Neįgaliesiems

„Betsafe Futsal A lygos“ 18-ojo turo apžvalga

Lietuvos Futsal A lygoje savaitgalį buvo sužaisti paskutinio XVIII-ojo turo mačai, tačiau visi taškai ant i dar nebuvo sudėti.

Vis dar nėra aiškus pirmasis ketvertukas, kuris tęs kovą dėl čempionų vardo atkrentamųjų rungtynių etape. Apie tai ir XVIII-ojo turo rezultatas – turo apžvalgoje.

Aiškios. Po sužaisto paskutinio reguliaraus etapo turo aiškios tapo septynios pozicijos iš devynių. Jau aišku, kad šį sezoną FC „Bekentas“ (11 tšk.) liko paskutinėje, devintoje vietoje, vienu laipteliu aukščiau finišavo Panevėžio „Sportidus“ (14 tšk.), septintoje vietoje liko VDA (15 tšk.), o šeštą vietą užėmė Mažeikių VIP (19 tšk.). Taip pat jau kurį laiką aišku, kad trečia vieta džiaugtis gali Jonavos „Vikingai“ (29 tšk.), antri liko Gargždų „Pramogos – SC“ futbolininkai (30 tšk.), o pirmą vietą užėmė dabartinis šalies čempionas Kauno „Vytis“ (43 tšk.).

Neaiškios. Vis dar neaiškios yra dvi vietos – ketvirta ir penkta. Dėl jos dar kovos Naujosios Akmenės „Akmenė“ ir Vilniaus „TurboTransfers“ klubai. Dėl nuostatų pažeidimo jų 17-ojo turo rungtynės buvo atidėtos ir vyks šį trečiadienį, o būtent šių rungtynių nugalėtojas ir užims ketvirtą vietą bei tęs sezoną atkrentamųjų etape.

Kol kas „TurboTransfers“ turi vieno taško pranašumą, bet ar jį pavyks išlaikyti, o galbūt ir padidinti – paaiškės kovo šeštą dieną Vilniuje. Debiutas. Paskutiniame reguliaraus etapo ture Kauno „Vytis“ savo gretose leido debiutuoti dviems šešiolikmečiams – Deividui Abucevičiui ir Nedui Zagurskui. Apskritai, „Vytis“ prieš Panevėžio „Sportidus“ vertėsi vos su vienu brazilu Gilberto, o kitiems savo legionieriams po pergalingo LFF Futsal taurės finalo leido pailsėti. Tai visiškai neišbalansavo „Vyčio“ žaidimo ir jie net 7:1 sutriuškino „Sportidus“ ekipą, tačiau, pasak „Vyčio“ kapitono Justino Zagursko, šios rungtynės tikrai nebuvo tokios lengvos.

„Rungtynės gavosi gero lygio, buvo tikrai gera kova ir tikrai buvome susikoncentravę 100 %. Varžovai turėjo tikrai gerų šansų įmušti ir rezultatas tikrai galėjo būti kitoks, tik mūsų vartininko Tomo Micelio gero žaidimo dėka praleidome vos 1 įvartį. Rungtynėse iš legionierių žaidė tik Gilberto, kuris sužaidė geras rungtynes, kitiems davėme pailsėti po taurės finalo rungtynių. Komandoje debiutavo du šešiolikmečiai, tai Deividas Abucevičius ir Nedas Zagurskas ir, galiu pasakyti, kad jie tikrai nieko nepagadino ir žaidė tikrai daug. Šįkart labiau žaidė tie, kurie viso čempionato metu gavo žaisti mažiau. Visą reguliarųjį čempionatą vertinu labai gerai. Pirma vieta, naudingos pamokos čempionato metu ir vis gerėjantis mūsų žaidimas“, – rungtynes konstatavo ir reguliariąją sezono dalį įvertino J. Zagurskas.

Penki. Tiek futbolininkų į rungtynes atsivežė Gargždų „Pramogos-SC“ ekipa, kuri po penktadienio pralaimėto LFF Futsal taurės finalo, į Naująją Akmenę sekmadienį susirinko be keitimų. Žinoma, kad su tokia sudėtimi laimėti nepavyko ir svarbia pergale 7:3 džiaugėsi „Akmenės“ kolektyvas.

Žaidžiantysis „Akmenės“ treneris Mandinho po rungtynių džiaugėsi ne tik šia pergale, bet ir dėkojo varžovų žaidėjams, kurie atvyko kovoti. „Jaučiuosi laimingas dėl šios pergalės. Mūsų pečius slėgė didžiulė atsakomybė. Žinoma, Gargždų ekipai tai buvo trečios išvykos rungtynės per mažiau nei savaitę ir jie prieš mus turėjo vos penkis žaidėjus, bet aš labai juos gerbiu ir noriu padėkoti jų nariams, kurie atvyko ir stengėsi prieš mus kovoti“, – sakė Mandinho.

„Tokios situacijos, kuomet žaidi prieš komandą be keitimų, visada būna pavojingos ir mes turėjome būti dvigubai atsargesni. Bendrai manau, kad sužaidėme gerai ir pasiekėme mums reikiamą rezultatą. Man ypač patiko mūsų taktinis žaidimas“, – pridūrė brazilas.

Ruošiasi. Jonavos „Vikingai“ paskutiniame ture 4:2 nugalėjo „Bekentą“, kuris turėjo vos 6 aikštės žaidėjus. Dėl to svečiai iš Jonavos nuo pirmų minučių turėjo kontrolę ir ramiai iškovojo pergalę.

Puikų įvartį įmušęs Jurijus Jeremejevas šias rungtynes labiau prilygino treniruotei, kurios metu „Vikingai“ jau bandė naujus derinius, taip ruošdamiesi atkrentamojo etapo pusfinaliui su „Pramogos – SC“ ekipa.

„Rungtynės buvo gana keistos, tokios treniruočių pobūdžio. Jautėsi, kad „Bekentas“ buvo šiek tiek pavargęs, neturėjo daug žaidėjų, o mes buvome labai gerai pasiruošę ir nuo pat pradžių jautėmės favoritais. Kontroliavome kamuolį, susikūrėme daug progų ir tam net nereikėjo įjungti aukščiausios pavaros“, – sakė J. Jeremejevas. „Pradėjome intensyviai dirbti, eksperimentuojame ir ruošiamės atkrentamosioms rungtynėms su Gargždais. Būsima kova turėtų būti labai įdomi“, – pridūrė žaidžiantysis „Vikingų“ treneris. Pamokos. Jų paskutinėse sezono rungtynėse įgavo FC „Bekentas“.

Didžiąją rungtynių dalį penkiais aikštės žaidėjais žaidęs klubas pergalės neiškovojo, tačiau pasisėmė daug patirties.

„Nuo pirmų rungtynių nepraėjo net para, bet maniau, kad žaisti bus sunkiau. Komanda dar nespėjo atšalti po pirmų rungtynių ir visi dar buvo sušilę“, – juokavo ekipos kapitonas Arsenijus Buinickij.

„Apie nuovargį tikrai negalvojome, žaidėme ir viskas gavosi dar pakankamai neblogai. Turėjome šešis aikštės žaidėjus, todėl tikrai pavargau, bet tikrasis nuovargis dar pasijaus, nors jau ne pirmą kartą žaidėme dvi rungtynes per dvi dienas“, – tęsė „Bekento“ puolėjas.

A.Buinickij paaiškino ir tai, kodėl jie gan nemažai žaidė su penkiais aikštės žaidėjais: „Žaidžiant penkiese mūsų užduotis pirmiausia yra atsikvėpti ir pailsėti. Taip pat pasistengti užgainioti Jonavos komandą ir nors jie neblogai gynėsi, bet progų tikrai turėjome tik jų neišnaudojome. Taip pat įgavome geros patirties, žaidžiant penkiese išvengti varžovų spaudimo“.

Pergalingai. Pergalingai sezoną užbaigė Mažeikių VIP ekipa, kuri antrojoje sezono dalyje sparčiai rinko taškus. Paskutinėse rungtynėse jie 6:3 nugalėjo VDA klubą.

VIP komandos vadovas Aldaras Pupliauskas po rungtynių džiaugėsi pergale, kuri buvo tikrai sunki bei pažadėjo, kad kitais metais VIP bus dar stipresni.

„Esame patenkinti tuo, kad čempionatą užbaigėme pergalingai ir per antrąją sezono dalį išsikrapštėme iš duobės. Po pirmojo rato turėjome tik 3 taškus, o antrame rate surinkome dar 16 taškų, todėl sezonu likome patenkinti“, – dėstė A. Pupliauskas.

„Mums visos rungtynės yra atkaklios ir varžovas buvo tikrai stiprus. Su kiekviena komanda turime kovoti ir rungtynės buvo tikrai sunkios. Į rungtynes atvažiavome tik aštuoniese, todėl džiaugiuosi, kad visi kovojo ir atidavė tiek daug jėgų. Džiaugiuosi mūsų pastiprinimu žiemos pertraukos metu ir kitam sezonui ketiname būti dar stipresni“, – pridūrė A. Pupliauskas.

Pozityviai. Nepaisant pralaimėjimo, VDA ekipos kapitonas Artūras Žarnovskis sezoną vertina pozityviai. Tuo metu pralaimėjimų priežasčių prieš VIP jis surado visai nemažai.

„Sunku pasakyti ko pritrūko iki pergalės. Galbūt trūko kelių svarbių žaidėjų, bet, atsukant laiką atgal, galbūt du įvarčiai pirmajame kėlinyje mus šiek tiek palaužė ir išmušė iš vėžių. Taip pat trūko trenerio, nes jis yra tas žmogus, kuris mus užveda ir neleidžia pasiduoti“, – sakė A. Žarnovskis.

„Nors užimta vieta nėra pakankamai aukšta, bet žaidybine prasme įgavo daug gerų pamokų, turėjome gerą treniruočių procesą ir ateityje tokia investicija atsipirks. Iš principo sezoną vertinu pozityviai ir gerai, o taškų prasme – prasčiau“, – užbaigė A. Žarnovskis.

 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS