kuri svečiuose sugebėjo 3:2 nugalėti Jonavos „Vikingus“, kuriems tai buvo antrasis pralaimėjimas tokiu pačiu rezultatu iš eilės.

VDA vienu metu pirmavo net 3:0 ir tik rungtynių pabaigoje praleido du įvarčius, tačiau išlaikė vieno įvarčio persvarą ir šventė trečią pergalę iš eilės.

„Jaučiamės puikiai. Tai buvo mūsų trečioji pergalės čempionate iš eilės, todėl natūralu, kad jaučiamas emocinis pakilimas. Gerai gynėmės, drausmingai, su pasiaukojimų ir pagal planą. Ilgai išlaikėme vartus sausus ir tai buvo komandinio darbo rezultatas. Vėliau šiek tiek pavargome ir praradome koncentraciją, bet pamatas pergalei jau buvo padėtas“, – po rungtynių apie patį mačą kalbėjo ir komandos nuotaikas apibūdino VDA kapitonas Artūras Žarnovskis.

A.Žarnovskis pripažino, kad rungtynių pabaigoje, kai „Vikingai“ pelnė du įvarčius, VDA nariai buvo kiek sutrikę, bet svarbiausia, kad viskas pasibaigė gerai.

„Šiek tiek sutrikome, nebežaidėme kaip iki tol, bet gerai kad buvo likę mažai laiko. Visgi tikėjome pergale ir nebenorėjome jos paleisti. Džiugu, kad pavyko ją pasiekti“, – pridūrė VDA kapitonas.

Panevėžys ir panevėžiečiai. Naujus metus Panevėžio „Sportidus“ ekipa pradėjo pirmą kartą šiame sezone žaisdama namų arenoje. Visgi Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centro salė svetinga šeimininkams nebuvo ir jie 2:5 nusileido Mažeikių VIP ekipai. Paradoksalu, bet būtent prie Mažeikių ekipos prisijungę panevėžiečiai atvedė šią komandą į antrąją sezono pergalę.

„Sportidus“ treneris Virgijinus Kulišauskas po šio pralaimėjimo ir jau 7 iš eilės nelaimėtų rungtynių nosies nenukabina ir toliau kelia sau ir savo komandai aiškų tikslą – patekti į pirmąjį ketvertuką.

„VIP ekipai geriau sekėsi realizuoti įvartines situacijas. Šiaip vieni kitus gerai žinome, nes nuolatos žaisdavome PAFF pirmenybėse, o VIP ekipai nuo šių metų atstovauja penki buvę pagrindiniai Panevėžio „Baltijos“ žaidėjai“, – sakė V. Kulišauskas.

Treneris taip pat nemano, kad žaidimas savoje arenoje jiems suteikia daug naudos, o vienintelį ryškų pliusą jis įvardino tik tai, kad nereikia toli keliauti.

„Nemanau, kad čia yra koks tai skirtumas, jog žaidžiame namuose. Pliusas tik tame, kad nereikia važiuoti, ypač darbo dienomis, vėlai vakare kažkur žaisti rungtynes. Šioje salėje aktyviau treniruotis pradėjome tik šią savaitę, todėl dar reikės laiko prie jos priprasti“.

Galų gale, V. Kulišauskas pabrėžė šio sezono „Sportidus“ tikslą: „Aš turiu tikslą šiais metais komandą nuvesti į pirmą ketvertuką ir tai, padedant vaikinams, padarysiu“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS