Neįgaliesiems

„Betsafe Futsal A lygos“ 14-ojo turo apžvalga

Šis savaitgalis Lietuvos Futsal A lygoje buvo tikrai įdomus. Komandos sužaidė XIV-ojo turo rungtynes, o pergalėmis džiaugėsi trys pirmajame ketverte esančios komandos.

Vieninteliai Jonavos „Vikingai“ iš pirmojo ketverto negavo taškų, bet jie pralaimėjo už juos aukščiau esantiems Gargždų „Pramogos – SC“ futbolininkams. Trumpai apie XIV-ojo turo pastebėjimus ir komandų komentarus – turo apžvalgoje.

Antri. Šioje vietoje jau tvirčiau jaučiasi „Pramogos – SC“ klubas, kuris sekmadienį 4:3 įveikė savo tiesioginius konkurentus Jonavos „Vikingus“ ir prieš juos pirmauja jau 4 taškais bei yra sužaidę vienu maču mažiau. Nuo pirmaujančio Kauno „Vyčio“ jie atsilieka tik 3 taškais, todėl „Pramogos – SC“ gali pasvajoti ne tik apie antrąją poziciją reguliariajame sezone, bet galbūt ir apie pirmą vietą, kadangi jiems dar teks žaisti su „Vyčiu“ ir tą jie darys namuose.

O dabar apie rungtynes su „Vikingais“. Kova Gargždų klubui tikrai nebuvo lengva. Nors antrojo kėlinio pradžioje jie pirmavo 2:0, tačiau „Vikingams“ buvo pavykę išlyginti rezultatą ir tik po atkaklios kovos „Pramogos – SC“ susigrąžino persvarą ir ją išlaikė iki pat rungtynių pabaigos.

„Pramogos – SC“ treneris Mindaugas Jonelys džiaugėsi šia svarbia pergale prieš tiesioginius konkurentus: „Vikingus“ laikyčiau pagrindiniais konkurentais dėl antrosios vietos, todėl ši pergalė yra svarbi, nes aplenkėme juos ir tuo pačiu nepaleidome „Vyčio“ į priekį. Šių rungtynių užduotis buvo laimėti ir mes ją įvykdėme“.

„Manau, kad rungtynių lūžį lėmė ilgesnis mūsų suoliukas, o apie pačią rungtynių chronologiją – tai greitas įvartis antrojo kėlinio pradžioje leido mums kontroliuoti situaciją ir tai leido laimėti. Kai rezultatas tapo 2:2, nepanikavome ir stengėmės toliau laikytis savo plano. Buvome išsikėlę sau tikslą neleisti „Vikingams“ pasiekti jų įmušamų įvarčių vidurkio ir tai, manau, pavyko. Patys žaidėme nuo gynybos. Nors juos pasitikdavome aukštai, tačiau visa koncentracija buvo sutelkta į gynybines funkcijas. Dėl praleistų įvarčių – juos praleidome nuovargio fazėje. Salės futbole mažos klaidelės gali lemti įvarčius, taip buvo ir šįkart. Svarbiausia, kad laimėjome ir visai nesvarbu, kas muša įvarčius“, – pridūrė M. Jonelys.

Įdomiausios. Nors „Vikingai“ ir pralaimėjo šias rungtynes, žaidžiantysis komandos treneris Jurijus Jeremejevas dėl to tikrai nenukabino nosies. Jis sakė, kad tai buvo vienos įdomiausių rungtynių jiems patiems ir jas tikrai buvo įmanoma laimėti. Strategas džiaugėsi ir pademonstruotu komandos charakteriu.

„Gal ir galima iš dalies sutikti su varžovais, kad ilgesnis suolelis turėjo šiek tiek įtakos, bet nemanau, kad tai buvo pagrindinis aspektas, kodėl varžovai laimėjo. Rungtynės galėjo pasisukti ir į vieną, ir į kitą pusę. Manau, kad tokios rungtynės tikrai turėjo patikti varžovams, nes net ir mums, žaidėjams, tai buvo vienos iš įdomiausių šio sezono rungtynių“, – sakė J. Jeremejevas.

„Džiugina tai, kad turime charakterį ir net atsilikdami 0:2 sugebame sugrįžti į rungtynes. Rezultatą išlyginome ir net galėjome jį persverti savo naudai, turėjome daug gerų progų įmušti. Viskas tikrai gerai, tai buvo geros rungtynės ir galiu tik pagirti savo žaidėjus už kovingumą ir charakterį, tik dar truputį reikėtų pagerinti progų realizaciją“, – užbaigė „Vikingų“ treneris.

Lygiosios. Lygiosios Futsal A lygoje tikrai nėra dažnas reiškinys. Per 13 turų buvo užfiksuotos tik trys lygiosios, tačiau XIV-ajame ture tas skaičius išaugo iki keturių. Pirmą kartą šiame sezone lygiąsias į savo sąskaitą įsirašė FK „Akmenė“ ir VDA klubai, kadangi rungtynės tarp šių ekipų pasibaigė 3:3.

FK „Akmenė“ pirmavo net du kartus, bet savo persvaros neišlaikė ir galiausiai turėjo tenkintis tik tašku. Kaip sakė VDA kapitonas Artūras Žarnovskis, šios rungtynės galėjo pasibaigti bet kokiu scenarijumi.

„Turbūt galėjo būti tiek geriau, tiek blogiau. Pirmą kėlinį niekaip neradome savo žaidimo, buvome vangūs, tačiau pelnytas įvartis pažadino ir į antrajame kėlinyje jau lygiaverčiai grįžome į žaidimą“, – sakė A. Žarnovskis.

Tai, kad lygiosios yra teisingas rezultatas, pripažino ir FK „Akmenės“ treneris Mandinho (Armando Tarlazis), kuris pats įmušė pirmąjį savo ekipos įvartį.

„Rungtynės buvo sunkios, bet ties kai kuriais aspektais mes tikrai patobulėjome ir parodėme didžiulį norą kovoti. Gaila tik to, kad neišnaudojome daugybės savo progų. Dėl to esame nusivylę, nes siekėme geresnio rezultato. Tačiau nepralaimėdami, gavome tašką ir neleidome VDA ekipai priartėti arčiau mūsų. Sakyčiau, kad rezultatas yra teisingas. Mes padarėme klaidų ir už jas turėjome sumokėti. Futsalas nėra gailestingas žaidimas“, – kalbėjo Armando Tarlazis.

Įklimpo. Į rimtą liūną įklimpo Panevėžio „Sportidus“ klubas. Šįkart panevėžiečiai 3:5 nusileido FC „TurboTransfers“ klubui ir tai buvo net dešimtosios iš eilės nelaimėtos „Sportidus“ rungtynės. Po tokios neigiamos serijos „Sportidus“ nuotaikos tikrai negali būti geros. Tai klubas pripažino prieš rungtynes, tai nepasikeitė ir po jų.

Ir nors kai kas jau laidoja šį „Sportidus“ sezoną, mes raginame nepasiduoti, kadangi iš duobės išlipti dar tikrai įmanoma. Įmanoma padaryti ne tik tai, bet ir pakovoti dėl aukštesnės vietos finišo.

Susiėmė. Tuo metu ketvirtoje vietoje esančios FC „TurboTransfers“ ekipos treneris Marijus Rimas džiaugėsi, kad jo ekipa laiku susiėmė, kadangi šiek tiek atsipalaidavę vilniečiai iškart praleido du įvarčius ir patys įžiebė viltį „Sportidus“ ekipai.

M. Rimas taip pat pripažino, kad žaisti ant „TeraFlex“ dangos nebuvo lengva, nors jiems ir pavyko įmušti du greitus įvarčius.

„Žaisti ant „TeraFlex“ dangos tikrai buvo sunku, bet turbūt sunku buvo abejoms komandoms. Visą laiką pirmavome, bet, esant rezultatui 5:1, atsipalaidavome ir per minutę praleidome du įvarčius. Gerai, kad po to susiėmėme ir laimėjome“, – sakė M. Rimas.

Kardinaliai. Kaune susirinkę žiūrovai galėjo išvysti kardinaliai skirtingus du kėlinius. Šalies čempionas Kauno „Vytis“ pirmajame kėlinyje vargo su Mažeikių VIP ekipa ir į pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui 1:1.

Tačiau po pertraukos „Vytis“ pademonstravo čempionišką žaidimą, Justinas Zagurskas per dvi minutes pelnė tris įvarčius, o „Vytis“ galiausiai laimėjo 8:1.

Stulbinančiai greitą „hat-tricką“ įmušęs J. Zagurskas spėja, kad taip greitai tris įvarčius jam pavyko įmušti pirmą kartą: „Tikrai neatsimenu ar taip yra buvę, bet spėčiau, kad tokį greitą „hat-tricką“ įmušiau pirmą kartą savo karjeroje“.

Tuo metu apie rungtynes ir visiškai skirtingus kėlinius „Vyčio“ kapitonas sakė: „Pirmųjų rungtynių Mažeikiuose rezultatas galbūt suveikė kaip „meškos paslauga“. Galbūt visi tikėjosi, kad rungtynės bus lengvesnės ir jau per pirmą kėlinį susikrausime persvarą, kaip buvo Mažeikiuose, bet pirmasis kėlinys buvo tikrai sunkus. Per pertrauką pakalbėjome, kad turime kardinaliai keisti savo žaidimą, jei norime laimėti. Gerai, kad tai pavyko padaryti, o tai ir atnešė pergalę. Išnaudojome varžovų klaidas ir geriau pasinaudojome savo šansais. Kai rezultatas tapo 5:1, manau, kad varžovai jau palūžo“.

Pamoka. Vienintelį VIP įvartį prieš „Vytį“ įmušęs Marius Šluta po rungtynių kalbėjo, kad antrajame kėlinyje jo ekipa pavargo, o „Vytis“ tiesiog parodė savo klasę. Tiesa, VIP narys norėtų, kad iš tokio pralaimėjimo komanda pasimokytų ir daugiau tokiu dideliu skirtumu nepralaimėtų.

„Gal pavargome, bet manau, kad „Vytis“ parodė savo klasę ir tiek. Pirmajame kėlinyje stengėmės žaisti arčiau jų, neduoti erdvės, o antrajame kėlinyje pritrūko jėgų išlaikyti tokį tempą ir to pasekmė atsispindi rezultate. Greiti įvarčiai tikrai padėjo „Vyčiui“ nusiimti psichologinę įtampą“, – sakė M. Šluta.

„Niekada nesinori pralaimėti tokiu dideliu skirtumu, todėl stengsimės pasimokyti iš to ir daugiau tokiu skirtumu nepralaimėti“, – pridūrė M. Šluta.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS