Neįgaliesiems

„Betsafe Futsal A lygos“ 11-ojo turo apžvalga

Vakar „Betsafe Lietuvos Futsal A lygoje“ buvo užbaigtas vienuoliktasis turas. Jame ir vėl nebuvo apsieita be staigmenų. Turbūt mažai kas tikėjo, kad Jonavos „Vikingams“ nepavyks laimėti Mažeikiuose, tačiau jie ir toliau antrajame rate lieka be pergalių. Apie šias ir kitas turo rungtynes – turo apžvalgoje.

Prasitęsė. Šįkart prasitęsė ne pergalinga serija, o nelaimėtų rungtynių serija. „Jonavos „Vikingai“ prieš tai du kartus iš eilės pralaimėjo, o šeštadienį vyko į Mažeikius, kur susikovė su vietos VIP komanda. Ten „Vikingai“ norėjo sugrįžti į pergalių seriją, tačiau nelaimėjo jau trečių rungtynių iš eilės, kadangi mačas su VIP pasibaigė lygiosiomis 7:7. Šiose rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi kelis kartus, o pergalę išplėšti galėjo tiek vieni, tiek kiti. Tiesa, paskutinį mačo įvartį pelnė „Vikingai“, kurie išsisuko nuo pralaimėjimo, bet pergalės skonio taip pat dar reikės palaukti.

Tolsta. Atskirai reikia paminėti ir dar vieną fenomenalų Eisvino Utyros pasirodymą. Po jo puolėjas tolsta kovoje dėl rezultatyviausio žaidėjo titulo. Prieš VIP ekipą „Vikingų“ lyderis įmušė net 4 įvarčius ir dabar savo sąskaitoje turi 21 įvartį.

Dublis. FC „TurboTransfers“ antrą kartą šiame sezone nugalėjo VDA ekipą ir antrą kartą ją įveikė užtikrintai. Vilniaus derbį „turbiniai“ laimėjo rezultatu 8:2 ir didesnių problemų nesulaukė bei nutraukė trijų iš eilės laimėtų VDA ekipos rungtynių seriją.

„Į VDA po jų pergalių serijos žiūrėjome kiek atsargiau, bet sužaidėme susikaupę ir laimėjome. Dažniausiai mums įmuša kontratakose po mūsų klaidų puolime, bet šįkart sprendimai aikštėje buvo geresni ir tai padėjo laimėti. Šiose rungtynėse neturėjome kelių svarbių žaidėjų, bet mes žaidžiame kaip komanda, todėl didesnių pasekmių išvengti pavyko. Sakyčiau, kad pagrindinis pergalės faktorius buvo brandesnis žaidimas ir kovingumas“, – sakė „TurboTransfers“ vadovas Marijus Rimas.

Meškos paslauga. Tuo metu VDA ekipos kapitonas Artūras Žarnovskis sunkiai rinko žodžius po tokio pralaimėjimo ir svarstė, kad galbūt jų anksti įmuštas įvartis padarė meškos paslaugą ir komanda per greitai atsipalaidavo.

„Sunku kažką komentuoti. Žaidėme prasčiau, trūko svarbių žaidėjų dėl traumų, negalėjusių mums padėti, trūko ir sėkmės. Galbūt „meškos“ paslaugą padarė anksti įmuštas įvartis. Sunku pasakyti, tiesiog viskas nesiklijavo. Aiškinsimės, mėginsime rasti to priežastis“, – trumpai savo mintimis pasidalino A. Žarnovskis.

Revanšas. Jį pasiekė FK „Akmenės“ komanda, kuri atsirevanšavo FK „Sportidus“ ekipai ir panevėžiečius nugalėjo jų pačių tvirtovėje rezultatu 2:1. Dvikova „Akmenei“ buvo tikrai sunki, bet komandos treneris Armando Tarlazis džiaugėsi parodyta kovotojų dvasia.

„Tai buvo sunkios rungtynės, kurios galėjo pasibaigti ir jų pergale. Žinojau, kad bus taip sunku, todėl labai didžiuojuosi savo vyrukais ir visa komanda. Širdis ir komandinis darbas buvo raktas į mūsų pergalę. Bėgome ir kovojome vienas už kitą ir, tikiu, kad būtent tai mums suteikė šį rezultatą“, – sakė Mandinho.

„Galbūt negalėčiau sakyti, kad aikštėje buvome geresnė komanda. Apie tai spręsti nebūtų sąžininga. Bet tikrai manau, kad psichologiškai mes buvome stipresni. Tai labiausiai pasimatė po jų įvarčio. Dar prieš rungtynes sakiau, kad psichologinis faktorius gali lemti nugalėtoją. Manau, kad taip ir buvo. Po jų įvarčio mes nepanikavome, kontroliavome rungtynes ir dėl to aš esu labai laimingas“, – pridūrė FK „Akmenės“ žaidžiantysis treneris.

Sėkmė. Jos ypač pritrūko FK „Sportidus“ ekipai. Šios komandos Danas Kulišauskas po rungtynių nuogąstavo, kad sėkmė nuo jų visiškai nusisuko, tačiau „Sportidus“ tikrai nenuleis rankų.

„Pritrūko sėkmės. Pats žaidybinis planas buvo vykdomas gerai, bet daugybė neišnaudotų progų, daugybė smūgių į virpstus, o ir namų bazė nepadėjo. Labai norėjome atsitiesti po tokios ilgos pralaimėjimų serijos, norėjome pradžiuginti trenerį ir fanus, bet sėkmė yra visiškai mus apleidusi. Nežinau ką reikės daryti, bet tikrai negalime nuleisti rankų. Turime ruoštis kitoms rungtynėms.

Mes sukūrėme maždaug 80 % visų rungtynių progų, o varžovai – tik 20 %, bet jie visas savo progas išnaudojo. Tai ir yra aukščiausia salės futbolo lyga. Manau, kad mes dominavome, „Akmenė“ mūsų nenustebino, bet neišpildėme savo progų, o galutinis rezultatas tai ir atspindi“, – sakė D. Kulišauskas.

Pokyčiai. Jų komandoje nori „Bekento“ kapitonas Arsenijus Buinickij. Vienuoliktame ture „Bekentas“ neprilygo Gargždų „Pramogos – SC“ ekipai ir jai pralaimėjo sausus rezultatu 0:4. Po rungtynių A. Buinickij kalbėjo, kad reikia kardinalių pokyčių ir komanda negali taip pradėti rungtynių.

„Kiekvienas rungtynes pradedame blankiai ir praleidžiame greitus įvarčius, po kurių nėra lengva atsitiesti. Kažką reikia keisti ir keisti kardinaliai. Negalime pradėti rungtynių atsipalaidavę, kaip per treniruotę ir į kiekvieną mačo sekundę turime žiūrėti daug rimčiau“, – sakė A. Buinickij.

„Gargždų komanda gerai gynėsi prieš mus penkis, neleido sukurti erdvių prie jų vartų. Šįkart taip pat šlubavo ir mūsų realizacija. Tik pirmojo kėlinio antrojoje pusėje sukūrėme nemažai progų, o po to gerų šansų beveik neturėjome. Nesugebėjome įmušti, todėl ir laimėti negalėjome“, – pridūrė „Bekento“ kapitonas.

Analizė. Savo analize džiaugėsi „Pramogos – SC“ treneris Mindaugas Jonelys. Žinoma, idealiai jo komanda tikrai nesužaidė, tačiau jiems pavyko neutralizuoti „Bekento“ pagrindinį ginklą, o tai sausio 13 dienos vakarą ir atnešė Gargždams užtikrintą pergalę (4:0) bei sugrąžino juos į trečią vietą.

„Idealiai tikrai viskas nebuvo. Varžovai susikūrė progų, kai kur tikrai vėlavome, bet šiam mačui sau kėlėme tikslą nepraleisti įvarčio. 0 praleistų, 4 įmušti, todėl viskas pavyko tikrai gerai. Buvome išsianalizavę „Bekento“ žaidimą, žinojome, kad jie daug dėmesio skiria gynybai ir bando greitai kontratakuoti. Neleidome jiems sukurti kontratakų, neutralizavome jų pagrindinį ginklą ir taip pavyko laimėti“, – sakė M. Jonelys.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS